Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 listopada 2018, Aniela, Klaudyna, Roman

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uczą, bawią, reprezentują nas w Polsce i za granicą

Część z bytomian już dobrze ich zna, ponieważ z dumą prezentują nasz herb miejski na arenach, piknikach i spotkaniach z mieszkańcami. Bytomskim rycerzom ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Leo Corde nie brak waleczności, która przekłada się na wyniki.

Podziemny schron w Bytomiu - Miechowicach

 

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Artykuły Historyczne - Tomasz Sanecki


Stowarzyszenie Pro Fortalicium

Główną działalnością organizacji "Pro Fortalicium" jest ratowanie obiektów fortecznych, wydawanie publikacji, organizacja imprez masowych, lekcji historii i grup rekonstrukcji historycznej.

Cyfrowa Biblioteka Architektury

Cyfrowa Biblioteka Bytomskiej Architektury to największa internetowa baza wiedzy o bytomskiej architekturze powstałej przed 1945 rokiem.

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej rozpoczęła swoją działalność 1 stycznia 2012 roku. Celem Fundacji jest działalność naukowa, oświatowa, edukacyjna i kulturalna.

Galeria Motoryzacji i Techniki

Zabytkowe samochody to namacalna historia zamknięta w metalowej konstrukcji. Nie jest nowością, że to właśnie Bytom od lat dostarcza wrażeń miłośnikom pojazdów zabytkowych. Zobacz więcej

Zabytki na czterech kółkach zjadą do Bytomia

Zabytki na czterech kółkach zjadą do Bytomia Data publikacji: 14 września 2018To będzie prawdziwa gratka dla miłośników motoryzacji! Już w najbliższą sobotę, 15 września płyta bytomskiego Rynku po raz kolejny zmieni się w barwny parking z epoki.

Zanim wypieszczone cacka na czterech kołach zobaczą światło dzienne, spędzają długie godziny w garażach i warsztatach, a ich właściciele m.in. przed ekranami komputerów w poszukiwaniu brakujących elementów oryginalnego wyposażenia. Ale przed doroczną paradą w Bytomiu wszystko będzie dopięte na ostatni guzik.

Zabytkowe auta będzie można podziwiać od 10.30 do 13.30 na Rynku. Po południu impreza przeniesie się na parking M1 przy ul. Strzelców Bytomskich, gdzie zaplanowano wiele atrakcji. Podobnie jak w poprzednich edycjach, nie zabraknie konkursów z nagrodami, wyborów najpiękniejszego samochodu oraz występów artystycznych.

Warto dodać, że tegoroczna XV Parada Pojazdów zbiega się w czasie z obchodami 10-lecia istnienia Galerii Motoryzacji i Techniki. Z tej okazji organizatorzy zapraszają chętnych do zwiedzania galerii motoryzacyjnej z przewodnikiem oraz zapoznania się z funkcjonowaniem Bytomskiej Akademii Bezpieczeństwa.

Więcej szczegółów na plakacie

plakat_druk.jpg

Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek, ubiegłoroczna edycja imprezy

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.