Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 października 2017, Juliana, Łukasza, Bogumila

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Trwają inwestycje drogowe w ramach Budżetu Obywatelskiego

Ponad 1 mln zł kosztują inwestycje drogowe, które w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 realizuje MZDiM. Trzy z nich już zostały zrealizowane, zaś pozostałe mają zostać oddane do użytku w październiku i listopadzie. Najważniejsze to: przebudowa ul. Fałata, budowa parkingu przy ul. Modrzewiowej oraz przy ul. Reptowskiej 53-57.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Rodzina na zakręcie. Kampania przeciw przemocy

Bytom rozpoczął drugą odsłonę projektu „Drogowskaz dla rodzin” dotyczącego przeciwdziałaniu przemocy wobec dzieci. Tym razem duży nacisk położony jest na budowanie relacji pomiędzy opiekunami w rodzinach.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Zadbaj o siebie i innych ? szczep się

Zadbaj o siebie i innych ? szczep się Data publikacji: 6 lutego 2014W styczniu ruszyła ogólnopolska kampania „Zaszczep w sobie chęć szczepienia”, której celem jest promocja szczepień ochronnych. Do akcji przyłączył się również bytomski Sanepid.

Choć w Polsce tzw. stan zaszczepienia ocenia się na 95%, rośnie liczba rodziców, którzy z obawy przed groźnymi powikłaniami odmawiają szczepień swoich dzieci. Trzeba pamiętać, że to właśnie dzięki szczepieniom od lat nie było w Polsce przypadków zachorowań np. na Heinego-Medina.

Obowiązujący w naszym kraju program szczepień ochronnych przewiduje poddawanie dzieci i młodzieży uodpornieniu przeciwko ośmiu chorobom: gruźlicy, błonicy, tężcowi, krztuścowi, nagminnemu porażeniu dziecięcemu (poliomyelitis), wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, odrze oraz różyczce (dotyczy tylko dziewcząt).

Ponadto wśród szczepień zalecanych wskazuje się kilka dalszych, które można wykonać na swój koszt. Szczepienia obowiązkowe są prowadzone zgodnie z aktualnym kalendarzem szczepień od chwili narodzin dziecka aż do 19. roku życia oraz u osób narażonych w sposób szczególny na zakażenie (personelu medycznego, opiekunów, nauczycieli, osób dorosłych w celu uodpornienia, kobiet w wieku rozrodczym, osób przewlekle chorych i starszych oraz osób podróżujących za granicę).

Niezaszczepienie zdrowego dziecka naraża je na groźne choroby oraz niesie możliwość wystąpienia skutków ubocznych ciężkich chorób zakaźnych.

Inicjatorem kampanii jest Główny Inspektorat Sanitarny.

Więcej informacji o szczepieniach znaleźć można na: www.szczepienia.gis.gov.pl oraz www.szczepienia.pzh.gov.pl

Zobacz spot

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.