Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 marca 2018, Aleksandra, Klaudia, Anatol

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Utrudnienia drogowe na ul. Wrocławskiej

Kierowcy korzystający na co dzień z ul. Wrocławskiej będą musieli przygotować się na utrudnienia drogowe. Od 21 marca /od godzin porannych/ na ul. Wrocławskiej /odcinek od ul. Reja do ul. Konstytucji/ będzie prowadzony, w związku z występującymi szkodami górniczymi, remont wiaduktu drogowego.

Uwaga mieszkańcy! 30 marca Urząd Miejski i USC będą nieczynne

W dniu 30 marca /Wielki Piątek/ Urząd Stanu Cywilnego i Urząd Miejski w Bytomiu będą nieczynne za wyjątkiem Powiatowej Komisji Lekarskiej realizującej kwalifikację wojskową, która mieści się w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Smolenia 35. Ponadto 31 marca /Wielka Sobota/ USC nie będzie pełnił dyżuru /w sprawie zgonów/.

Uwaga! Zmiana siedziby Biura Terenowego ZUS w Bytomiu

Ważna zmiana dla klientów bytomskiego Biura Terenowego ZUS. Od 1 kwietnia nowa siedziba biura będzie znajdowała się w budynku przy ul. Karola Miarki 8. Dotychczasowa placówka mieszcząca się w budynku przy ul. Sądowej 8 zakończy działalność 31 marca.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Zabytkowy tramwaj pozostaje na trasie

Zabytkowy tramwaj pozostaje na trasie Data publikacji: 22 sierpnia 2017Miastu zależy na zachowaniu jednego z symboli Bytomia - charakterystycznej N-ki, tramwaju linii nr 38 przewożącego pasażerów ul. Piekarską. Dzięki staraniom władz miasta zabytkowy tramwaj będzie jeździł naprzemienne z niskopodłogowym.

Linia ma zaledwie 1350 metrów, a jej początki sięgają 1913 roku. Jest aktualnie najkrótszą linią tramwajową w Polsce. Władze miasta nie dopuściły do tego, by linia straciła swój wyjątkowy charakter. To jeden z symboli Bytomia - o wartości historycznej i sentymentalnej. Możliwość przejechania się zabytkowym regularnie kursującym tramwajem ściąga do Bytomia miłośników komunikacji miejskiej z Polski i zagranicy.

- Zaplanowaliśmy wydłużenie trasy linii nr 38 tak, by tramwaj rozpoczynał swój bieg już na placu Sikorskiego. To ukłon w stronę mieszkańców okolicznych miast i bytomskich dzielnic, którzy przesiądą się z jednego tramwaju do drugiego w możliwie jak najkrótszym czasie - tłumaczy Robert Dederko, zastępca prezydenta Bytomia odpowiedzialny za transport publiczny.

Już teraz wiadomo, że zabytkowa N-ka nie zniknie z krajobrazu miasta. Będzie poruszała się po bytomskich torach – na przemian z tramwajem niskopodłogowym.

Tramwaje Śląskie ogłosiły przetarg na dostawę nowych 13-metrowych wagonów. Będą one obsługiwać właśnie linię nr 38. Dotychczasowy tabor jest mocno wyeksploatowany i niezbyt komfortowy dla osób starszych czy mających trudności z poruszaniem się. Starsi ludzie zgłaszali się do zastępcy prezydenta skarżąc się na te niedogodności. To ma się wkrótce zmienić. Jest jeszcze jedna dobra wiadomość. Nowe tramwaje jeździć będą po wyremontowanym torowisku na ul. Piekarskiej.

Autor: Katarzyna Nylec
Zdjęcia: arc. Tomasz Zakrzewski

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.