Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 sierpinia 2018, Nora, Joachim, Roch

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Przewodniki turystyczne online

Wszystkim, którzy wybierają się na wycieczkę po Bytomiu, polecamy popularne przewodniki turystyczne. Znajdziesz w nich nie tylko informacje o atrakcjach, ale także gotowe propozycje spacerów, ścieżki dydaktyczne, ścieżki spacerowe, trasy turystyczne piesze i rowerowe. 

Żabie Doły

Żabie Doły Data publikacji: 15 grudnia 2013Teren obejmuje liczne mniejsze i większe zbiorniki wodne oraz podmokłe tereny. To nie tylko raj dla kumaków i traszek. Nierzadko można spotkać tu... ornitologa. Żyje tu 129 gatunków ptaków, w tym bardzo rzadkich na Śląsku. Kto wyruszy usłyszeć tę ptasią audycję i wypatrzyć cyraneczkę, bączka czy perkoza, niech lepiej weźmie kalosze.
 
 
 

Żabie Doły to nazwa zespołu przyrodniczo-krajobrazowego, utworzonego w 1997 roku w zachodniej części Bytomia, na granicy z Chorzowem i Piekarami Śląskimi. Na obszarze o powierzchni ponad 225 hektarów, wśród dawnych hałd, nasypów i zapadlisk – jest to efekt działalności przemysłowej i wydobywczej – powstał tu szereg stawów i jeziorek. W ich okolicy gniazduje ponad 70 gatunków ptaków, w tym rzadkie i zagrożone wyginięciem, oraz żyją liczne ssaki i płazy. Dojazd ul. Krzyżową od strony Łagiewnik. (Z przewodnika Tomasza Śmiałka "Bytom zaprasza")
Galeria zdjęć:Autor: KM
Zdjęcia: Fot. A. Król, Foto-Loto, M. Galas, W. Sokolnicki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.