Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 grudnia 2018, Nina, Celina, Walerian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w czwartek, 20 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Prezydent Mariusz Wołosz upublicznia wystąpienia pokontrolne NIK

W trosce o przejrzystość administracji, upubliczniamy wystąpienia pokontrolne, jakie sporządziła NIK po kontroli „Wybranych aspektów funkcjonowania Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.”.  – powiedział podczas dzisiejszej /6 grudnia/ konferencji prasowej, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Uwaga mieszkańcy! W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu będzie nieczynny

W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu /ul. Parkowa 2 i ul. Smolenia 35/ oraz Urząd Stanu Cywilnego /ul. Olejniczaka 22/ będą nieczynne.

Bytomskie projekty rekomendowane do ZIT

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4, Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej Górze, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2 – które ubiegają się o dofinansowanie na termomodernizację budynków – zostały wybrane do rekomendacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

O zagrożeniach współczesnej młodzieży

O zagrożeniach współczesnej młodzieży Data publikacji: 24 maja 2017Zagrożeniom współczesnego świata, z którymi spotyka się dziś młodzież poświęcona była konferencja z cyklu "Inteligentna i emocjonalna służba zdrowia. Dylematy współczesnej młodzieży". Konferencja zorganizowana została w środę (24 maja) w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Konferencja ta jest niezmiernie ważna, bo adresowana nie tylko do młodzieży. Pamiętajmy, że każdy z nas jest narażony na zagrożenia czyhające chociażby w cyberprzestrzeni. Dlatego tak niezmiernie istotna jest profilaktyka. Dziękuję wszystkim prelegentom, uznanym medykom, którzy przybliżą zagadnienia związane z antykoncepcją czy chorobami cywilizacyjnymi takimi jak otyłość - przywitał uczestników Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

To już czwarta edycja tego spotkania. Jej inicjatorem jest Szpital Specjalistyczny nr 2 w Bytomiu. Konferencja dotykała takich tematów jak: antykoncepcja, zapobieganie zakażeniom przenoszonym drogą płciową, zaburzenia odżywiania, zażywanie środków odurzających. O tych ostatnich zagrożeniach i konsekwencjach prawnych z nich wynikających mówili funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu.

Wśród prelegentów znalazła się prof. Anita Olejek, Konsultant Wojewódzki w dziedzinie ginekologii i położnictwa, prof. Anna Obuchowicz - Konsultant Wojewódzki w dziedzinie pediatrii, Dorota Siebiata-Tomczyk - pedagog zdrowia, dr Ewa Wojtyna - psychiatra, psychoterapeuta Leszek Jaroszewski, Anna Lenkiewicz z bytomskiej policji oraz dr Aneta Warmuz-Wancisiewicz - Zakład Pielęgniarstwa Pediatrycznego.

Profesor Anita Olejek przypomniała, że współczesne kobiety niezależnie od wieku szukają różnych metod zapobiegającym ciążom. Zadała kłam powszechnym stwierdzeniom, że antykoncepcja może powodować bezpłodność. Stosowanie pigułek nie powoduje trudności z późniejszym zajściem w ciążę. Jest wiele zalet stosowania tego typu antykoncepcji. Kobiety zażywające tabletki są w mniejszym stopniu narażone na nowotwory jajnika, zapobiegają także osteoporozie - wymieniała profesor. 

Kwestię otyłości jako wyzwania zdrowotnego i cywilizacyjnego poruszyła prof. Anna Obuchowicz. Zauważamy, że jeśli sami wypracujemy fatalne nawyki żywieniowe - najczęściej przekazujemy je swoim dzieciom. Dodatkowym zagrożeniem jest fakt, że otyłość łączy się z innymi chorobami zwiększającymi ryzyko wczesnego zgonu - przestrzegała Obuchowicz.

O promowanie zachowań prozdrowotnych apelowała do młodzieży Kornelia Cieśla, dyrektor Szpitala Specjalistycznego nr 2. Zdrowie Was, młodych, leży tylko w Waszych rękach. Mamy tylko jedno życie. Warto więc działać w myśl zasady: co masz czynić, czyń prędzej - zaznaczyła.

Oprawę muzyczną spotkania zapewniły występy artystyczne zaprzyjaźnionych ze szpitalem placówek.

Galeria zdjęć:Autor: Biuro Prasowe UM w Bytomiu
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.