Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 grudnia 2018, Nina, Celina, Walerian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Zagrają Czarne Diamenty

Zagrają Czarne Diamenty Data publikacji: 9 sierpnia 2016W sobotę, 13 sierpnia na kortach Górnika Bytom rozpoczną rywalizację polscy i zagraniczni zawodnicy w XXIII edycji Międzynarodowego Turnieju Czarne Diamenty.

Czterodniowa impreza potrwa do 16 sierpnia. Wówczas zostaną rozegrane finałowe mecze zarówno w singlu, jak i deblu. Oczywiście nie zabraknie także spotkań w tzw. mikście, czyli grze par mieszanych. Szczegółowe informacje dotyczące zapisów dostępne są na stronie www.ksgornik.bytom.pl

Historia Czarnych Diamentów sięga lat sześćdziesiątych XX wieku. Modernizacja i podnoszenie standardów obiektów Górnika Bytom oraz popularyzacja w naszym mieście tenisa ziemnego zostały zauważone przez władze Polskiego Związku Tenisa Ziemnego, który w 1964 roku zorganizował po raz pierwszy turniej zwany „Czarne Diamenty”. Dwa lata później w 1966 roku impreza ta zyskała rangę turnieju ogólnopolskiego i na stałe została wpisane w kalendarz imprez tenisowych w Polsce.

Ranga bytomskiego turnieju rosła z każdym rokiem. W 1973 roku wystąpił w nim - jednak bez powodzenia – jeden z najlepszych polskich tenisistów Wojciech Fibak. W 1977 roku bytomski turniej awansował do Grand Prix Polski, co zaowocowało wzrostem liczby uczestników, których w 1983 roku było ponad 130. Na lata osiemdziesiąte przypadły również największe sukcesy tenisistów Górnika Bytom w Czarnych Diamentach. W 1986 roku nasi tenisiści okazali się bezkonkurencyjni, zwyciężając zarówno w singlu, jak i deblu.

Z początkiem lat dziewięćdziesiątych charakter turnieju uległ jednak zmianie. Od 1994 roku stał się on imprezą dla amatorów, którzy rywalizują w kilku kategoriach wiekowych. Z każdym rokiem liczba uczestników wzrasta, a udział w nim biorą coraz częściej obcokrajowcy, podnosząc w ten sposób rangę i prestiż mającego prawie pół wieku turnieju. W ubiegłym roku na starcie oprócz polskich tenisistów pojawili się również reprezentanci: Stanów Zjednoczonych, Australii, Niemiec, Włoch, Ukrainy, Słowacji oraz Luksemburga.

 
black-diamonds-2016.jpg

Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.