Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 stycznia 2019, Marta, Henryk, Mariusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Przewodniki turystyczne online

Wszystkim, którzy wybierają się na wycieczkę po Bytomiu, polecamy popularne przewodniki turystyczne. Znajdziesz w nich nie tylko informacje o atrakcjach, ale także gotowe propozycje spacerów, ścieżki dydaktyczne, ścieżki spacerowe, trasy turystyczne piesze i rowerowe. 

Z pasji do Miechowic

Z pasji do Miechowic Data publikacji: 7 marca 2017Choć jego pasja do turystyki wykiełkowała na beskidzkich szlakach, to nadal fascynuje go rodzinne miasto i jego zielone zakątki. Mowa o Edwardzie Wieczorku, który w sobotę, 11 marca o 11.00, będzie gościem cyklu Sobota z pasją w Biurze Promocji Bytomia.

Edward Wieczorek  jest autorem lub współautorem kilkudziesięciu książek i około 1000 artykułów poświęconych turystyce i krajoznawstwu. Wiele z tych publikacji dotyczy naszego miasta. Ostatnią z nich jest „Bytom z natury zielony – Las Miechowicki”, którą współtworzył z Leonardem Kłosem. Jest to kolejna publikacja Urzędu Miejskiego w Bytomiu, poświęcona walorom przyrodniczym tej części miasta.

Podczas sobotniego spotkania autorskiego Wieczorek podzieli się z zainteresowanymi pracą nad powstaniem albumu, na którego kartach opisano i zilustrowano bytomski las na pograniczu Miechowic, Stolarzowic, Dąbrowy Miejskiej i Suchej Góry. Dla tych, którzy przyjdą na spotkanie jako pierwsi, przygotowano egzemplarze książki.

Masz pasję i talent lub znasz kogoś, kto chciałby zaprezentować swoje zainteresowania, zgłoś się! Szukamy nie tylko osób uzdolnionych literacko czy plastycznie, ale wszystkich, którzy mają coś ciekawego do pokazania. Zainteresowani, którzy mają coś ciekawego do pokazania, np. niestandardowe kolekcje czy umiejętności, którymi mało kto może się pochwalić, mogą swoje zgłoszenia z krótkim opisem, nadsyłać mejlowo na: promo@um.bytom.pl lub dzwoniąc pod nr tel.: 32 386 36 69.

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.