Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 września 2018, Hipolit, Mateusz, Daria

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Zagrają dla chorej Lenki

Zagrają dla chorej Lenki Data publikacji: 17 marca 2017Już po raz IX odbędzie się Charytatywny Turniej Piłki Nożnej „Barbórka Cup”. Tym razem piłkarze zagrają dla siedmioletniej Lenki Ziętek. Podczas turnieju odbędzie się specjalna aukcja na rzecz Lenki, z której dochód zostanie przekazany na zakup sprzętu medycznego. Zapraszamy do Hali na Skarpę 18 i 19 marca.

Lenka Ziętek w wyniku ciężkiej choroby cierpi na porażenie mózgowe oraz padaczkę. Aby jej pomóc w najbliższą sobotę i niedzielę /18-19 marca/ odbędzie się charytatywny turniej piłkarski pod patronatem Damiana Bartyli, prezydenta Bytomia. Chorą Lenkę może wspomóc każdy z nas biorąc udział w charytatywnej licytacji pamiątkowych przedmiotów w postaci koszulek klubowych polskich i zagranicznych klubów wraz z autografami zawodników oraz unikatowych przedmiotów ufundowanych przez darczyńców. Cały dochód z licytacji przekazany zostanie na zakup specjalistycznego sprzętu, który ułatwi jej codzienne życie.

Impreza rozpocznie się w sobotę, 18 marca o 8.00, a zakończy w niedzielę, 19 marca około 18.20. W turnieju weźmie udział dwadzieścia zespołów, w tym między innymi drużyny z: Katowic, Opola, Łęcznej, Bytomia, Jaworzna, Mysłowic, Zabrza, Chorzowa, a także Reprezentacja Śląska Oldbojów i bytomskich samorządowców. Drużyny zostały już podzielone na cztery grupy, w których będą rywalizować o awans do II rundy zawodów. Z niej zostaną już wyłonieni półfinaliści, którzy powalczą o zwycięstwo w turnieju. Najlepszy zespół poznamy w niedzielę, około 18.20.

Zapraszamy kibiców do aktywnego dopingu. Wstęp na imprezę wolny!

Szczegóły imprezy, regulamin oraz podział na grupy na stronie Barbórka Cup

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.