Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 lutego 2018, Marta, Malgorzata, Piotr

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

10 mln na przebudowy bytomskich dróg

Projekty inwestycyjne z Metropolitalnego Funduszu Solidarności otrzymają dofinansowanie. Wśród miast, które skorzystają ze wsparcia jest także Bytom. Decyzję w sprawie przyznania dotacji podjęto 16 lutego podczas Zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM).

Szukamy policjanta z powołania

Jeśli spotkałeś policjanta, którego zaangażowanie i profesjonalizm pomogły ci w trudnej sytuacji, zgłoś go do konkursu „Policjant z powołania”. Ruszyła właśnie kolejna edycja konkursu nad którym patronat objęli: Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Karol Fajer i prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Za rekultywację odpowiada SRK

Za rekultywację odpowiada SRK Data publikacji: 10 sierpnia 2017W związku z prowadzonymi przez Wydział Inżynierii Środowiska Urzędu Miejskiego w Bytomiu postępowaniami w sprawie nielegalnego wysypiska w Miechowicach otrzymaliśmy odpowiedź z Nadleśnictwa Brynek. To właśnie Lasy Państwowe są właścicielem terenu, na którym odkryto odpady.

W odpowiedzi na nasze pismo Nadleśnictwo Brynek poinformowało, że teren, na którym ujawniono nielegalne składowanie odpadów komunalnych od roku 1982 decyzją ówczesnego Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego został przekazany w czasowe użytkowanie KWK „Miechowice”. Z chwilą podpisania protokołu zdawczo–odbiorczego (nastąpił w 1988 roku) "wszelkie ciężary i świadczenia ciążące na przekazywanej nieruchomości przeszły na stronę przejmującą", co oznacza że obecnie użytkownikiem terenu jest następca prawny kopalni - Spółka Restrukturyzacji Kopalń, która to przygotowuje projekt pod rekultywację hałdy.

- Na dzień dzisiejszy użytkownikiem tego terenu jest SRK w Bytomiu, która ponosi w pełni odpowiedzialność za to, co dzieje się na zwałowisku do czasu jego pełnej rekultywacji i przekazania stronie leśnej - wyjaśniają przedstawiciele nadleśnictwa.

Postępowanie wciąż jest w toku. Ostateczne decyzje zapadną po jego zakończeniu.

Autor: Katarzyna Nylec
Zdjęcia: arc UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.