Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 stycznia 2019, Marian, Jan, Antoni

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Zachwyć się bytomską przyrodą

Zachwyć się bytomską przyrodą Data publikacji: 11 marca 2017Czy turyści mogliby przyjeżdżać do Bytomia, by zobaczyć coś, czego nie ma nigdzie indziej w kraju? Leonard Kłos i Edward Wieczorek, autorzy książki „Bytom z natury zielony – Las Miechowicki”, którzy dziś /11 marca/ gościli w Biurze Promocji Bytomia, są przekonani, że tym, co wyróżnia nasze miasto spośród innych jest bogactwo przyrody.

Opinię tę podziela każdy, kto miał okazję pospacerować po lesie miechowickim. A jeśli wśród nich są tacy, którzy bez problemu potrafią nazwać napotkane drzewa i inne rosnące w lesie gatunki, wędrówka po tej zielone ostoi, stanie się prawdziwą przygodą.

Tym wszystkich, którzy dopiero rozpoczynają eksplorację cennych przyrodniczo bytomskich terenów, z pewnością pomoże wydana przez Urząd Miejski w Bytomiu publikacja, która prócz ciekawych opisów i fotografii, zawiera też przewodnik z naniesionymi ścieżkami dydaktycznymi i szlakami turystycznymi.

Książka w zamyśle miała być drugim wydaniem broszury dydaktycznej, poświęconej opisowi gatunków występujących w lesie miechowickim. Dzięki dofinansowaniu publikacji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, udało się wydać album - mówi Edward Wieczorek, jeden z autorów książki.

Album ten jest nie tyle efektem pisania, ile 20 lat penetrowania bytomskiego lasu przez Leonarda Kłosa, rozmów z leśnikami, dzięki którym autorzy przedstawiają  jego obecny stan przyrodniczy.

Na koniec  uczestnicy spotkania otrzymali egzemplarz książki z autografami autorów.

Autor: AK
Zdjęcia: Piotr A. Jeleń

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.