Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 lutego 2018, Arnold, Konrad, Marceli

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

10 mln na przebudowy bytomskich dróg

Projekty inwestycyjne z Metropolitalnego Funduszu Solidarności otrzymają dofinansowanie. Wśród miast, które skorzystają ze wsparcia jest także Bytom. Decyzję w sprawie przyznania dotacji podjęto 16 lutego podczas Zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM).

Utrudnienia drogowe na ul. Katowickiej

Od 1 lutego w związku z przebudową wodociągu w ul. Katowickiej wprowadzona została tymczasowa zmiana organizacji ruchu.

Szukamy policjanta z powołania

Jeśli spotkałeś policjanta, którego zaangażowanie i profesjonalizm pomogły ci w trudnej sytuacji, zgłoś go do konkursu „Policjant z powołania”. Ruszyła właśnie kolejna edycja konkursu nad którym patronat objęli: Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Karol Fajer i prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Odnowę rozpoczynamy od Rozbarku i Żabich Dołów

Trzy projekty na prawie 28 mln zł. Bytom startuje m.in. z realizacją projektów w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji. Rewitalizacji Żabich Dołów i odnowie Rozbarku poświęcona została dzisiejsza /26 stycznia/ konferencja prasowa w Biurze Promocji Bytomia.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Z wizytą w miastach partnerskich

Z wizytą w miastach partnerskich Data publikacji: 13 września 2017863. rocznicę nadania praw miejskich obchodził Dmitrow – nasze miasto partnerskie. Świętowali też we Vsetnie, gdzie odbyły się Valasskie zarenie, coroczna impreza promująca Morawską Wołoszczyznę. Na te wydarzenia zaproszenie przyjęły delegacje z Bytomia.

Przy okazji ważnych dla nas wydarzeń staramy się o sobie pamiętać, stąd bardzo zależało nam na tym, aby uczestniczyć w imprezach organizowanych w naszych miastach partnerskich w miniony weekend – mówi Magdalena Bosek, kierownik Biura Rozwoju Miasta i Współpracy Zagranicznej.

Z partnerską wizytą do Czech udała się wiceprezydent Bożena Mientus, która spotkała się z władzami Vsetina oraz wzięła udział w festiwalowych wydarzeniach, na które złożył się m.in. koncert Ewy Farnej. Była to również okazja do rozmów i wymiany doświadczeń z partnerami Vsetina, którzy specjalnie na tę okazję przyjechali z Mödling w Austrii oraz Starej Lubovnej i Trencianskich Teplic w Słowacji.


Równie gościnnie delegację z Bytomia przyjął rosyjski Dmitrow, gdzie nasze miasto reprezentował Łukasz Wiejacha, Sekretarz Miasta.  Tu także nie zabrakło spotkania z władzami oraz przedstawicielami miast partnerskich Dmitorva oraz rozmów na temat możliwości nawiązania relacji gospodarczych międzi Bytomiem a Dmitrovem.

Przypomnijmy, że z umowa partnerska z Dmitrowem podpisana została w listopadzie 2005 roku, a założone w 1154 roku miasto jest jednym z ważniejszych ośrodków gospodarczo-edukacyjno-kulturalnych w okolicach Moskwy. Umowę partnerską ze Vsetinem podpisano w 2004 r., również w listopadzie.

Autor: AK
Zdjęcia: arch .UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.