Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 lutego 2018, Leon, Ludmila, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

10 mln na przebudowy bytomskich dróg

Projekty inwestycyjne z Metropolitalnego Funduszu Solidarności otrzymają dofinansowanie. Wśród miast, które skorzystają ze wsparcia jest także Bytom. Decyzję w sprawie przyznania dotacji podjęto 16 lutego podczas Zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM).

Utrudnienia drogowe na ul. Katowickiej

Od 1 lutego w związku z przebudową wodociągu w ul. Katowickiej wprowadzona została tymczasowa zmiana organizacji ruchu.

Szukamy policjanta z powołania

Jeśli spotkałeś policjanta, którego zaangażowanie i profesjonalizm pomogły ci w trudnej sytuacji, zgłoś go do konkursu „Policjant z powołania”. Ruszyła właśnie kolejna edycja konkursu nad którym patronat objęli: Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Karol Fajer i prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Odnowę rozpoczynamy od Rozbarku i Żabich Dołów

Trzy projekty na prawie 28 mln zł. Bytom startuje m.in. z realizacją projektów w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji. Rewitalizacji Żabich Dołów i odnowie Rozbarku poświęcona została dzisiejsza /26 stycznia/ konferencja prasowa w Biurze Promocji Bytomia.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Zainteresowanie targami, bezrobocie spada

Zainteresowanie targami, bezrobocie spada Data publikacji: 27 kwietnia 201715,2% - tyle wyniosła w marcu b.r. stopa bezrobocia rejestrowanego w Bytomiu. Jak wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego, w stosunku do marca 2016, nasze miasto zanotowało spadek bezrobocia o 2,7%

Na koniec marca liczba zarejestrowanych bezrobotnych wynosiła 7517 osób. Obecnie jest ich 7290 i nadal obserwujemy tendencję spadkową. Od początku roku udało nam się pozyskać 2427 ofert pracy i jeśli utrzymamy się na tym poziomie, liczba ofert pracy przekroczy tę ubiegłoroczną – mówi Mirosław Krawiec, kierownik Działu Pośrednictwa Pracy Powiatowego Urzędu Pracy w Bytomiu.

Z myślą o wszystkich zainteresowanych znalezieniem zatrudnienia bądź zmianą miejsca pracy, wczoraj /26 kwietnia/ zorganizowano targi, podczas których swoje stoiska wystawiło ponad 70 wystawców.

Obok pracodawców, którzy kierowali swoje oferty zarówno do specjalistów, jak i do pracowników fizycznych, do współpracy zaprosiliśmy też biura karier i firmy zajmujące się szkoleniami. Na zainteresowanych czekali specjaliści, którzy opowiedzieli jak założyć własną firmę czy pozyskać środki na jej prowadzenie – mówi Mirosław Krawiec.

Tego dnia odbyło się także spotkanie dla pracodawców, którzy rozmawiali o bytomskim modelu współpracy publicznych służb zatrudnienia z przedsiębiorcami. Poprzez takie spotkania, chcemy wypracować i przetestować lepszy, skuteczniejszy sposób komunikacji między urzędem pracy a firmą, uprościć drogę i dostosować się do potrzeb pracodawcy, którzy coraz częściej sygnalizują problemy ze znalezieniem dobrego pracownika – mówi Mirosław Krawiec.

Warto dodać, że Powiatowy Urząd Pracy kontynuuje także szeroko zakrojoną działalność szkoleniową, z której do końca roku skorzysta 440 osób. Obok szkoleń PUP oferuje też swoje usługi bytomskim pracodawcom, którzy mogą korzystać m. in. z dotacji na utworzenie lub doposażenie miejsc pracy.

Z kolei przedsiębiorcy zainteresowani wsparciem ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego mogą starać się o dofinansowanie kształcenia pracowników. Warto wspomnieć, że od początku roku z dofinansowania na rozpoczęcie działalności gospodarczej skorzystało 27 osób.

Autor: AK
Zdjęcia: arch. PUP

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.