Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 września 2018, Konstancja, January

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Gratka dla miłośników tramwajów

Wystawa taboru tramwajowego, nauka jazdy tramwajem z instruktorem, pokaz podnoszenia wagonu tramwajowego, występy artystyczne oraz możliwość zwiedzania zajezdni. To tylko nieliczne atrakcje, jakie czekają na wszystkich 22 września z okazji 50-lecia zajezdni tramwajowej w Bytomiu – Stroszku.

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Zainteresowanie targami, bezrobocie spada

Zainteresowanie targami, bezrobocie spada Data publikacji: 27 kwietnia 201715,2% - tyle wyniosła w marcu b.r. stopa bezrobocia rejestrowanego w Bytomiu. Jak wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego, w stosunku do marca 2016, nasze miasto zanotowało spadek bezrobocia o 2,7%

Na koniec marca liczba zarejestrowanych bezrobotnych wynosiła 7517 osób. Obecnie jest ich 7290 i nadal obserwujemy tendencję spadkową. Od początku roku udało nam się pozyskać 2427 ofert pracy i jeśli utrzymamy się na tym poziomie, liczba ofert pracy przekroczy tę ubiegłoroczną – mówi Mirosław Krawiec, kierownik Działu Pośrednictwa Pracy Powiatowego Urzędu Pracy w Bytomiu.

Z myślą o wszystkich zainteresowanych znalezieniem zatrudnienia bądź zmianą miejsca pracy, wczoraj /26 kwietnia/ zorganizowano targi, podczas których swoje stoiska wystawiło ponad 70 wystawców.

Obok pracodawców, którzy kierowali swoje oferty zarówno do specjalistów, jak i do pracowników fizycznych, do współpracy zaprosiliśmy też biura karier i firmy zajmujące się szkoleniami. Na zainteresowanych czekali specjaliści, którzy opowiedzieli jak założyć własną firmę czy pozyskać środki na jej prowadzenie – mówi Mirosław Krawiec.

Tego dnia odbyło się także spotkanie dla pracodawców, którzy rozmawiali o bytomskim modelu współpracy publicznych służb zatrudnienia z przedsiębiorcami. Poprzez takie spotkania, chcemy wypracować i przetestować lepszy, skuteczniejszy sposób komunikacji między urzędem pracy a firmą, uprościć drogę i dostosować się do potrzeb pracodawcy, którzy coraz częściej sygnalizują problemy ze znalezieniem dobrego pracownika – mówi Mirosław Krawiec.

Warto dodać, że Powiatowy Urząd Pracy kontynuuje także szeroko zakrojoną działalność szkoleniową, z której do końca roku skorzysta 440 osób. Obok szkoleń PUP oferuje też swoje usługi bytomskim pracodawcom, którzy mogą korzystać m. in. z dotacji na utworzenie lub doposażenie miejsc pracy.

Z kolei przedsiębiorcy zainteresowani wsparciem ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego mogą starać się o dofinansowanie kształcenia pracowników. Warto wspomnieć, że od początku roku z dofinansowania na rozpoczęcie działalności gospodarczej skorzystało 27 osób.

Autor: AK
Zdjęcia: arch. PUP

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.