Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 grudnia 2018, Dariusz, Urban, Gabriela

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Przewodniki turystyczne online

Wszystkim, którzy wybierają się na wycieczkę po Bytomiu, polecamy popularne przewodniki turystyczne. Znajdziesz w nich nie tylko informacje o atrakcjach, ale także gotowe propozycje spacerów, ścieżki dydaktyczne, ścieżki spacerowe, trasy turystyczne piesze i rowerowe. 

15 grudnia 2013

Żabie Doły

Teren obejmuje liczne zbiorniki wodne oraz podmokłe tereny. To nie tylko raj dla kumaków i traszek. Nierzadko można spotkać tu... ornitologa. Żyje tu kilkadziesiąt gatunków ptaków, w tym bardzo rzadkich na Śląsku. Kto wyruszy usłyszeć tę ptasią audycję i wypatrzyć cyraneczkę, bączka czy perkoza, niech lepiej weźmie kalosze.

ZOBACZ WIĘCEJ
15 grudnia 2013

Rezerwat leśny Segiet i okolice

Cicha ostoja buków osiągających wiek 130-150 lat oraz zróżnicowana fauna i flora to znakomita propozycja na weekendowy wypad, tym bardziej że przez las wiedzie ścieżka dydaktyczna o dł. 3,8 km. W sąsiedztwie rezerwatu znajduje się ośrodek rekreacji Sportowa Dolina oraz nieczynny kamieniołom Blachówka efektownie odsłaniający warstwy ziemne.

ZOBACZ WIĘCEJ
15 grudnia 2013

Nietoperzowa metropolia

Mroczek późny, nocek duży czy gacek brunatny - to tylko niektóre z 10 gatunków nietoperzy będących pod ochroną, które zimują w Podziemiach Tarnogórsko-Bytomskich znajdujących się w pobliżu kamieniołomu Blachówka. Szacuje się, że cała populacja liczy około kilkaset osobników żyjących w podziemiach o długości ponad 300 km.

ZOBACZ WIĘCEJ
16 stycznia 2014

Suchogórski Labirynt Skalny

Pozostałościami po górnictwie kruszcowym są głębokie dolinki, strome grzbiety oraz liczne wąwozy i wzniesienia ze stromymi stokami, które w połączeniu ze zróżnicowaniem gatunkowym flory, stanowią ostoję bioróżnorodności. Powstała w ten sposób porośnięta roślinnością rzeźba tworzy miejsce przypominające swym charakterem labirynt.

ZOBACZ WIĘCEJ
30 stycznia 2014

Miechowicka Ostoja Leśna

Rosną tu rodzime i egzotyczne gatunki drzew. Urody temu lasowi dodają dolinki, a także liczne strumyki, tworzące w kilku miejscach niewielkie malownicze stawy, porośnięte wodną roślinnością. Latem przez las przejeżdża kolej wąskotorowa. Amatorzy czynnego wypoczynku mogą też korzystać ze ścieżek rowerowych i tras spacerowych.

ZOBACZ WIĘCEJ

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.