Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 września 2018, Irena, Stanislaw, Józef

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Gratka dla miłośników tramwajów

Wystawa taboru tramwajowego, nauka jazdy tramwajem z instruktorem, pokaz podnoszenia wagonu tramwajowego, występy artystyczne oraz możliwość zwiedzania zajezdni. To tylko nieliczne atrakcje, jakie czekają na wszystkich 22 września z okazji 50-lecia zajezdni tramwajowej w Bytomiu – Stroszku.

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Z sentymentu do rodzinnego miasta

Z sentymentu do rodzinnego miasta Data publikacji: 9 listopada 2016„Historia bytomskich spotkań 2007-2015 w Recklinghausen”, to tytuł otwartej w poniedziałek /7 listopada/ w Biurze Promocji Bytomia wystawy fotograficznej Karla Heinza Kordona, który od 9 lat uwiecznia na zdjęciach spotkania rodaków.

Kordon urodził się w Bytomiu. Przez ponad 20 lat pracował w kopalni Szombierki, na początku lat 80-tych był też miejskim radnym. Z sentymentem wspomina czasy, kiedy był piłkarzem Szombierek Bytom (lata 1952-1962). W 1986 roku wyjechał do Recklinghausen.

Od tego czasu jest zaangażowanym członkiem stowarzyszenia Beuthener Heimatkreis (Bejten Hajmatkreis). Od 2004 roku uczestniczy w organizacji Heimattrefffen, czyli spotkań bytomian w Recklingausen. Prezentowane na wystawie fotografie to dowód na to, jak ogromnym zainteresowaniem cieszą się wśród dawnych bytomian organizowane co dwa lata spotkania w naszym mieście parterskim. Znajdując czas, by spędzić czas w swoim gronie, rozmawiają o sprawach miasta, ale przede wszystkim wspominają Bytom z tamtych lat.

Udział naszych mieszkańców w Bytomskich Spotkaniach, jak i ta wystawa jest kolejnym przykładem na pogłębianie partnerstwa między naszymi miastami. Wystawa ta przybliża fenomen i wyjątkową atmosferę spotkań bytomskiej społeczności. Mam nadzieję, że w kolejnych latach będą one z powodzeniem kontynuowane jako cenna płaszczyzna dla integracji osób, środowisk i organizacji związanych z promowaniem Bytomia poza granicami kraju –
mówił Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

Wystawę można oglądać do 21 listopada.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.