Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 lipca 2018, Czeslaw, Hieronim, Fryderyk

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Zachwyć się bytomską architekturą

Zachwyć się bytomską architekturą Data publikacji: 20 grudnia 2017Wśród bytomskich kamienic są takie perły, jakich próżno szukać w innych śląskich miastach. Zresztą to, że niekwestionowanym atutem Bytomia jest właśnie architektura, niejednokrotnie podkreślali mieszkańcy podczas warsztatów rewitalizacyjnych. Urodę zabytkowych obiektów będzie można podziwiać w Urzędzie Miejskim już w piątek, 22 grudnia odwiedzając wystawę Bytomskie Kamienice.

Wystawa prezentująca kolaże startych i nowych fotografii bytomskich kamienic prezentowana była już w ubiegłą sobotę przy ul. Murarskiej. Niezwykłe ujęcia i krótki opis każdego obiektu pozwoliły odbiorcom na chwilę poczuć atmosferę przeszłości, przyjrzeć się historii poszczególnych kamienic.

Wystawie towarzyszyły rozmowy o rewitalizacji zabytkowej tkanki, przywróceniu jej dawnej świetności. Wśród gości znalazły się osoby, które dzieliły się swoimi prywatnymi przedsięwzięciami artystycznymi, fotograficznymi czy plastycznymi dotyczącymi Bytomia.

Od 22 do 29 grudnia wystawę można oglądać w holu głównym na parterze Urzędu Miejskiego przy ul. Parkowej 2. 31 grudnia od 8.30 do 14.00 prezentowana będzie na placu przy kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny przy ul. Koziołka 3, a od stycznia będzie można ją obejrzeć ponownie przy Murarskiej 3.

Wystawa Bytomskie Kamienice, to inicjatywa lokalna w ramach projektu pilotażowego – Innowacyjne projekty mieszkaniowe i rozwój inicjatyw społecznych.
pasek_ue.jpg

Autor: AK
Zdjęcia: M.Gajkowska

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.