Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 października 2017, Lucyny, Malgorzaty, Wiktora

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Śląskie smaki, śląskie wice. Zapraszamy na Biesiadę Rozbarską

Miłośników dobrej zabawy zapraszamy na pięciogodzinny maraton ze śląskim humorem, śląską kuchnią oraz wieloma innymi atrakcjami. Już 20 października we wnętrzu zrewitalizowanej Cechowni byłej KWK Rozbark odbędzie się kolejna Biesiada Rozbarska.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Wystawa w Biurze Promocji Bytomia

Data publikacji: 13 kwietnia 2017Kobiecy szlak – tajemnicze pejzaże kobiet, to tytuł wystawy malarskiej Ewy Jędryk- Czarnoty, której wernisaż odbędzie się w środę /19 kwietnia/, w Biurze Promocji Bytomia przy Rynku 7.

Twórczość artystki to studium kobiecości, apoteoza kobiecego piękna, subtelności i wdzięku. Na ekspozycję złożą się bowiem obrazy kobiet uwiecznione na płótnach w różnych porach roku i zakątkach świata, a każdy z nich tworzy inną atmosferę.

Ewa Jędryk-Czarnota ukończyła katowicki Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom uzyskała w 1987 roku. Po studiach zajmowała się tkaniną artystyczną.

Należąc do grupy artystycznej „Przekaz”, brała udział w kilkunastu wspólnych wystawach. Zajmowała się również projektowaniem graficznym i aranżacją wnętrz. Od kilkunastu lat zajmuje się głównie malarstwem. Uczestniczy w plenerach malarskich w kraju i za granicą.

Początek wystawy o 17.00. Wystawa potrwa do 8 maja.

Organizatorami wystawy są Spółdzielnia "Plastyka"oraz  Biuro Promocji Bytomia.
 

Autor: AK
Zdjęcia: arch. organizatora

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.