Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 lipca 2018, Czeslaw, Hieronim, Fryderyk

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Zadbaj o siebie i innych ? szczep się

Zadbaj o siebie i innych ? szczep się Data publikacji: 6 lutego 2014W styczniu ruszyła ogólnopolska kampania „Zaszczep w sobie chęć szczepienia”, której celem jest promocja szczepień ochronnych. Do akcji przyłączył się również bytomski Sanepid.

Choć w Polsce tzw. stan zaszczepienia ocenia się na 95%, rośnie liczba rodziców, którzy z obawy przed groźnymi powikłaniami odmawiają szczepień swoich dzieci. Trzeba pamiętać, że to właśnie dzięki szczepieniom od lat nie było w Polsce przypadków zachorowań np. na Heinego-Medina.

Obowiązujący w naszym kraju program szczepień ochronnych przewiduje poddawanie dzieci i młodzieży uodpornieniu przeciwko ośmiu chorobom: gruźlicy, błonicy, tężcowi, krztuścowi, nagminnemu porażeniu dziecięcemu (poliomyelitis), wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, odrze oraz różyczce (dotyczy tylko dziewcząt).

Ponadto wśród szczepień zalecanych wskazuje się kilka dalszych, które można wykonać na swój koszt. Szczepienia obowiązkowe są prowadzone zgodnie z aktualnym kalendarzem szczepień od chwili narodzin dziecka aż do 19. roku życia oraz u osób narażonych w sposób szczególny na zakażenie (personelu medycznego, opiekunów, nauczycieli, osób dorosłych w celu uodpornienia, kobiet w wieku rozrodczym, osób przewlekle chorych i starszych oraz osób podróżujących za granicę).

Niezaszczepienie zdrowego dziecka naraża je na groźne choroby oraz niesie możliwość wystąpienia skutków ubocznych ciężkich chorób zakaźnych.

Inicjatorem kampanii jest Główny Inspektorat Sanitarny.

Więcej informacji o szczepieniach znaleźć można na: www.szczepienia.gis.gov.pl oraz www.szczepienia.pzh.gov.pl

Zobacz spot

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.