Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 października 2017, Piotra, Michala, Ziemowita

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Trwają inwestycje drogowe w ramach Budżetu Obywatelskiego

Ponad 1 mln zł kosztują inwestycje drogowe, które w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 realizuje MZDiM. Trzy z nich już zostały zrealizowane, zaś pozostałe mają zostać oddane do użytku w październiku i listopadzie. Najważniejsze to: przebudowa ul. Fałata, budowa parkingu przy ul. Modrzewiowej oraz przy ul. Reptowskiej 53-57.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Rodzina na zakręcie. Kampania przeciw przemocy

Bytom rozpoczął drugą odsłonę projektu „Drogowskaz dla rodzin” dotyczącego przeciwdziałaniu przemocy wobec dzieci. Tym razem duży nacisk położony jest na budowanie relacji pomiędzy opiekunami w rodzinach.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Za rekultywację odpowiada SRK

Za rekultywację odpowiada SRK Data publikacji: 10 sierpnia 2017W związku z prowadzonymi przez Wydział Inżynierii Środowiska Urzędu Miejskiego w Bytomiu postępowaniami w sprawie nielegalnego wysypiska w Miechowicach otrzymaliśmy odpowiedź z Nadleśnictwa Brynek. To właśnie Lasy Państwowe są właścicielem terenu, na którym odkryto odpady.

W odpowiedzi na nasze pismo Nadleśnictwo Brynek poinformowało, że teren, na którym ujawniono nielegalne składowanie odpadów komunalnych od roku 1982 decyzją ówczesnego Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego został przekazany w czasowe użytkowanie KWK „Miechowice”. Z chwilą podpisania protokołu zdawczo–odbiorczego (nastąpił w 1988 roku) "wszelkie ciężary i świadczenia ciążące na przekazywanej nieruchomości przeszły na stronę przejmującą", co oznacza że obecnie użytkownikiem terenu jest następca prawny kopalni - Spółka Restrukturyzacji Kopalń, która to przygotowuje projekt pod rekultywację hałdy.

- Na dzień dzisiejszy użytkownikiem tego terenu jest SRK w Bytomiu, która ponosi w pełni odpowiedzialność za to, co dzieje się na zwałowisku do czasu jego pełnej rekultywacji i przekazania stronie leśnej - wyjaśniają przedstawiciele nadleśnictwa.

Postępowanie wciąż jest w toku. Ostateczne decyzje zapadną po jego zakończeniu.

Autor: Katarzyna Nylec
Zdjęcia: arc UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.