Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 września 2018, Tekla, Boguslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Lubisz ekstremalne biegi? Zapraszamy do Bytomia

Tym razem przed dwa dni /6 i 7 października/ biegacze będą zmagać się z ekstremalną trasą w Dolomitach Sportowej Dolinie, w trakcie której będą musieli pokonać zasieki, ściankę ruchomą, drabinkę poziomą, mokradła, tunel i wiele innych niespodzianek. Zapraszamy na kolejny bytomski Ekstremalny Bieg Harpagana.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Za tydzień rusza hokejowa liga

Za tydzień rusza hokejowa liga Data publikacji: 2 września 2017Sezon 2016/2017 dla bytomskiego hokeja był rewelacyjny. Nasi hokeiści wywalczyli brązowy medal, zaś hokeistki TMH Polonia Bytom po raz kolejny zdobyły złoty medal deklasując rywalki. Już za tydzień /9-10 września/ nasze drużyny rozpoczną nowy sezon hokejowy, w którym z pewnością będą liczyć się w walce o najwyższe cele.

Pierwsze na lodową taflę wyjadą 9 września nasze hokeistki. Zagrają u siebie w sobotę z Naprzodem Janów, zaś dzień później rozegrają rewanżowy mecz w Katowicach. Z kolei hokeiści Polonii Bytom sezon rozpoczną /10 września o 18.00/ również od meczu z Naprzodem Janów, zaś 15 września także u siebie podejmą Mistrza Polski - Cracovie Kraków.

Rywalami hokeistów TMH Polonia Bytom w nowym sezonie będą zespoły: Cracovii Kraków, GKS-u Tychy, Podhala Nowy Targ, Orlika Opole, JKH GKS Jastrzębie, Unii Oświęcim, KH GKS Katowice, Automatyki Gdańsk, Naprzodu Janów Katowice oraz SMS PZHL U20 Katowice. W sumie w PHL będzie występować jedenaście zespołów.

Nasze dziewczyny z kolei zagrają w grupie A ze: Stoczniowcem Gdańsk, Naprzodem Janów, Atomówkami Tychy oraz Unią Oświęcim.

Szczegóły terminarz Polskiej Hokej Ligi i Polskiej Ligi Hokeja Kobiet dostępny jest na stronie Polskiego Związku Hokeja na Lodzie – Tutaj

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.