Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 grudnia 2017, Olimpia, Łukasz, Jolanta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Wystawa Psów Rasowych

Data publikacji: 12 czerwca 2016Przez dwa dni wszyscy miłośnicy psów mogli podziwiać przedstawicieli najróżniejszych ras czworonożnych przyjaciół człowieka. W Bytomiu-Szombierkach zaprezentowało się ponad 1000 zwierząt, które oceniało międzynarodowe jury.

W miniony weekend /11 i 12 czerwca/ w „Hali na Skarpie” w Szombierkach oraz w Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym TS "Szombierki" Bytom przy ulicy Frycza Modrzewskiego odbyła się 47 Krajowa Wystawa Psów Rasowych, Krajowa Wystawa IX Grupy FCI oraz Krajowa Wystawa Buldogów Francuskich.

Podczas zawodów wystawcy z kraju i z zagranicy prezentowali wdzięki oraz umiejętności m.in. pudli, maltańczyków, chihuahua, mopsów, pekińczyków, Cavalier King Charles Spanieli, Boston Terrierów, Shih Tzu, Buldogów Francuskich i wielu innych.

Ci, którzy licznie przybyli na tę tradycyjnie odbywającą się w Bytomiu wystawę mogli zobaczyć zarówno dobrze znane jamniki czy beagle jak i mało znane, i rzadko spotykane rasy takie jak Schapendoes. ??Psy oceniane były przez sędziów m.in. z Wielkiej Brytanii, Włoch, Czech, Ukrainy, Serbii, Danii oraz Polski. Wystawę zorganizował Związek Kynologiczny w Polsce.

Puchary właścicielom zwycięskich czworonogów wręczała Aneta Latacz, prezydent Bytomia.

Galeria zdjęć:Autor: wa
Zdjęcia: Hubert Klimek/UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.