Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 października 2017, Lucyny, Malgorzaty, Wiktora

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Śląskie smaki, śląskie wice. Zapraszamy na Biesiadę Rozbarską

Miłośników dobrej zabawy zapraszamy na pięciogodzinny maraton ze śląskim humorem, śląską kuchnią oraz wieloma innymi atrakcjami. Już 20 października we wnętrzu zrewitalizowanej Cechowni byłej KWK Rozbark odbędzie się kolejna Biesiada Rozbarska.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Wystawa Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Wystawa Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Data publikacji: 13 marca 2017Juz jutro tj. 14 marca br. o godz. 17-ej Uniwersytet Trzeciego Wieku i Biuro Promocji Miasta zapraszają na wernisaż wystawy malarstwa olejnego i akrylowego słuchaczek koła plastycznego działającego przy UTW.  Początek godzina 17.00 Rynek 7.Wstęp wolny.

Autorem prac są słuchaczki działajacego przy UTW - koła plastycznego  - Katarzyna Bukowska-Korzus i Maria Mzyk Obrazy o zróznicowanej tematyce powstały w latach 2007/2017.

Słuchaczki UTW swoje wernsaże miały m.in w Muzeum Górnośląskim, Bytomskim Centrum Kultury, Biurze Promocji Bytomia, Klubie Wojskowym i Bibliotece Publiczna. Na stałe ich prace można podziwiać w Galerii Motoryzacji i Techniki. Prace obu plastyczek brały udział w latach 2013 i 2014 w Śląskim Przeglądzie Sztuki Artystów Intuicyjnych „ARTISMA” organizowanym w Galerii Szyb Wilson w Katowicach.

Pani Katarzyna Bukowska-Korzus ukończyła wyższe studia techniczne w Krakowie. Pracowała na stanowisku starszego inspektora w Urzędzie Miejskim w Bytomiu przez 35 lat. W roku 2016 w Międzyszkolnym Konkursie na plakat „Quo Vadis” zorganizowanym w ramach IX Festiwalu Nauki i Sztuki w Bytomiu zdobyła I miejsce – nagrodę główną.

Maria Mzyk Pomaturalne Studium Budowlane w Bytomiu. Pracowała w Biurze Projektów oraz w Miejskim Zarządzie Budynków Mieszkalnych w Bytomiu. W roku 2016 zdobyła I miejsce w konkursie plastycznym „Moja Mała Ojczyzna” w ramach projektu na rzecz aktywności społecznej osób starszych na lata 2014-2020,prowadzonego przez Stowarzyszenie Bytomskie Maki.

Wystawę będzie można oglądać do 27.03.2017r.

Autor: Biuro Prasowe UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.