Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 czerwca 2018, Bogna, Florentyna, Rafal

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Za tydzień rusza hokejowa liga

Za tydzień rusza hokejowa liga Data publikacji: 2 września 2017Sezon 2016/2017 dla bytomskiego hokeja był rewelacyjny. Nasi hokeiści wywalczyli brązowy medal, zaś hokeistki TMH Polonia Bytom po raz kolejny zdobyły złoty medal deklasując rywalki. Już za tydzień /9-10 września/ nasze drużyny rozpoczną nowy sezon hokejowy, w którym z pewnością będą liczyć się w walce o najwyższe cele.

Pierwsze na lodową taflę wyjadą 9 września nasze hokeistki. Zagrają u siebie w sobotę z Naprzodem Janów, zaś dzień później rozegrają rewanżowy mecz w Katowicach. Z kolei hokeiści Polonii Bytom sezon rozpoczną /10 września o 18.00/ również od meczu z Naprzodem Janów, zaś 15 września także u siebie podejmą Mistrza Polski - Cracovie Kraków.

Rywalami hokeistów TMH Polonia Bytom w nowym sezonie będą zespoły: Cracovii Kraków, GKS-u Tychy, Podhala Nowy Targ, Orlika Opole, JKH GKS Jastrzębie, Unii Oświęcim, KH GKS Katowice, Automatyki Gdańsk, Naprzodu Janów Katowice oraz SMS PZHL U20 Katowice. W sumie w PHL będzie występować jedenaście zespołów.

Nasze dziewczyny z kolei zagrają w grupie A ze: Stoczniowcem Gdańsk, Naprzodem Janów, Atomówkami Tychy oraz Unią Oświęcim.

Szczegóły terminarz Polskiej Hokej Ligi i Polskiej Ligi Hokeja Kobiet dostępny jest na stronie Polskiego Związku Hokeja na Lodzie – Tutaj

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.