Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 listopada 2017, Albert, Janusz, Konrad

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Z sentymentu do rodzinnego miasta

Z sentymentu do rodzinnego miasta Data publikacji: 9 listopada 2016„Historia bytomskich spotkań 2007-2015 w Recklinghausen”, to tytuł otwartej w poniedziałek /7 listopada/ w Biurze Promocji Bytomia wystawy fotograficznej Karla Heinza Kordona, który od 9 lat uwiecznia na zdjęciach spotkania rodaków.

Kordon urodził się w Bytomiu. Przez ponad 20 lat pracował w kopalni Szombierki, na początku lat 80-tych był też miejskim radnym. Z sentymentem wspomina czasy, kiedy był piłkarzem Szombierek Bytom (lata 1952-1962). W 1986 roku wyjechał do Recklinghausen.

Od tego czasu jest zaangażowanym członkiem stowarzyszenia Beuthener Heimatkreis (Bejten Hajmatkreis). Od 2004 roku uczestniczy w organizacji Heimattrefffen, czyli spotkań bytomian w Recklingausen. Prezentowane na wystawie fotografie to dowód na to, jak ogromnym zainteresowaniem cieszą się wśród dawnych bytomian organizowane co dwa lata spotkania w naszym mieście parterskim. Znajdując czas, by spędzić czas w swoim gronie, rozmawiają o sprawach miasta, ale przede wszystkim wspominają Bytom z tamtych lat.

Udział naszych mieszkańców w Bytomskich Spotkaniach, jak i ta wystawa jest kolejnym przykładem na pogłębianie partnerstwa między naszymi miastami. Wystawa ta przybliża fenomen i wyjątkową atmosferę spotkań bytomskiej społeczności. Mam nadzieję, że w kolejnych latach będą one z powodzeniem kontynuowane jako cenna płaszczyzna dla integracji osób, środowisk i organizacji związanych z promowaniem Bytomia poza granicami kraju –
mówił Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

Wystawę można oglądać do 21 listopada.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.