Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 grudnia 2017, Olimpia, Łukasz, Jolanta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Już jest świąteczny rozkład jazdy KZK GOP

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP w okresie weekendu przedświątecznego /16-17 grudnia/ oraz w okresie świąt i zimowej przerwy świątecznej 23 grudnia – 1 stycznia wprowadził zmiany w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej i tramwajowej.

Kolejny odcinek Strzelców Bytomskich przebudowany

Kosztem ponad 730 tysięcy zł przebudowany został kolejny odcinek jednej z głównych ulic naszego miasta. Zakończyły się właśnie prace na odcinku ul. Strzelców Bytomskich od wiaduktu kolejowego /przy dawnej KWK „Powstańców Śląskich”/ do ul. Objazdowej.

Wokół zdrowia seniora

To temat przewodni konferencji „Zdrowie Seniora”, która 15 grudnia odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Bytomiu. Podczas niej poruszone zostaną kwestie związane z chorobą  Alzheimera, chorobami narządu wzroku i słuchu oraz zaburzeniami równowagi ciała.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szósta edycja Mieszkania dla Młodych

Dziewięć kolejnych lokali mieszkalnych czeka na chętnych do ich wynajęcia w ramach szóstej edycji programu „Mieszkania dla Młodych” w Bytomiu. Są to mieszkania do remontu, który najemca musi wykonać we własnym zakresie i na własny koszt przed zawarciem umowy najmu.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Zadbaj o siebie i innych ? szczep się

Zadbaj o siebie i innych ? szczep się Data publikacji: 6 lutego 2014W styczniu ruszyła ogólnopolska kampania „Zaszczep w sobie chęć szczepienia”, której celem jest promocja szczepień ochronnych. Do akcji przyłączył się również bytomski Sanepid.

Choć w Polsce tzw. stan zaszczepienia ocenia się na 95%, rośnie liczba rodziców, którzy z obawy przed groźnymi powikłaniami odmawiają szczepień swoich dzieci. Trzeba pamiętać, że to właśnie dzięki szczepieniom od lat nie było w Polsce przypadków zachorowań np. na Heinego-Medina.

Obowiązujący w naszym kraju program szczepień ochronnych przewiduje poddawanie dzieci i młodzieży uodpornieniu przeciwko ośmiu chorobom: gruźlicy, błonicy, tężcowi, krztuścowi, nagminnemu porażeniu dziecięcemu (poliomyelitis), wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, odrze oraz różyczce (dotyczy tylko dziewcząt).

Ponadto wśród szczepień zalecanych wskazuje się kilka dalszych, które można wykonać na swój koszt. Szczepienia obowiązkowe są prowadzone zgodnie z aktualnym kalendarzem szczepień od chwili narodzin dziecka aż do 19. roku życia oraz u osób narażonych w sposób szczególny na zakażenie (personelu medycznego, opiekunów, nauczycieli, osób dorosłych w celu uodpornienia, kobiet w wieku rozrodczym, osób przewlekle chorych i starszych oraz osób podróżujących za granicę).

Niezaszczepienie zdrowego dziecka naraża je na groźne choroby oraz niesie możliwość wystąpienia skutków ubocznych ciężkich chorób zakaźnych.

Inicjatorem kampanii jest Główny Inspektorat Sanitarny.

Więcej informacji o szczepieniach znaleźć można na: www.szczepienia.gis.gov.pl oraz www.szczepienia.pzh.gov.pl

Zobacz spot

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.