Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 stycznia 2019, Piotr, Malgorzata

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Żałoba narodowa po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza

Pogrzeb prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę, 19 stycznia. Zgodnie z decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od piątku, 18 stycznia od godziny 17.00, do soboty, 19 stycznia do godziny 19.00 w kraju będzie obowiązywać żałoba narodowa.

Bytomianie uczcili pamięć Pawła Adamowicza

Minutą ciszy bytomianie uczcili dzisiaj, 15 stycznia pamięć zmarłego wczoraj Pawła Adamowicza. Wielu mieszkańców w milczeniu zapaliło znicze i modliło się za prezydenta Gdańska. Przypomnijmy, że w niedzielę, 13 stycznia doszło do brutalnego ataku na Pawła Adamowicza, w wyniku którego kilkanaście godzin później zmarł.

Rekordowy finał w Bytomiu

W minioną niedzielę, już po raz 27. Bytom i cała Polska, pokazali, że warto pomagać. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku w naszym mieście obfitował w wiele atrakcji.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Zachwyć się bytomską architekturą

Zachwyć się bytomską architekturą Data publikacji: 20 grudnia 2017Wśród bytomskich kamienic są takie perły, jakich próżno szukać w innych śląskich miastach. Zresztą to, że niekwestionowanym atutem Bytomia jest właśnie architektura, niejednokrotnie podkreślali mieszkańcy podczas warsztatów rewitalizacyjnych. Urodę zabytkowych obiektów będzie można podziwiać w Urzędzie Miejskim już w piątek, 22 grudnia odwiedzając wystawę Bytomskie Kamienice.

Wystawa prezentująca kolaże startych i nowych fotografii bytomskich kamienic prezentowana była już w ubiegłą sobotę przy ul. Murarskiej. Niezwykłe ujęcia i krótki opis każdego obiektu pozwoliły odbiorcom na chwilę poczuć atmosferę przeszłości, przyjrzeć się historii poszczególnych kamienic.

Wystawie towarzyszyły rozmowy o rewitalizacji zabytkowej tkanki, przywróceniu jej dawnej świetności. Wśród gości znalazły się osoby, które dzieliły się swoimi prywatnymi przedsięwzięciami artystycznymi, fotograficznymi czy plastycznymi dotyczącymi Bytomia.

Od 22 do 29 grudnia wystawę można oglądać w holu głównym na parterze Urzędu Miejskiego przy ul. Parkowej 2. 31 grudnia od 8.30 do 14.00 prezentowana będzie na placu przy kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny przy ul. Koziołka 3, a od stycznia będzie można ją obejrzeć ponownie przy Murarskiej 3.

Wystawa Bytomskie Kamienice, to inicjatywa lokalna w ramach projektu pilotażowego – Innowacyjne projekty mieszkaniowe i rozwój inicjatyw społecznych.
pasek_ue.jpg

Autor: AK
Zdjęcia: M.Gajkowska

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.