Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 września 2018, Hipolit, Mateusz, Daria

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Noc Teatrów Metropolii

Bezsenna, kolorowa i pełna wrażeń. Taka właśnie będzie tegoroczna odsłona Nocy Teatrów Metropolii, która odbędzie się 29 września. Na widzów czeka prawie 100 spektakli i atrakcji specjalnych: na scenie i w plenerze, klasycznie i offowo.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Wystawa Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Wystawa Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Data publikacji: 13 marca 2017Juz jutro tj. 14 marca br. o godz. 17-ej Uniwersytet Trzeciego Wieku i Biuro Promocji Miasta zapraszają na wernisaż wystawy malarstwa olejnego i akrylowego słuchaczek koła plastycznego działającego przy UTW.  Początek godzina 17.00 Rynek 7.Wstęp wolny.

Autorem prac są słuchaczki działajacego przy UTW - koła plastycznego  - Katarzyna Bukowska-Korzus i Maria Mzyk Obrazy o zróznicowanej tematyce powstały w latach 2007/2017.

Słuchaczki UTW swoje wernsaże miały m.in w Muzeum Górnośląskim, Bytomskim Centrum Kultury, Biurze Promocji Bytomia, Klubie Wojskowym i Bibliotece Publiczna. Na stałe ich prace można podziwiać w Galerii Motoryzacji i Techniki. Prace obu plastyczek brały udział w latach 2013 i 2014 w Śląskim Przeglądzie Sztuki Artystów Intuicyjnych „ARTISMA” organizowanym w Galerii Szyb Wilson w Katowicach.

Pani Katarzyna Bukowska-Korzus ukończyła wyższe studia techniczne w Krakowie. Pracowała na stanowisku starszego inspektora w Urzędzie Miejskim w Bytomiu przez 35 lat. W roku 2016 w Międzyszkolnym Konkursie na plakat „Quo Vadis” zorganizowanym w ramach IX Festiwalu Nauki i Sztuki w Bytomiu zdobyła I miejsce – nagrodę główną.

Maria Mzyk Pomaturalne Studium Budowlane w Bytomiu. Pracowała w Biurze Projektów oraz w Miejskim Zarządzie Budynków Mieszkalnych w Bytomiu. W roku 2016 zdobyła I miejsce w konkursie plastycznym „Moja Mała Ojczyzna” w ramach projektu na rzecz aktywności społecznej osób starszych na lata 2014-2020,prowadzonego przez Stowarzyszenie Bytomskie Maki.

Wystawę będzie można oglądać do 27.03.2017r.

Autor: Biuro Prasowe UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.