Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 listopada 2017, Adela, Felicyta, Klemens

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych.

XXXII Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Żywcu

XXXII Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Żywcu Data publikacji: 10 lipca 2017

Na torach klubu LKS "Łucznika" Żywiec odbyła się najważniejsza impreza w ciągu roku dla zawodników w kategorii młodzieżowców. Bytomski klub reprezentowało 13 zawodników pod opieką trenerów: Dawida Michalskiego i Grażyny Wojciechowskiej.

Drużyna kobiet w składzie: Kinga Grzyśka, Anna Pieprzyca, Sandra Kazyk, zajęły 3. miejsce w konkurencji drużynowej i tytuł II wicemistrzyń Polski na rok 2017. Na uwagę zasługuje Kinga Grzyśka, która zajęła wysokie 5. miejsce. Wejście do finałowej czwórki przegrała z Mistrzynią Polski z roku 2016 Małgorzatą Góral z kieleckiej Stelli.

Osiągnięcia te oraz dobre wyniki pozostałych zawodników m.in.: Mateusza Turka, Pawła Witka, Macieja Witanowskiego spowodowały, że w klasyfikacji klubowej MLKS "Czarna Strzała" zajęła piąte miejsce zdobywając 63. punkty we Współzawodnictwie Dzieci i Młodzieży.

1 lipca zawodnicy Czarnej Strzały rywalizowali podczas I Otwartego Pucharu Młodzików w Rudzie Śląskiej. Klub pod wodzą Ryszarda Witka, reprezentowali: Natalia Michalska i Martyna Stach, Szymon Stecki, Kamil Bożewicz i Igor Stolka. W ramach strzelań kwalifikacyjnych zawodnicy strzelali 50/30, 40/20 oraz 25/20 metrów. Po udanym występie nasi zawodnicy finiszowali na następujących miejscach: Natalia Michalska - I miejsce /610/, Szymon Stecki- Imiejsce /605/, Martyna Stach - III miejsce /555/,Kamil Bożewicz - V miejsce oraz Igor Stolka - IX miejsce.