Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
12 grudnia 2017, Joanna, Aleksandra, Dagmara

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Kolejny odcinek Strzelców Bytomskich przebudowany

Kosztem ponad 730 tysięcy zł przebudowany został kolejny odcinek jednej z głównych ulic naszego miasta. Zakończyły się właśnie prace na odcinku ul. Strzelców Bytomskich od wiaduktu kolejowego /przy dawnej KWK „Powstańców Śląskich”/ do ul. Objazdowej.

Wokół zdrowia seniora

To temat przewodni konferencji „Zdrowie Seniora”, która 15 grudnia odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Bytomiu. Podczas niej poruszone zostaną kwestie związane z chorobą  Alzheimera, chorobami narządu wzroku i słuchu oraz zaburzeniami równowagi ciała.

Szósta edycja Mieszkania dla Młodych

Dziewięć kolejnych lokali mieszkalnych czeka na chętnych do ich wynajęcia w ramach szóstej edycji programu „Mieszkania dla Młodych” w Bytomiu. Są to mieszkania do remontu, który najemca musi wykonać we własnym zakresie i na własny koszt przed zawarciem umowy najmu.

Bytomska wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania do 6. edycji Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w piątek, 15 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Za rekultywację odpowiada SRK

Za rekultywację odpowiada SRK Data publikacji: 10 sierpnia 2017W związku z prowadzonymi przez Wydział Inżynierii Środowiska Urzędu Miejskiego w Bytomiu postępowaniami w sprawie nielegalnego wysypiska w Miechowicach otrzymaliśmy odpowiedź z Nadleśnictwa Brynek. To właśnie Lasy Państwowe są właścicielem terenu, na którym odkryto odpady.

W odpowiedzi na nasze pismo Nadleśnictwo Brynek poinformowało, że teren, na którym ujawniono nielegalne składowanie odpadów komunalnych od roku 1982 decyzją ówczesnego Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego został przekazany w czasowe użytkowanie KWK „Miechowice”. Z chwilą podpisania protokołu zdawczo–odbiorczego (nastąpił w 1988 roku) "wszelkie ciężary i świadczenia ciążące na przekazywanej nieruchomości przeszły na stronę przejmującą", co oznacza że obecnie użytkownikiem terenu jest następca prawny kopalni - Spółka Restrukturyzacji Kopalń, która to przygotowuje projekt pod rekultywację hałdy.

- Na dzień dzisiejszy użytkownikiem tego terenu jest SRK w Bytomiu, która ponosi w pełni odpowiedzialność za to, co dzieje się na zwałowisku do czasu jego pełnej rekultywacji i przekazania stronie leśnej - wyjaśniają przedstawiciele nadleśnictwa.

Postępowanie wciąż jest w toku. Ostateczne decyzje zapadną po jego zakończeniu.

Autor: Katarzyna Nylec
Zdjęcia: arc UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.