Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 lutego 2018, Maciej, Bogusz, Modest

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Dodatkowy punkt poboru opłat czynny w poniedziałki

Z uwagi na zbliżające się terminy płatności należności budżetowych informujemy, że poza stale funkcjonującymi w Urzędzie Miejskim przy ul. Parkowej 2 kasami w pokoju 110A i pokoju 120, uruchomiono w kasie w pokoju 213 dodatkowy punkt poboru opłat.

W Bytomiu przebudują drogi za prawie 14 mln

Jeszcze w tym roku przebudowane zostaną ul. Katowicka, Frenzla, skrzyżowanie ul. Wrocławskiej i Reja oraz Aleja Jana Pawła II. W sumie na realizację tych inwestycji miasto wyda prawie 14 mln zł, z czego aż 10 mln pochodzi z Metropolitalnego Funduszu Solidarności. Pierwsze przetargi ruszą już w marcu.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

Szukamy policjanta z powołania

Jeśli spotkałeś policjanta, którego zaangażowanie i profesjonalizm pomogły ci w trudnej sytuacji, zgłoś go do konkursu „Policjant z powołania”. Ruszyła właśnie kolejna edycja konkursu nad którym patronat objęli: Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Karol Fajer i prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Za zasługi dla ortodoncji na Śląsku

Za zasługi dla ortodoncji na Śląsku Data publikacji: 14 grudnia 2013Dzięki niej dziesiątki pacjentów podjęły starania w walce o piękny i zdrowy uśmiech bez kompleksów. W Akademickim Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej odsłonięta została wczoraj tablica poświęcona pamięci prof. Florentynie Labiszewskiej-Jaruzelskiej.

To dzięki niej na Śląsku powstało wiele placówek otwartego lecznictwa ambulatoryjnego na terenie dawnych województw: katowickiego, bielskiego i opolskiego.

Florentyna Labiszewska urodziła się 7 czerwca 1914 roku w Inowrocławiu. Rozpoczęła studia na  Akademii Stomatologicznej w Warszawie. Tam do wybuchu powstania warszawskiego zatrudniona była jako asystent w prywatnej Klinice Stomatologicznej. Po wojnie została skierowana przez Krakowską Izbę Lekarsko-Dentystyczną do Katowic, gdzie podjęła pracę jako specjalista z zakresu ortodoncji. W marcu 1948 r. na polecenie władz powstającej Akademii Lekarskiej podjęła się organizacji Katedry i Zakładu Ortodoncji, a dwa lata późnej - organizowania placówek otwartego lecznictwa ortodontycznego.

W 1960 r. na podstawie rozprawy „Ortodontyczne aparaty elastyczne" otrzymała st. dra hab.; w tym samym roku została powołana na stanowisko kier. Zakładu Ortodoncji Śląskiej Akademii Medycznej, na którym pozostała do przejścia na emeryturę.

Prof. Florentyna Łabiszewska-Jaruzelska doceniana była za propagowanie na terenie Śląska leczenia wad rozwojowych, wczesne leczenie zaburzeń w rozwijającym się układzie stomatognatycznym oraz zespołowe leczenie rozszczepów podniebienia pierwotnego i wtórnego. Dzięki jej staraniom w 1959 r. powstała Poradnia Wad Rozwojowych przy Zakładzie Ortodoncji Śląskiej Akademii Medycznej.

Zmarła 17 marca 2007 roku.

Galeria zdjęć:Autor: iwo
Zdjęcia: Urząd Miejski w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.