Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 czerwca 2018, Danuta, Emilia, Jan

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Gwiazdy zjadą do Bytomia!

Na te kilka dni wypełnionych muzyką z niecierpliwością czekają miłośnicy dobrej zabawy z Bytomia i okolic. Znamy już nazwiska gwiazd, które wystąpią 21-24 czerwca podczas tegorocznych Dni Bytomia.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Z wizytą w miastach partnerskich

Z wizytą w miastach partnerskich Data publikacji: 13 września 2017863. rocznicę nadania praw miejskich obchodził Dmitrow – nasze miasto partnerskie. Świętowali też we Vsetnie, gdzie odbyły się Valasskie zarenie, coroczna impreza promująca Morawską Wołoszczyznę. Na te wydarzenia zaproszenie przyjęły delegacje z Bytomia.

Przy okazji ważnych dla nas wydarzeń staramy się o sobie pamiętać, stąd bardzo zależało nam na tym, aby uczestniczyć w imprezach organizowanych w naszych miastach partnerskich w miniony weekend – mówi Magdalena Bosek, kierownik Biura Rozwoju Miasta i Współpracy Zagranicznej.

Z partnerską wizytą do Czech udała się wiceprezydent Bożena Mientus, która spotkała się z władzami Vsetina oraz wzięła udział w festiwalowych wydarzeniach, na które złożył się m.in. koncert Ewy Farnej. Była to również okazja do rozmów i wymiany doświadczeń z partnerami Vsetina, którzy specjalnie na tę okazję przyjechali z Mödling w Austrii oraz Starej Lubovnej i Trencianskich Teplic w Słowacji.


Równie gościnnie delegację z Bytomia przyjął rosyjski Dmitrow, gdzie nasze miasto reprezentował Łukasz Wiejacha, Sekretarz Miasta.  Tu także nie zabrakło spotkania z władzami oraz przedstawicielami miast partnerskich Dmitorva oraz rozmów na temat możliwości nawiązania relacji gospodarczych międzi Bytomiem a Dmitrovem.

Przypomnijmy, że z umowa partnerska z Dmitrowem podpisana została w listopadzie 2005 roku, a założone w 1154 roku miasto jest jednym z ważniejszych ośrodków gospodarczo-edukacyjno-kulturalnych w okolicach Moskwy. Umowę partnerską ze Vsetinem podpisano w 2004 r., również w listopadzie.

Autor: AK
Zdjęcia: arch .UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.