Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 września 2018, Hipolit, Mateusz, Daria

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Noc Teatrów Metropolii

Bezsenna, kolorowa i pełna wrażeń. Taka właśnie będzie tegoroczna odsłona Nocy Teatrów Metropolii, która odbędzie się 29 września. Na widzów czeka prawie 100 spektakli i atrakcji specjalnych: na scenie i w plenerze, klasycznie i offowo.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

X Metropolitalne Święto Rodziny

X Metropolitalne Święto Rodziny Data publikacji: 18 maja 2017„Rodzina źródłem miłości”- pod takim hasłem odbędą się tegoroczne, jubileuszowe obchody X Metropolitalnego Święta Rodziny. Na bytomską odsłonę wydarzenia, zapraszamy już w sobotę, 27 maja o 16.00 do Teatru Rozbark.

Podobnie jak podczas ubiegłorocznych edycji, podczas Bytomia Rodzinnego Muzykowania, w pierwszej części koncertu wystąpią uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej ze swoimi rodzicami, nauczycielami i przyjaciółmi. Nad programem czuwa bytomska artystka, członkini kwartetu Akademos, Aleksandra Batog.

W drugiej części koncertu wystąpią przedstawiciele bytomskich instytucji kulturalnych i artystycznych w programach ułożonych specjalnie z okazji X Metropolitalnego Święta Rodziny. W przerwie koncertu zaplanowano spotkanie w kawiarni oraz prezentację fotografii z minionych edycji MŚR w Bytomiu. Wstęp na koncert jest wolny.

Na bytomskie obchody Metropolitalnego Święto Rodziny złoży się także prezentacja z warsztatów „Malowania światłem i cieniem – rodzinnych warsztatów malowania piaskiem” zrealizowanych dzień wcześniej (26 maja) przez Muzeum Górnośląskie.

Zainteresowani wzięciem udziału w warsztatach, mogą się zapisywać w Dziale Edukacji Muzeum (tel. 32 281 82 94 wew. 127). Malowanie światłem i cieniem - piaskiem na podświetlanym stole w półmroku przy dźwiękach muzyki to zajęcia w przypadku których wiek i zdolności manualne uczestników nie mają znaczenia.

Takie zajęcia sprawiają przyjemność zarówno najmłodszym uczestnikom jak i dorosłym. Tym bardziej, że prace poszczególnych osób na bieżąco podglądać można na dużym ekranie. W pierwszej kolejności poznawana jest technika, a potem uczestnicy kolejno malują swoje dzieła. Warsztaty dla poszczególnych grup potrwają od 10.00 do 17.00. Wstęp wolny.

Strona wydarzenia: www.swieto-rodziny.pl.

Pobierz plakat

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.