Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 grudnia 2018, Dariusz, Urban, Gabriela

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w czwartek, 20 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Prezydent Mariusz Wołosz upublicznia wystąpienia pokontrolne NIK

W trosce o przejrzystość administracji, upubliczniamy wystąpienia pokontrolne, jakie sporządziła NIK po kontroli „Wybranych aspektów funkcjonowania Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.”.  – powiedział podczas dzisiejszej /6 grudnia/ konferencji prasowej, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Uwaga mieszkańcy! W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu będzie nieczynny

W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu /ul. Parkowa 2 i ul. Smolenia 35/ oraz Urząd Stanu Cywilnego /ul. Olejniczaka 22/ będą nieczynne.

Bytomskie projekty rekomendowane do ZIT

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4, Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej Górze, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2 – które ubiegają się o dofinansowanie na termomodernizację budynków – zostały wybrane do rekomendacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Zabytkowe perły motoryzacji

Zabytkowe perły motoryzacji Data publikacji: 11 września 2016Fani zabytkowych pojazdów mieli wczoraj /10 września/ swoje święto. Do Bytomia przyjechało ponad sto takich eksponatów. Pojazdy, które możemy podziwiać opowiadają niejedną historię, mają duszę i na ich widok powracają marzenia z dawnych lat! - powiedział Damian Bartyla, Prezydent Bytomia.

Na zlocie można było podziwiać stare amerykańskie krążowniki szos, kabriolety, limuzyny oraz samochody sportowe. Nie zabrakło również tych, które wielu pamięta z naszych polskich dróg. "Maluchy" oraz "Duże fiaty", Syreny, Nysy oraz "Garbusy".

Na terenach Armada Golf Club przeprowadzony został konkurs na najładniejszy i najstarszy pojazd. Takie wyróżnienie otrzymał Mercedes Adenauer. Wręczono również nagrodę uznaniową. MG TD otrzymał statuetkę im. Krzysztofa Wieczorka, który był pierwszym prezesem Bytomskiego Klubu Pojazdów Zabytkowych.

Damian Bartyla wśród uczetników nagrodził motocykl NSU z 1943 roku, tzw "małą setkę". Był to pojazd wojskowy, co potwierdzała oryginalna tabliczka umieszczona na ramie motocykla. Z niej również możemy się dowiedzieć, że ten model miał oznaczenie "3" w skali 1-3. Była to skala hałasu motocykla, która mówiła na jaką odległość od wroga mógł się dany model zbliżyć. Motocykl posiadam od 12 lat – poinformował Piotr Burek, bytomianin, właściciel pojazdu. Jednak dopiero od roku mogę się nim pochwalić na takich zlotach - wtedy zakończyłem renowację. To już druga nagroda jaką otrzymałem – dodaje.

Po wręczeniu nagród, wszyscy uroczyście przejechali w kolumnie na bytomski Rynek. Tam odbyła się druga część imprezy. Oprócz podziwiania wehikułów, organizator przygotował wiele innych atrakcji. Były między innymi pokazy jazdy na motocyklach, symulator dachowania oraz koncert zespołu "In Plus". Można było powędrować śladami polskiej motoryzacji podczas prezentacji takich marek jak: Pobieda, Warszawa oraz Warszawa Pick-Up. Ważnym elementem imprezy było także promowanie bezpieczeństwa na drodze.

W godzinach popołudniowych uczestnicy pokazowpo przejechali ulicami Bytomia, by następnie przenieść całą imprezę do Piekar Śląskich.


Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.