Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
26 września 2018, Justyna, Łucja, Cyprian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Zagłosuj na Modernizację Roku 2015

Zagłosuj na Modernizację Roku 2015 Data publikacji: 28 lipca 2016Kolejne bytomskie obiekty walczą o prestiżową nagrodę Modernizacja Roku 2015. W finale tegorocznej, jubileuszowej edycji ogólnopolskiego konkursu znalazły się aż dwie inwestycje z Bytomia.

Do 10 sierpnia można głosować na Przebudowę Stawu Południowego w Parku Miejskim im. F. Kachla oraz Termomodernizację bytomskich szkół zrealizowanej w formule partnerstwa publiczno prywatnego. Podobnie jak podczas poprzednich edycji, zwycięży projekt, który uzyska największą liczbę głosów w internetowym głosowaniu.

Staw z urokliwym mostkiem, walczy o tytuł w kategorii tereny zielone. Warto przypomnieć, że remont, który pochłonął prawie 3 mln zł. zakładał wprowadzenie nowej roślinności, powiększenie tafli stawu oraz zagospodarowanie zdewastowanej linii brzegowej. Otwarty we wrześniu 2015 staw na powrót stał się wizytówką parku i miejscem chętnie odwiedzanym przez mieszkańców.

Warto dodać, że projekt rewitalizacji stawu realizowany przez Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej ma już na swoim koncie nagrodę w postaci statuetki ogólnopolskiego konkursu „Budowa Roku 2015”.

Kolejną inwestycją, zgłoszoną do konkursu, jest przedsięwzięcie pod nazwą Kompleksowa termomodernizacja obiektów oświatowych w Bytomiu w formie partnerstwa publiczno – prywatnego, w ramach którego 17 bytomskich szkół zyskało nowe oblicze.

Zakres prac obejmował wdrożenie systemu zarządzania energią umożliwiającego indywidualną regulację temperatury w każdej sali lekcyjnej, modernizację źródeł ciepła (węzłów cieplnych i kotłowni), wykonanie systemu zdalnego monitorowania i sterowania instalacjami energetycznymi, wymianę oświetlenia na energooszczędne i w końcu termomodernizację szkół.

Za realizację inwestycji oraz zarządzanie energią przez 15 lat odpowiedzialny jest Siemens Sp. z o.o. To gigantyczne przedsięwzięcie miało na celu zmniejszyć o 45% zużycie energii cieplnej, a o 20% zużycie energii elektrycznej.

Zagłosuj na Kompleksową termomodernizację obiektów oświatowych w Bytomiu w formie partnerstwa publiczno – prywatnego

Zagłosuj na Przebudowę stawu południowego w Parku Miejskim im. F. Kachla ul. Wrocławska, Tarnogórska

Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.