Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 czerwca 2018, Gerwazy, Protazy, Julianna

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Gwiazdy zjadą do Bytomia!

Na te kilka dni wypełnionych muzyką z niecierpliwością czekają miłośnicy dobrej zabawy z Bytomia i okolic. Znamy już nazwiska gwiazd, które wystąpią 21-24 czerwca podczas tegorocznych Dni Bytomia.

Bytom apeluje do premiera Morawieckiego w sprawie odpadów

Prawie 300 podpisów w trzy godziny. Bytomianie poparli dziś (10 maja) apel Damiana Bartyli, prezydenta Bytomia do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie zmiany przepisów Ustawy o odpadach i licznie podpisywali się pod petycją.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Zagłosuj na Modernizację Roku 2015

Zagłosuj na Modernizację Roku 2015 Data publikacji: 8 sierpnia 2016Kolejne bytomskie obiekty walczą o prestiżową nagrodę Modernizacja Roku 2015. W finale tegorocznej, jubileuszowej edycji ogólnopolskiego konkursu znalazły się aż dwie inwestycje z Bytomia.

Do 10 sierpnia można głosować na Przebudowę Stawu Południowego w Parku Miejskim im. F. Kachla oraz Termomodernizację bytomskich szkół zrealizowanej w formule partnerstwa publiczno prywatnego. Podobnie jak podczas poprzednich edycji, zwycięży projekt, który uzyska największą liczbę głosów w internetowym głosowaniu.

Staw z urokliwym mostkiem, walczy o tytuł w kategorii tereny zielone. Warto przypomnieć, że remont, który pochłonął prawie 3 mln zł. zakładał wprowadzenie nowej roślinności, powiększenie tafli stawu oraz zagospodarowanie zdewastowanej linii brzegowej. Otwarty we wrześniu 2015 staw na powrót stał się wizytówką parku i miejscem chętnie odwiedzanym przez mieszkańców.

Warto dodać, że projekt rewitalizacji stawu realizowany przez Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej ma już na swoim koncie nagrodę w postaci statuetki ogólnopolskiego konkursu „Budowa Roku 2015”.

Kolejną inwestycją, zgłoszoną do konkursu, jest przedsięwzięcie pod nazwą Kompleksowa termomodernizacja obiektów oświatowych w Bytomiu w formie partnerstwa publiczno – prywatnego, w ramach którego 17 bytomskich szkół zyskało nowe oblicze.

Zakres prac obejmował wdrożenie systemu zarządzania energią umożliwiającego indywidualną regulację temperatury w każdej sali lekcyjnej, modernizację źródeł ciepła (węzłów cieplnych i kotłowni), wykonanie systemu zdalnego monitorowania i sterowania instalacjami energetycznymi, wymianę oświetlenia na energooszczędne i w końcu termomodernizację szkół.

Za realizację inwestycji oraz zarządzanie energią przez 15 lat odpowiedzialny jest Siemens Sp. z o.o. To gigantyczne przedsięwzięcie miało na celu zmniejszyć o 45% zużycie energii cieplnej, a o 20% zużycie energii elektrycznej.

Zagłosuj na Kompleksową termomodernizację obiektów oświatowych w Bytomiu w formie partnerstwa publiczno – prywatnego

Zagłosuj na Przebudowę stawu południowego w Parku Miejskim im. F. Kachla ul. Wrocławska, Tarnogórska

Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.