Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 grudnia 2018, Nina, Celina, Walerian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Z książką mi do twarzy, czyli X Bytomski Festiwal Nauki i Sztuki

Z książką mi do twarzy, czyli X Bytomski Festiwal Nauki i Sztuki Data publikacji: 19 kwietnia 2017Parada bajkowych postaci, książkowy misz-masz, w którym nie zabraknie bibliotecznych quizów i warsztatów z książką w roli głównej, a nawet modny ostatnio escape room – to i jeszcze więcej znalazło się w programie jubileuszowej 10. edycji Bytomskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Impreza potrwa od 24 do 27 kwietnia.
 
Jak co roku, na imprezę łączącą pozornie dwa odległe bieguny: nauki i sztuki, złożą się warsztaty, wykłady, spektakle i koncerty. Hasło tegorocznej edycji festiwalu „Z książką mi do twarzy ”, ma zachęcić młodych do odkrywania tego, co w czytelnictwie najlepsze. Opracowując tegoroczny festiwal,  organizatorzy postanowili połączyć tematykę czytelnictwa z nowoczesnymi trendami. Mając świadomość jak dużą konkurencję ma obecnie książa, zaprasza młodzież do czytania poprzez ciekawe warsztaty w formie gier i konkursów.

 
Festiwal zainauguruje 24 kwietnia o 14.00 wręczenie nagród laureatom konkursów organizowanych przez I LO oraz CKU. W części artystycznej z koncertem „Muzyka lekiem na wszystko”, wystąpią uczniowie szkoły muzycznej. Nie zabraknie też konkursów przygotowanych z myślą o umysłach ścisłych. Jednym z takich konkursów jest „Czy książki uczą wygrywania?”, podczas którego uczestnicy będą musieli wykazać się wiedzą matematyczną i logicznym myśleniem w rozwiązywaniu książkowych zagadek.
 
Propozycją, która z pewnością zainteresuje miłośników kryminałów, będzie „Książkowy misz-masz. Złoży się na niego zabawa  m.in. w escape roomach, czyli pokojach, z których uczestnicy będą mogli wyjść dopiero po rozwikłaniu wszystkich zagadek i rebusów.

Na jubileuszową edycję festiwalu złoży się także zaplanowana na 25 kwietnia o 10.00 przy Rynku, Parada bajkowych postaci, w której przy dźwiękach szkolnej orkiestry dętej z PSB, wezmą udział bytomskie przedszkolaki oraz dzieci z najmłodszych klasy szkoły podstawowej.
Barwnemu korowodowi towarzyszyć będą zabawy taneczne oraz happening, w ramach którego fragmenty swoich ulubionych książek z dzieciństwa czytać będą znani bytomianie, m.in. Damian Bartyla,  prezydent Bytomia.

Jak co roku zorganizowane zostaną również targi edukacyjne, z szeroką ofertą wystawienniczą i warsztatową. W pierwszym dniu targów, 25 kwietnia, od 9.00 do 14.00 w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego przy ul. Powstańców Śląskich 2 swoją ofertę przedstawią uczelnie wyższe i szkoły policealne.

Z kolei drugiego dnia /26 kwietnia/ na zainteresowanych czekać będą wystawcy z ofertą dla uczniów szkół gimnazjalnych. Drugi dzień targów odbędzie się od 9.00 do 14.00 w Hali na Skarpie przy ul. F. Modrzewskiego 5a. Wśród wystawców znajdą się zarówno bytomskie licea ogólnokształcące, techika, jak i szkoły zawodowe oferujące możliwość uzyskania tytułu technika lub czeladnika w interesujących zawodach.

Festiwal zakończy 27 kwietnia „Bal manekinów” w reżyserii Jerzego Stuhra w wykonaniu studentów Wydziału Teatru Tańca PWST. Przedstawienie rozpocznie się o 14.00 w Teatrze Rozbark przy ul. Kilara 29.

Szczegółowy program festiwalu


Zobacz plakat

Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek, ubiegłoroczne targi edukacyjne

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.