Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 marca 2018, Józef, Bogdan, Marek

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Wystawa w Biurze Promocji Bytomia

Data publikacji: 13 kwietnia 2017Kobiecy szlak – tajemnicze pejzaże kobiet, to tytuł wystawy malarskiej Ewy Jędryk- Czarnoty, której wernisaż odbędzie się w środę /19 kwietnia/, w Biurze Promocji Bytomia przy Rynku 7.

Twórczość artystki to studium kobiecości, apoteoza kobiecego piękna, subtelności i wdzięku. Na ekspozycję złożą się bowiem obrazy kobiet uwiecznione na płótnach w różnych porach roku i zakątkach świata, a każdy z nich tworzy inną atmosferę.

Ewa Jędryk-Czarnota ukończyła katowicki Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom uzyskała w 1987 roku. Po studiach zajmowała się tkaniną artystyczną.

Należąc do grupy artystycznej „Przekaz”, brała udział w kilkunastu wspólnych wystawach. Zajmowała się również projektowaniem graficznym i aranżacją wnętrz. Od kilkunastu lat zajmuje się głównie malarstwem. Uczestniczy w plenerach malarskich w kraju i za granicą.

Początek wystawy o 17.00. Wystawa potrwa do 8 maja.

Organizatorami wystawy są Spółdzielnia "Plastyka"oraz  Biuro Promocji Bytomia.
 

Autor: AK
Zdjęcia: arch. organizatora

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.