Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
27 kwietnia 2018, Felicja, Teofil, Zyta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Gdzie jest 100 milionów euro? Większość w Bytomiu!

Na 264 miliony zł opiewają projekty złożone przez Bytom w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji. Większość przeszła już pozytywną ocenę formalną lub zostały wybrane do dofinansowania przez urząd marszałkowski. OSI staje się faktem - pierwsze remonty i projekty miękkie ruszyły.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Nowe oblicze Rozbarku

Życzenia rozbarczan stają się faktem. Będą mieli w swojej dzielnicy rynek, place zabaw i promenadę, a ruch samochodowy na niektórych ulicach będzie ograniczony.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Zachwyć się bytomską architekturą

Zachwyć się bytomską architekturą Data publikacji: 20 grudnia 2017Wśród bytomskich kamienic są takie perły, jakich próżno szukać w innych śląskich miastach. Zresztą to, że niekwestionowanym atutem Bytomia jest właśnie architektura, niejednokrotnie podkreślali mieszkańcy podczas warsztatów rewitalizacyjnych. Urodę zabytkowych obiektów będzie można podziwiać w Urzędzie Miejskim już w piątek, 22 grudnia odwiedzając wystawę Bytomskie Kamienice.

Wystawa prezentująca kolaże startych i nowych fotografii bytomskich kamienic prezentowana była już w ubiegłą sobotę przy ul. Murarskiej. Niezwykłe ujęcia i krótki opis każdego obiektu pozwoliły odbiorcom na chwilę poczuć atmosferę przeszłości, przyjrzeć się historii poszczególnych kamienic.

Wystawie towarzyszyły rozmowy o rewitalizacji zabytkowej tkanki, przywróceniu jej dawnej świetności. Wśród gości znalazły się osoby, które dzieliły się swoimi prywatnymi przedsięwzięciami artystycznymi, fotograficznymi czy plastycznymi dotyczącymi Bytomia.

Od 22 do 29 grudnia wystawę można oglądać w holu głównym na parterze Urzędu Miejskiego przy ul. Parkowej 2. 31 grudnia od 8.30 do 14.00 prezentowana będzie na placu przy kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny przy ul. Koziołka 3, a od stycznia będzie można ją obejrzeć ponownie przy Murarskiej 3.

Wystawa Bytomskie Kamienice, to inicjatywa lokalna w ramach projektu pilotażowego – Innowacyjne projekty mieszkaniowe i rozwój inicjatyw społecznych.
pasek_ue.jpg

Autor: AK
Zdjęcia: M.Gajkowska

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.