Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 stycznia 2019, Marian, Jan, Antoni

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Wystawa na jubileusz

Wystawa na jubileusz Data publikacji: 2 listopada 2018Jednym z bytomskich wydarzeń w ramach kalendarza imprez upamiętniających 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości jest wystawa malarstwa prezentująca prace artystów zrzeszonych w bytomskiej Spółdzielni Pracy Artystów Plastyków. Otwarcie wystawy odbędzie się 6 listopada (wtorek) o 16.00 w Biurze Promocji Bytomia przy Rynku 7.

Każdy z obrazów jest osobistą refleksją artysty na temat ojczyzny i odzyskania przez Polskę niepodległości. Jedni widzą Ją jako ogromne drzewo, które oparło się zawieruchom dziejów i dzięki mocnym korzeniom zazieleniło się na nowo. Inni w radosnych pląsach tancerek w biało-czerwonych sukniach. Jeszcze inni w zwycięskich białych orłach z rozpostartymi skrzydłami, gotowymi do wolnego lotu i w gołębiach pokoju – mówi Grażyna Kasprowicz, prezes Spółdzielni Pracy Artystów Plastyków „Plastyka” w Bytomiu.

Zobaczymy prace wykonane w różnych technikach, zarówno osadzone w tradycji realistycznej, jak i kolaże czy malarstwo symboliczne. Na wystawie prezentowane będą obrazy: Zygmunta Lisa, Tadeusza Rusa, Heleny Dąbrowskiej, Doroty Falkowskiej-Adamiec, Krystyny Jasińskiej, Andrzeja Kacperka, Mariana Knoblocha, Jacka Kozaka, Haliny Gomułki-Niemiec, Piotra Pilawy, Ewy Rosiek-Buszko, Krystiana Wodnioka, Jacka Szudaka.

Autor: AK
Zdjęcia: autor: Krzysztof Wodniok

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.