Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 sierpinia 2017, Anita, Julianna, Jacek

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

W sierpniu ruszy budowa hali tenisowej w Bytomiu

Prawie 3,7 mln zł będzie kosztowała nowa hala tenisowa, której budowa rozpocznie się w sierpniu przy ul. Tarnogórskiej w Bytomiu. Inwestycję realizowaną przez Górnik Bytom dofinansują wspólnie gmina Bytom oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki, które łącznie przekazały w formie dotacji prawie 3 mln zł.

Chcesz się ochłodzić? Skorzystaj z basenu odkrytego

Sezon na pływalni odkrytej otwarty! Bytomianie i nie tylko będą mogli z niej korzystać w okresie wakacyjnym codziennie w godzinach od 9.30 do 19.00.

Przyłącz się do akcji Honorowy Dawca Energii Fortum

Już po raz piąty nasze miasto przyłączyło się do akcji Honorowy Dawca Energii Fortum. W tym roku zbieramy kilowatogodziny dla Polskiego Związku Niewidomych – Koło w Bytomiu. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji, w której możemy nie tylko zadbać o swoją kondycję fizyczną, ale pomóc potrzebującym.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Za miesiąc rusza hokejowy sezon

Za miesiąc rusza hokejowy sezon Data publikacji: 10 sierpnia 2017Sezon 2016/2017 dla bytomskiego hokeja był rewelacyjny. Nasi hokeiści wywalczyli brązowy medal, zaś hokeistki TMH Polonia Bytom po raz kolejny zdobyły złoty medal deklasując rywalki. 9-10 września nasze drużyny rozpoczną nowy sezon hokejowy, w którym z pewnością będą liczyć się w walce o najwyższe cele.

Pierwsze na lodową taflę wyjadą 9 września nasze hokeistki. Zagrają u siebie w sobotę z Naprzodem Janów, zaś dzień później rozegrają rewanżowy mecz w Katowicach. Z kolei hokeiści Polonii Bytom sezon rozpoczną /10 września/ również od meczu z Naprzodem Janów, zaś 15 września także u siebie podejmą Mistrza Polski - Cracovie Kraków.

Rywalami hokeistów TMH Tempish Polonia Bytom w nowym sezonie będą zespoły: Cracovii Kraków, GKS-u Tychy, Podhala Nowy Targ, Orlika Opole, JKH GKS Jastrzębie, Unii Oświęcim, KH GKS Katowice, Automatyki Gdańsk, Naprzodu Janów Katowice oraz SMS PZHL U20 Katowice. Nasze dziewczyny z kolei zagrają w grupie A ze: Stoczniowcem Gdańsk, Naprzodem Janów, Atomówkami Tychy oraz Unią Oświęcim.

Szczegóły terminarz Polskiej Hokej Ligi i Polskiej Ligi Hokeja Kobiet dostępny jest na stronie Polskiego Związku Hokeja na Lodzie – Tutaj
 

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.