Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 października 2017, Juliana, Łukasza, Bogumila

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Śląskie smaki, śląskie wice. Zapraszamy na Biesiadę Rozbarską

Miłośników dobrej zabawy zapraszamy na pięciogodzinny maraton ze śląskim humorem, śląską kuchnią oraz wieloma innymi atrakcjami. Już 20 października we wnętrzu zrewitalizowanej Cechowni byłej KWK Rozbark odbędzie się kolejna Biesiada Rozbarska.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Wystawa zdjęć 10-lecia Centrum DZWONI w Bytomiu

Wystawa zdjęć 10-lecia Centrum DZWONI w Bytomiu Data publikacji: 2 czerwca 2017Zapraszamy na wernisaż zdjęć prezentujących pasje i marzenia osób niepełnosprawnych z okazji obchodów 10-lecia działalności Centrum DZWONI. Wystawa odbędzie się w Biurze Promocji Bytomia, 6 czerwca o godz. 14.00.

Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie (Centrum DZWONI) jest pierwszą w Polsce niepubliczną, bezpłatną, specjalistyczną agencją zatrudnienia dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Od 10 lat prowadzą działania w zakresie aktywizacji zawodowej i społecznej opierające się na europejskim standardzie zatrudnienia  wspomaganego. Kluczową działalnością Centrum DZWONI jest wsparcie osób z niepełnosprawnością intelektualną w znalezieniu i utrzymaniu pracy na otwartym rynku.

Przez 10 lat działalności objęli wsparciem, w skali całego kraju, ponad 3 000 osób z niepełnosprawnością, z tej grupy ponad 1 000 osób podjęło zatrudnienie na otwartym rynku pracy. Ponadto centrum współpracuje z otoczeniem osób z niepełnosprawnością – rodzinami, opiekunami, terapeutami itp. oraz z wieloma pracodawcami z różnych sektorów i branż.

Zdjęcia Anny Wiech - Cygan będzie można oglądać w Biurze Promocji do 19 czerwca.

Wstęp wolny.

Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.