Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 grudnia 2018, Dariusz, Urban, Gabriela

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Zainteresowanie KSSE

Zainteresowanie KSSE Data publikacji: 11 września 2016Wczoraj tj. 10 września odbyło się spotkanie delegacji z Żytomierza z przedstawicielami Bytomskiej Agencji Rozwoju Inwestycji. Celem spotkania było w głównej mierze zapoznanie się z ofertą inwestycyjną Bytomia. Tu warto także wspomnieć, że dzień wcześniej tj. 9 września br. Żytomierz został naszym miastem partnerskim.

Podczas spotkania nasi ukraińscy goście wykazali bardzo duże zainteresowanie działaniem naszej agencji i to zarówno sposobem jej działania, jak i strukturą, czy też zadaniami, jakie realizujemy – powiedział Dariusz Stankiewicz wiceprezes Bytomskiej Agencji Rozwoju Inwestycji. Ukraińcom zaprezentowane zostały także tereny inwestycyjne m.in. po byłej KWK Powstańców, jak i Bytomska Strefa Aktywności Gospodarczej. Wiele pytań, jakie zadawali dotyczyło zarówno pozyskiwania funduszy europejskich, jak i upustów, opłat i preferencyjnych warunków, jakie przygotowano dla przedsiębiorców, którzy ulokują firmę, na wspomnianych terenach. Na Ukrainie działają bowiem Parki Przemysłowe, ale stosuje się inne ułatwienia dla przedsiębiorców niż tu w Bytomiu - mówił Siergiej Suhomlin, Mer Żytomierza.

Była to pierwsza, ale jak zapowiadają goście jednogłośnie nie ostatnia wizyta w Bytomiu.


Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Arkadiusz Janocha

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.