Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 października 2018, Marleny, Edwarda, Seweryna

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom odNowa

Przedstawiamy Państwu działania podejmowane w ramach rewitalizacji miasta Bytom.

Rekreacja nad Bytomką? Już wkrótce będzie to możliwe!

To jedna z największych inwestycji sportowo – rekreacyjnych w naszym mieście w ostatnich latach. Za ponad 24 mln zł zrekultywowany zostanie blisko 30 ha obszar terenów poprzemysłowych w pobliżu rzeki Bytomki, na granicy Szombierek i Łagiewnik. Prace wchodzą już w decydującą fazę, a ich planowane zakończenie to maj 2019 roku.

Bytom zmienia się na lepsze. To widać!

Spadek bezrobocia, nowi inwestorzy tworzący miejsca pracy, wielomilionowe inwestycje miejskie z rewitalizacją miasta na czele, a także programy dla seniorów, poprawa bezpieczeństwa oraz walka o czysty Bytom. To tylko niektóre działania, jakie w ostatnich latach realizowane są w naszym mieście.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Zachwyć się bytomską architekturą

Zachwyć się bytomską architekturą Data publikacji: 20 grudnia 2017Wśród bytomskich kamienic są takie perły, jakich próżno szukać w innych śląskich miastach. Zresztą to, że niekwestionowanym atutem Bytomia jest właśnie architektura, niejednokrotnie podkreślali mieszkańcy podczas warsztatów rewitalizacyjnych. Urodę zabytkowych obiektów będzie można podziwiać w Urzędzie Miejskim już w piątek, 22 grudnia odwiedzając wystawę Bytomskie Kamienice.

Wystawa prezentująca kolaże startych i nowych fotografii bytomskich kamienic prezentowana była już w ubiegłą sobotę przy ul. Murarskiej. Niezwykłe ujęcia i krótki opis każdego obiektu pozwoliły odbiorcom na chwilę poczuć atmosferę przeszłości, przyjrzeć się historii poszczególnych kamienic.

Wystawie towarzyszyły rozmowy o rewitalizacji zabytkowej tkanki, przywróceniu jej dawnej świetności. Wśród gości znalazły się osoby, które dzieliły się swoimi prywatnymi przedsięwzięciami artystycznymi, fotograficznymi czy plastycznymi dotyczącymi Bytomia.

Od 22 do 29 grudnia wystawę można oglądać w holu głównym na parterze Urzędu Miejskiego przy ul. Parkowej 2. 31 grudnia od 8.30 do 14.00 prezentowana będzie na placu przy kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny przy ul. Koziołka 3, a od stycznia będzie można ją obejrzeć ponownie przy Murarskiej 3.

Wystawa Bytomskie Kamienice, to inicjatywa lokalna w ramach projektu pilotażowego – Innowacyjne projekty mieszkaniowe i rozwój inicjatyw społecznych.
pasek_ue.jpg

Autor: AK
Zdjęcia: M.Gajkowska

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.