Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 marca 2018, Gabriel, Marek, Gabor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

EC Szombierki wróci na kulturalną mapę regionu

Elektociepłownia Szombierki znajdująca się na Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego przejdzie długo wyczekiwany remont. Przywrócona zostanie także obiektowi funkcja kulturalna.

Utrudnienia drogowe na ul. Wrocławskiej

Kierowcy korzystający na co dzień z ul. Wrocławskiej będą musieli przygotować się na utrudnienia drogowe. Od 21 marca /od godzin porannych/ na ul. Wrocławskiej /odcinek od ul. Reja do ul. Konstytucji/ będzie prowadzony, w związku z występującymi szkodami górniczymi, remont wiaduktu drogowego.

Uwaga mieszkańcy! 30 marca Urząd Miejski i USC będą nieczynne

W dniu 30 marca /Wielki Piątek/ Urząd Stanu Cywilnego i Urząd Miejski w Bytomiu będą nieczynne za wyjątkiem Powiatowej Komisji Lekarskiej realizującej kwalifikację wojskową, która mieści się w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Smolenia 35. Ponadto 31 marca /Wielka Sobota/ USC będzie pełnił dyżur w sprawie zgonów.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Uwaga! Zmiana siedziby Biura Terenowego ZUS w Bytomiu

Ważna zmiana dla klientów bytomskiego Biura Terenowego ZUS. Od 1 kwietnia nowa siedziba biura będzie znajdowała się w budynku przy ul. Karola Miarki 8. Dotychczasowa placówka mieszcząca się w budynku przy ul. Sądowej 8 zakończy działalność 31 marca.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Zagłosuj na najmilszy uniwersytet na Śląsku

Zagłosuj na najmilszy uniwersytet na Śląsku Data publikacji: 1 marca 2018Jeszcze do poniedziałku, 12 marca można oddawać głosy na Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku w ramach plebiscytu "Dziennika Zachodniego" na najlepszy uniwersytet trzeciego wieku w naszym regionie.

 Aby zagłosować na bytomskich seniorów, trzeba wysłać sms o treści DZU.2 pod nr 72355 (koszt wysłania SMS- a do 160 znaków wynosi 2,46 zł z VAT (2 zł + VAT). Można też głosować za pośrednictwem Facebooka oraz strony Dziennika Zachodniego (http://www.dziennikzachodni.pl/plebiscyt/karta/bytomski-uniwersytet-trzeciego-wieku,41106,1719834,t,id,kid.html#glosuj)

Plebiscyt jest jednym z kilku elementów składających się na akcję „Forum Seniora”, kampanię informacyjno-edukacyjną dla seniorów i ich otoczenia, przedstawiającą obraz osób starszych jako aktywnych fizycznie, aktywnych społecznie, bezpiecznych, zdrowych, świadomych, samodzielnych, ale również inspirujących siebie nawzajem do rozpoczęcia wszelkiego rodzaju aktywności.

Tacy bez wątpienia są słuchacze bytomskiego uniwersytetu – ciekawi świata, pełni wigoru i wciąż gotowi na więcej. Przypomnijmy, że działający od 2006 r. Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku stwarza słuchaczom możliwość ciągłego poszerzania wiedzy poprzez otwarte oraz cykliczne wykłady tematyczne, pobudza do aktywności społecznej.

Równie ważne jak wykłady są zajęcia gimnastyczne oraz warsztaty artystyczne. Efekty pracy słuchaczy uniwersytetu często można podziwiać podczas licznych wystaw i koncertów.

 

Autor: AK
Zdjęcia: www.dziennikzachodni.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.