Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 grudnia 2018, Albina, Zdzislaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w czwartek, 20 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Prezydent Mariusz Wołosz upublicznia wystąpienia pokontrolne NIK

W trosce o przejrzystość administracji, upubliczniamy wystąpienia pokontrolne, jakie sporządziła NIK po kontroli „Wybranych aspektów funkcjonowania Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.”.  – powiedział podczas dzisiejszej /6 grudnia/ konferencji prasowej, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Uwaga mieszkańcy! W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu będzie nieczynny

W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu /ul. Parkowa 2 i ul. Smolenia 35/ oraz Urząd Stanu Cywilnego /ul. Olejniczaka 22/ będą nieczynne.

Bytomskie projekty rekomendowane do ZIT

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4, Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej Górze, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2 – które ubiegają się o dofinansowanie na termomodernizację budynków – zostały wybrane do rekomendacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Zagłosuj na najmilszy uniwersytet na Śląsku

Zagłosuj na najmilszy uniwersytet na Śląsku Data publikacji: 1 marca 2018Jeszcze do poniedziałku, 12 marca można oddawać głosy na Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku w ramach plebiscytu "Dziennika Zachodniego" na najlepszy uniwersytet trzeciego wieku w naszym regionie.

 Aby zagłosować na bytomskich seniorów, trzeba wysłać sms o treści DZU.2 pod nr 72355 (koszt wysłania SMS- a do 160 znaków wynosi 2,46 zł z VAT (2 zł + VAT). Można też głosować za pośrednictwem Facebooka oraz strony Dziennika Zachodniego (http://www.dziennikzachodni.pl/plebiscyt/karta/bytomski-uniwersytet-trzeciego-wieku,41106,1719834,t,id,kid.html#glosuj)

Plebiscyt jest jednym z kilku elementów składających się na akcję „Forum Seniora”, kampanię informacyjno-edukacyjną dla seniorów i ich otoczenia, przedstawiającą obraz osób starszych jako aktywnych fizycznie, aktywnych społecznie, bezpiecznych, zdrowych, świadomych, samodzielnych, ale również inspirujących siebie nawzajem do rozpoczęcia wszelkiego rodzaju aktywności.

Tacy bez wątpienia są słuchacze bytomskiego uniwersytetu – ciekawi świata, pełni wigoru i wciąż gotowi na więcej. Przypomnijmy, że działający od 2006 r. Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku stwarza słuchaczom możliwość ciągłego poszerzania wiedzy poprzez otwarte oraz cykliczne wykłady tematyczne, pobudza do aktywności społecznej.

Równie ważne jak wykłady są zajęcia gimnastyczne oraz warsztaty artystyczne. Efekty pracy słuchaczy uniwersytetu często można podziwiać podczas licznych wystaw i koncertów.

 

Autor: AK
Zdjęcia: www.dziennikzachodni.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.