Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 maja 2017, Joanna, Zuzanna, Milena

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uwalniamy pasje!

Nie wiesz jaki zawód wybrać? Lubisz sport i chciałbyś poznać ofertę bytomskich klubów sportowych? My ci pomożemy! Już w piątek /26 maja/ Bytom uwolni swoje pasje. Kilkanaście klubów sportowych i szkół ponadgimnazjalnych zaprezentuje szeroką ofertę edukacyjno-sportową w mieście. Początek–godz. 10.00–Rynek

IX Tydzień Sportu dla Wszystkich

Zawody siatkarskie, koszykarskie, piłki nożnej, siatkówki plażowej oraz pływackie. To dyscypliny sportowe, które będą dominować podczas IX Tygodnia Sportu dla Wszystkich, w ramach którego odbędzie się XXIII Sportowy Turniej Miast i Gmin. Początek w piątek, 26 maja.

W Bytomiu znowu zagoszczą najlepsi kolarze na świecie!

Bytom po raz drugi z rzędu znalazł się na trasie Tour de Pologne, którego 74. edycja odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia /29 lipca - 4 sierpnia/ 2017 roku. Podobnie, jak w 2016 roku, kibice kolarstwa będą mogli ponownie zobaczyć na żywo najlepszych zawodników na świecie, którzy przejadą ulicami naszego miasta

Przyłącz się do akcji Honorowy Dawca Energii Fortum

Już po raz piąty nasze miasto przyłączyło się do akcji Honorowy Dawca Energii Fortum. W tym roku zbieramy kilowatogodziny dla Polskiego Związku Niewidomych – Koło w Bytomiu. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji, w której możemy nie tylko zadbać o swoją kondycję fizyczną, ale pomóc potrzebującym.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Zagrają dla chorej Lenki

Zagrają dla chorej Lenki Data publikacji: 17 marca 2017Już po raz IX odbędzie się Charytatywny Turniej Piłki Nożnej „Barbórka Cup”. Tym razem piłkarze zagrają dla siedmioletniej Lenki Ziętek. Podczas turnieju odbędzie się specjalna aukcja na rzecz Lenki, z której dochód zostanie przekazany na zakup sprzętu medycznego. Zapraszamy do Hali na Skarpę 18 i 19 marca.

Lenka Ziętek w wyniku ciężkiej choroby cierpi na porażenie mózgowe oraz padaczkę. Aby jej pomóc w najbliższą sobotę i niedzielę /18-19 marca/ odbędzie się charytatywny turniej piłkarski pod patronatem Damiana Bartyli, prezydenta Bytomia. Chorą Lenkę może wspomóc każdy z nas biorąc udział w charytatywnej licytacji pamiątkowych przedmiotów w postaci koszulek klubowych polskich i zagranicznych klubów wraz z autografami zawodników oraz unikatowych przedmiotów ufundowanych przez darczyńców. Cały dochód z licytacji przekazany zostanie na zakup specjalistycznego sprzętu, który ułatwi jej codzienne życie.

Impreza rozpocznie się w sobotę, 18 marca o 8.00, a zakończy w niedzielę, 19 marca około 18.20. W turnieju weźmie udział dwadzieścia zespołów, w tym między innymi drużyny z: Katowic, Opola, Łęcznej, Bytomia, Jaworzna, Mysłowic, Zabrza, Chorzowa, a także Reprezentacja Śląska Oldbojów i bytomskich samorządowców. Drużyny zostały już podzielone na cztery grupy, w których będą rywalizować o awans do II rundy zawodów. Z niej zostaną już wyłonieni półfinaliści, którzy powalczą o zwycięstwo w turnieju. Najlepszy zespół poznamy w niedzielę, około 18.20.

Zapraszamy kibiców do aktywnego dopingu. Wstęp na imprezę wolny!

Szczegóły imprezy, regulamin oraz podział na grupy na stronie Barbórka Cup

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.