Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 września 2018, Hipolit, Mateusz, Daria

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Gratka dla miłośników tramwajów

Wystawa taboru tramwajowego, nauka jazdy tramwajem z instruktorem, pokaz podnoszenia wagonu tramwajowego, występy artystyczne oraz możliwość zwiedzania zajezdni. To tylko nieliczne atrakcje, jakie czekają na wszystkich 22 września z okazji 50-lecia zajezdni tramwajowej w Bytomiu – Stroszku.

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Zagłosuj na najmilszy uniwersytet na Śląsku

Zagłosuj na najmilszy uniwersytet na Śląsku Data publikacji: 1 marca 2018Jeszcze do poniedziałku, 12 marca można oddawać głosy na Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku w ramach plebiscytu "Dziennika Zachodniego" na najlepszy uniwersytet trzeciego wieku w naszym regionie.

 Aby zagłosować na bytomskich seniorów, trzeba wysłać sms o treści DZU.2 pod nr 72355 (koszt wysłania SMS- a do 160 znaków wynosi 2,46 zł z VAT (2 zł + VAT). Można też głosować za pośrednictwem Facebooka oraz strony Dziennika Zachodniego (http://www.dziennikzachodni.pl/plebiscyt/karta/bytomski-uniwersytet-trzeciego-wieku,41106,1719834,t,id,kid.html#glosuj)

Plebiscyt jest jednym z kilku elementów składających się na akcję „Forum Seniora”, kampanię informacyjno-edukacyjną dla seniorów i ich otoczenia, przedstawiającą obraz osób starszych jako aktywnych fizycznie, aktywnych społecznie, bezpiecznych, zdrowych, świadomych, samodzielnych, ale również inspirujących siebie nawzajem do rozpoczęcia wszelkiego rodzaju aktywności.

Tacy bez wątpienia są słuchacze bytomskiego uniwersytetu – ciekawi świata, pełni wigoru i wciąż gotowi na więcej. Przypomnijmy, że działający od 2006 r. Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku stwarza słuchaczom możliwość ciągłego poszerzania wiedzy poprzez otwarte oraz cykliczne wykłady tematyczne, pobudza do aktywności społecznej.

Równie ważne jak wykłady są zajęcia gimnastyczne oraz warsztaty artystyczne. Efekty pracy słuchaczy uniwersytetu często można podziwiać podczas licznych wystaw i koncertów.

 

Autor: AK
Zdjęcia: www.dziennikzachodni.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.