Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 stycznia 2019, Marta, Henryk, Mariusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Wystawa i pomoc dla bytomskich kardiologow

Wystawa i pomoc dla bytomskich kardiologow Data publikacji: 2 marca 20161 marca ruszyła nietypowa wystawa w Galerii na Poziomie / CH Agora Bytom/. Składa się z 21 zdjęć wykonanych przez Ewę Zielińską ukazujących jak na co dzień działa Oddział Kardiologii tzw. szpitala górniczego w Bytomiu.  Wystawie towarzyszy zbiórka środków na sprzęt i remont szpitala.

Co roku na oddziale leczy się około 1600 chorych z Bytomia i okolicznych miast. Specjaliści wszczepiają około 50 rozruszników serca, wykonują 1000 koronarografii i 600 razy udrażniają naczynia wieńcowe. W ubiegłym miesiącu oddział otrzymał nowoczesny angiograf (sprzęt do diagnostyki naczyniowej tętnic wieńcowych, wszczepiania stentów i rozruszników), ale na przykład aparat USG ma już 15 lat. Nowy kosztuje 190 tys. zł.

Mamy doskonałą kadrę, ale bardzo trudne warunki. Najważniejsze są dla nas potrzeby pacjentów. Chodzi o najpilniejsze rzeczy, jak na przykład nowe łóżka, a w miarę możliwości także remont i wyposażenie pomieszczeń, zwłaszcza sanitarnych. Bardzo potrzebujemy również nowoczesnego sprzętu diagnostycznego – mówi dr Zbigniew Królikowski, ordynator Oddziału Kardiologii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu.

Jak dorzucić swoją cegiełkę na rzecz Oddziału Kardiologii?
Środki finansowe można przekazywać na konto Fundacji im. Świętej Barbary (KRS 000018490), nr konta Bank Śląski O/Bytom 84 1050 1230 1000 0002 0452 2783 z dopiskiem dla Oddziału Kardiologii.

Warto dodać, że 11 marca w Agorze Bytom bytomscy kardiolodzy dla wszystkich chętnych przeprowadzą konsultacje medyczne. Będzie można także zmierzyć ciśnienie i uzyskać porady dietetyczne.

Wystawa potrwa do końca marca.

Autor: ww

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.