Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
11 grudnia 2018, Waldemar, Damazy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w czwartek, 20 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Prezydent Mariusz Wołosz upublicznia wystąpienia pokontrolne NIK

W trosce o przejrzystość administracji, upubliczniamy wystąpienia pokontrolne, jakie sporządziła NIK po kontroli „Wybranych aspektów funkcjonowania Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.”.  – powiedział podczas dzisiejszej /6 grudnia/ konferencji prasowej, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Uwaga mieszkańcy! W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu będzie nieczynny

W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu /ul. Parkowa 2 i ul. Smolenia 35/ oraz Urząd Stanu Cywilnego /ul. Olejniczaka 22/ będą nieczynne.

Bytomskie projekty rekomendowane do ZIT

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4, Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej Górze, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2 – które ubiegają się o dofinansowanie na termomodernizację budynków – zostały wybrane do rekomendacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Zagłosuj na Modernizację Roku 2015

Zagłosuj na Modernizację Roku 2015 Data publikacji: 8 sierpnia 2016Kolejne bytomskie obiekty walczą o prestiżową nagrodę Modernizacja Roku 2015. W finale tegorocznej, jubileuszowej edycji ogólnopolskiego konkursu znalazły się aż dwie inwestycje z Bytomia.

Do 10 sierpnia można głosować na Przebudowę Stawu Południowego w Parku Miejskim im. F. Kachla oraz Termomodernizację bytomskich szkół zrealizowanej w formule partnerstwa publiczno prywatnego. Podobnie jak podczas poprzednich edycji, zwycięży projekt, który uzyska największą liczbę głosów w internetowym głosowaniu.

Staw z urokliwym mostkiem, walczy o tytuł w kategorii tereny zielone. Warto przypomnieć, że remont, który pochłonął prawie 3 mln zł. zakładał wprowadzenie nowej roślinności, powiększenie tafli stawu oraz zagospodarowanie zdewastowanej linii brzegowej. Otwarty we wrześniu 2015 staw na powrót stał się wizytówką parku i miejscem chętnie odwiedzanym przez mieszkańców.

Warto dodać, że projekt rewitalizacji stawu realizowany przez Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej ma już na swoim koncie nagrodę w postaci statuetki ogólnopolskiego konkursu „Budowa Roku 2015”.

Kolejną inwestycją, zgłoszoną do konkursu, jest przedsięwzięcie pod nazwą Kompleksowa termomodernizacja obiektów oświatowych w Bytomiu w formie partnerstwa publiczno – prywatnego, w ramach którego 17 bytomskich szkół zyskało nowe oblicze.

Zakres prac obejmował wdrożenie systemu zarządzania energią umożliwiającego indywidualną regulację temperatury w każdej sali lekcyjnej, modernizację źródeł ciepła (węzłów cieplnych i kotłowni), wykonanie systemu zdalnego monitorowania i sterowania instalacjami energetycznymi, wymianę oświetlenia na energooszczędne i w końcu termomodernizację szkół.

Za realizację inwestycji oraz zarządzanie energią przez 15 lat odpowiedzialny jest Siemens Sp. z o.o. To gigantyczne przedsięwzięcie miało na celu zmniejszyć o 45% zużycie energii cieplnej, a o 20% zużycie energii elektrycznej.

Zagłosuj na Kompleksową termomodernizację obiektów oświatowych w Bytomiu w formie partnerstwa publiczno – prywatnego

Zagłosuj na Przebudowę stawu południowego w Parku Miejskim im. F. Kachla ul. Wrocławska, Tarnogórska

Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.