Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
14 grudnia 2018, Alfred, Izydor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Zagraj w kapsle

Zagraj w kapsle Data publikacji: 12 sierpnia 2017Tą grę znają nawet najmłodsi. Istnieje wiele jej rodzajów, ale jedną wspólną cechą są właśnie... kapsle. Zapraszamy do udziału w Międzynarodowych Zawodach w Kapsle, które 31 sierpnia odbędą się na placu i przy alejkach Planetarium Śląskiego. Uwaga! W zawodach mogą wziąć udział zarówno dzieci, jak również dorośli.

W imprezie może wziąć udział każda osoba, która ukończyła szósty rok życia. Wszyscy uczestnicy zawodów zostaną podzieleni na kilka kategorii wiekowych, gdzie będą rywalizować o zwycięstwo, ale przede wszystkim wezmą udział w zabawie, która z pewnością  przyniesie wiele uśmiechu dzieciom i dorosłym.

Przypomnijmy, że gra polega na wprawianiu w ruch kapsli po płaskiej powierzchni za pomocą pstrykania ich palcami. Do gry najczęściej wykorzystuje się kapsle zalane woskiem, plasteliną, gipsem lub ołowiem. Podczas zawodów w ostatni dzień wakacji kapsle dla uczestników zapewni organizator imprezy lub można je będzie wykonać przed zawodami, a materiały również udostępni organizator.

Szczegóły dotyczące zapisów, regulaminu oraz terminu rozpoczęcia imprezy dostępne są Tutaj

Organizatorem zawodów jest Związek Dużych Rodzin Trzy Plus koło Siemianowice Śląskie oraz Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w Chorzowie, zaś patronat nad imprezą objęli prezydenci: Siemianowic Śląskich i Bytomia.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tej wyjątkowej imprezie!

Zobacz Regulamin Zawodów
PLAKAT - KAPSLE.jpg


Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.