Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 czerwca 2018, Elzbieta, Paula, Marek

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Gwiazdy zjadą do Bytomia!

Na te kilka dni wypełnionych muzyką z niecierpliwością czekają miłośnicy dobrej zabawy z Bytomia i okolic. Znamy już nazwiska gwiazd, które wystąpią 21-24 czerwca podczas tegorocznych Dni Bytomia.

Bytom apeluje do premiera Morawieckiego w sprawie odpadów

Prawie 300 podpisów w trzy godziny. Bytomianie poparli dziś (10 maja) apel Damiana Bartyli, prezydenta Bytomia do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie zmiany przepisów Ustawy o odpadach i licznie podpisywali się pod petycją.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Za zasługi dla ortodoncji na Śląsku

Za zasługi dla ortodoncji na Śląsku Data publikacji: 14 grudnia 2013Dzięki niej dziesiątki pacjentów podjęły starania w walce o piękny i zdrowy uśmiech bez kompleksów. W Akademickim Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej odsłonięta została wczoraj tablica poświęcona pamięci prof. Florentynie Labiszewskiej-Jaruzelskiej.

To dzięki niej na Śląsku powstało wiele placówek otwartego lecznictwa ambulatoryjnego na terenie dawnych województw: katowickiego, bielskiego i opolskiego.

Florentyna Labiszewska urodziła się 7 czerwca 1914 roku w Inowrocławiu. Rozpoczęła studia na  Akademii Stomatologicznej w Warszawie. Tam do wybuchu powstania warszawskiego zatrudniona była jako asystent w prywatnej Klinice Stomatologicznej. Po wojnie została skierowana przez Krakowską Izbę Lekarsko-Dentystyczną do Katowic, gdzie podjęła pracę jako specjalista z zakresu ortodoncji. W marcu 1948 r. na polecenie władz powstającej Akademii Lekarskiej podjęła się organizacji Katedry i Zakładu Ortodoncji, a dwa lata późnej - organizowania placówek otwartego lecznictwa ortodontycznego.

W 1960 r. na podstawie rozprawy „Ortodontyczne aparaty elastyczne" otrzymała st. dra hab.; w tym samym roku została powołana na stanowisko kier. Zakładu Ortodoncji Śląskiej Akademii Medycznej, na którym pozostała do przejścia na emeryturę.

Prof. Florentyna Łabiszewska-Jaruzelska doceniana była za propagowanie na terenie Śląska leczenia wad rozwojowych, wczesne leczenie zaburzeń w rozwijającym się układzie stomatognatycznym oraz zespołowe leczenie rozszczepów podniebienia pierwotnego i wtórnego. Dzięki jej staraniom w 1959 r. powstała Poradnia Wad Rozwojowych przy Zakładzie Ortodoncji Śląskiej Akademii Medycznej.

Zmarła 17 marca 2007 roku.

Galeria zdjęć:Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: Urząd Miejski w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.