Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
11 grudnia 2018, Waldemar, Damazy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w czwartek, 20 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Prezydent Mariusz Wołosz upublicznia wystąpienia pokontrolne NIK

W trosce o przejrzystość administracji, upubliczniamy wystąpienia pokontrolne, jakie sporządziła NIK po kontroli „Wybranych aspektów funkcjonowania Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.”.  – powiedział podczas dzisiejszej /6 grudnia/ konferencji prasowej, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Uwaga mieszkańcy! W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu będzie nieczynny

W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu /ul. Parkowa 2 i ul. Smolenia 35/ oraz Urząd Stanu Cywilnego /ul. Olejniczaka 22/ będą nieczynne.

Bytomskie projekty rekomendowane do ZIT

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4, Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej Górze, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2 – które ubiegają się o dofinansowanie na termomodernizację budynków – zostały wybrane do rekomendacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Zainteresowanie targami, bezrobocie spada

Zainteresowanie targami, bezrobocie spada Data publikacji: 27 kwietnia 201715,2% - tyle wyniosła w marcu b.r. stopa bezrobocia rejestrowanego w Bytomiu. Jak wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego, w stosunku do marca 2016, nasze miasto zanotowało spadek bezrobocia o 2,7%

Na koniec marca liczba zarejestrowanych bezrobotnych wynosiła 7517 osób. Obecnie jest ich 7290 i nadal obserwujemy tendencję spadkową. Od początku roku udało nam się pozyskać 2427 ofert pracy i jeśli utrzymamy się na tym poziomie, liczba ofert pracy przekroczy tę ubiegłoroczną – mówi Mirosław Krawiec, kierownik Działu Pośrednictwa Pracy Powiatowego Urzędu Pracy w Bytomiu.

Z myślą o wszystkich zainteresowanych znalezieniem zatrudnienia bądź zmianą miejsca pracy, wczoraj /26 kwietnia/ zorganizowano targi, podczas których swoje stoiska wystawiło ponad 70 wystawców.

Obok pracodawców, którzy kierowali swoje oferty zarówno do specjalistów, jak i do pracowników fizycznych, do współpracy zaprosiliśmy też biura karier i firmy zajmujące się szkoleniami. Na zainteresowanych czekali specjaliści, którzy opowiedzieli jak założyć własną firmę czy pozyskać środki na jej prowadzenie – mówi Mirosław Krawiec.

Tego dnia odbyło się także spotkanie dla pracodawców, którzy rozmawiali o bytomskim modelu współpracy publicznych służb zatrudnienia z przedsiębiorcami. Poprzez takie spotkania, chcemy wypracować i przetestować lepszy, skuteczniejszy sposób komunikacji między urzędem pracy a firmą, uprościć drogę i dostosować się do potrzeb pracodawcy, którzy coraz częściej sygnalizują problemy ze znalezieniem dobrego pracownika – mówi Mirosław Krawiec.

Warto dodać, że Powiatowy Urząd Pracy kontynuuje także szeroko zakrojoną działalność szkoleniową, z której do końca roku skorzysta 440 osób. Obok szkoleń PUP oferuje też swoje usługi bytomskim pracodawcom, którzy mogą korzystać m. in. z dotacji na utworzenie lub doposażenie miejsc pracy.

Z kolei przedsiębiorcy zainteresowani wsparciem ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego mogą starać się o dofinansowanie kształcenia pracowników. Warto wspomnieć, że od początku roku z dofinansowania na rozpoczęcie działalności gospodarczej skorzystało 27 osób.

Autor: AK
Zdjęcia: arch. PUP

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.