Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 stycznia 2019, Marian, Jan, Antoni

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Plenerowe lodowisko otwarte

Dobra informacja dla miłośników jazdy na łyżwach. Plenerowe lodowisko na pl. Sobieskiego jest już otwarte. Godzina na tafli kosztuje tylko 3 zł.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Z początkiem 2018 roku tenisiści zagrają w nowej hali

Z początkiem 2018 roku tenisiści zagrają w nowej hali Data publikacji: 13 listopada 2017Będzie kosztować około 3,7 mln zł i jest to jedno z najważniejszych przedsięwzięć, które powstaje na kortach tenisowych przy ul. Tarnogórskiej w Bytomiu. Mowa o nowej hali tenisowej – inwestycji realizowanej przez Górnik Bytom, którą dofinansowała gmina Bytom oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Przypomnijmy, że w ramach inwestycji powstanie nie tylko nowa hala na cztery korty, ale również łącznik między halą a budynkiem klubowym. Do tej pory na obiekcie Górnika Bytom zakończono już prace związane z montażem konstrukcji stalowej, trwają natomiast prace nad zadaszeniem hali oraz montażem bocznej obudowy.

Koszt nowej hali to prawie 3,7 mln zł. Inwestycję realizowaną przez Górnik Bytom dofinansowują wspólnie gmina Bytom oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Decyzja o dofinansowaniu inwestycji ze strony miasta – kwotą 1 mln 499 600 zł – zapadła w czerwcu.

Cieszę się, że w Bytomiu powstanie kolejny obiekt sportowy na miarę XXI wieku. Zawsze wspieramy ważne inwestycje sportowe w mieście, a niewątpliwie budowa hali tenisowej, z pewnością do takich należy – mówi Damian Bartyla, prezydent Bytomia. Nowa hala podniesie nie tylko prestiż klubu, ale również miasta, jako nowoczesnego ośrodka tenisa ziemnego w Polsce – dodaje prezydent Bytomia.

W sumie gmina Bytom i Ministerstwo Sportu i Turystyki wyłożą prawie 3 mln zł /1,5 mln zł dotacji MSiT oraz 1 499 600 zł gminy Bytom/. Nasze marzenia się spełniają. Dzięki otrzymanym dotacjom powstanie profesjonalna hala tenisowa z czterema kortami, co z pewnością podniesie standard naszego ośrodka – mówi Dariusz Łukaszewski, wiceprezes Górnika Bytom. Bardzo się również cieszę, że po raz kolejny wsparło nas miasto, na które zawsze możemy liczyć. Dzięki miejskiej dotacji w kwocie prawie 1,5 mln zł mogliśmy przystąpić do realizacji jednej z najważniejszych inwestycji w historii klubu – dodaje wiceprezes Górnika Bytom.

Uroczyste otwarcie, z udziałem władz miejskich i ministerialnych, przewidywane jest na początek marca 2018 roku w czasie Młodzieżowych Mistrzostw Polski, które odbędą się w Bytomiu w nowej hali!

Przypomnijmy, że klub Górnik Bytom to jeden z najlepszych ośrodków tenisa ziemnego w Polsce. Nasi tenisiści i tenisistki mają na swoim koncie złote medale Mistrzostw Polski, ale także sukcesy na arenach międzynarodowych. Klub jest również organizatorem wielu prestiżowych imprez, takich jak /w 2017 roku/: Halowych Młodzieżowych Mistrzostw Polski Kobiet, Pucharu Śląska Juniorów – ITF grade 2, Mistrzostw Polski, Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorek, Juniorów i Kobiet, Halowych Drużynowych Mistrzostw Polski Kadetów i Juniorów oraz XXIII Turnieju "Czarne Diamenty".
 

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Górnik Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.