Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 czerwca 2018, Gerwazy, Protazy, Julianna

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Gwiazdy zjadą do Bytomia!

Na te kilka dni wypełnionych muzyką z niecierpliwością czekają miłośnicy dobrej zabawy z Bytomia i okolic. Znamy już nazwiska gwiazd, które wystąpią 21-24 czerwca podczas tegorocznych Dni Bytomia.

Bytom apeluje do premiera Morawieckiego w sprawie odpadów

Prawie 300 podpisów w trzy godziny. Bytomianie poparli dziś (10 maja) apel Damiana Bartyli, prezydenta Bytomia do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie zmiany przepisów Ustawy o odpadach i licznie podpisywali się pod petycją.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Zainteresowanie targami, bezrobocie spada

Zainteresowanie targami, bezrobocie spada Data publikacji: 27 kwietnia 201715,2% - tyle wyniosła w marcu b.r. stopa bezrobocia rejestrowanego w Bytomiu. Jak wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego, w stosunku do marca 2016, nasze miasto zanotowało spadek bezrobocia o 2,7%

Na koniec marca liczba zarejestrowanych bezrobotnych wynosiła 7517 osób. Obecnie jest ich 7290 i nadal obserwujemy tendencję spadkową. Od początku roku udało nam się pozyskać 2427 ofert pracy i jeśli utrzymamy się na tym poziomie, liczba ofert pracy przekroczy tę ubiegłoroczną – mówi Mirosław Krawiec, kierownik Działu Pośrednictwa Pracy Powiatowego Urzędu Pracy w Bytomiu.

Z myślą o wszystkich zainteresowanych znalezieniem zatrudnienia bądź zmianą miejsca pracy, wczoraj /26 kwietnia/ zorganizowano targi, podczas których swoje stoiska wystawiło ponad 70 wystawców.

Obok pracodawców, którzy kierowali swoje oferty zarówno do specjalistów, jak i do pracowników fizycznych, do współpracy zaprosiliśmy też biura karier i firmy zajmujące się szkoleniami. Na zainteresowanych czekali specjaliści, którzy opowiedzieli jak założyć własną firmę czy pozyskać środki na jej prowadzenie – mówi Mirosław Krawiec.

Tego dnia odbyło się także spotkanie dla pracodawców, którzy rozmawiali o bytomskim modelu współpracy publicznych służb zatrudnienia z przedsiębiorcami. Poprzez takie spotkania, chcemy wypracować i przetestować lepszy, skuteczniejszy sposób komunikacji między urzędem pracy a firmą, uprościć drogę i dostosować się do potrzeb pracodawcy, którzy coraz częściej sygnalizują problemy ze znalezieniem dobrego pracownika – mówi Mirosław Krawiec.

Warto dodać, że Powiatowy Urząd Pracy kontynuuje także szeroko zakrojoną działalność szkoleniową, z której do końca roku skorzysta 440 osób. Obok szkoleń PUP oferuje też swoje usługi bytomskim pracodawcom, którzy mogą korzystać m. in. z dotacji na utworzenie lub doposażenie miejsc pracy.

Z kolei przedsiębiorcy zainteresowani wsparciem ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego mogą starać się o dofinansowanie kształcenia pracowników. Warto wspomnieć, że od początku roku z dofinansowania na rozpoczęcie działalności gospodarczej skorzystało 27 osób.

Autor: AK
Zdjęcia: arch. PUP

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.