Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 września 2018, Tekla, Boguslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Z wizytą w miastach partnerskich

Z wizytą w miastach partnerskich Data publikacji: 13 września 2017863. rocznicę nadania praw miejskich obchodził Dmitrow – nasze miasto partnerskie. Świętowali też we Vsetnie, gdzie odbyły się Valasskie zarenie, coroczna impreza promująca Morawską Wołoszczyznę. Na te wydarzenia zaproszenie przyjęły delegacje z Bytomia.

Przy okazji ważnych dla nas wydarzeń staramy się o sobie pamiętać, stąd bardzo zależało nam na tym, aby uczestniczyć w imprezach organizowanych w naszych miastach partnerskich w miniony weekend – mówi Magdalena Bosek, kierownik Biura Rozwoju Miasta i Współpracy Zagranicznej.

Z partnerską wizytą do Czech udała się wiceprezydent Bożena Mientus, która spotkała się z władzami Vsetina oraz wzięła udział w festiwalowych wydarzeniach, na które złożył się m.in. koncert Ewy Farnej. Była to również okazja do rozmów i wymiany doświadczeń z partnerami Vsetina, którzy specjalnie na tę okazję przyjechali z Mödling w Austrii oraz Starej Lubovnej i Trencianskich Teplic w Słowacji.


Równie gościnnie delegację z Bytomia przyjął rosyjski Dmitrow, gdzie nasze miasto reprezentował Łukasz Wiejacha, Sekretarz Miasta.  Tu także nie zabrakło spotkania z władzami oraz przedstawicielami miast partnerskich Dmitorva oraz rozmów na temat możliwości nawiązania relacji gospodarczych międzi Bytomiem a Dmitrovem.

Przypomnijmy, że z umowa partnerska z Dmitrowem podpisana została w listopadzie 2005 roku, a założone w 1154 roku miasto jest jednym z ważniejszych ośrodków gospodarczo-edukacyjno-kulturalnych w okolicach Moskwy. Umowę partnerską ze Vsetinem podpisano w 2004 r., również w listopadzie.

Autor: AK
Zdjęcia: arch .UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.