Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 października 2017, Lucyny, Malgorzaty, Wiktora

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Trwają inwestycje drogowe w ramach Budżetu Obywatelskiego

Ponad 1 mln zł kosztują inwestycje drogowe, które w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 realizuje MZDiM. Trzy z nich już zostały zrealizowane, zaś pozostałe mają zostać oddane do użytku w październiku i listopadzie. Najważniejsze to: przebudowa ul. Fałata, budowa parkingu przy ul. Modrzewiowej oraz przy ul. Reptowskiej 53-57.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Rodzina na zakręcie. Kampania przeciw przemocy

Bytom rozpoczął drugą odsłonę projektu „Drogowskaz dla rodzin” dotyczącego przeciwdziałaniu przemocy wobec dzieci. Tym razem duży nacisk położony jest na budowanie relacji pomiędzy opiekunami w rodzinach.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Wysłuchali kazania księdza Jerzego Popiełuszki

Data publikacji: 8 października 2016W 32. rocznicę wizyty księdza Jerzego Popiełuszki w Bytomiu odbyło się niezwykłe spotkanie połączone z projekcją filmu. Liczni zgromadzeni uczestnicy mogli wysłuchać całego kazania z 1984 roku, które wygłosił ksiądz Popiełuszko w naszym mieście.

Odprawiona 8 października 1984 roku msza święta w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego była jedną z ostatnich w życiu księdza Jerzego Popiełuszki. W jej trakcie wygłosił kazanie, którego ważnym akcentem było pojęcie wolności, jej szanowanie i walka o nią oraz inne podstawowe wartości chrześcijańskie takie jak miłość, dobro, sprawiedliwość, braterstwo, dążenie do prawdy oraz męstwo.

Właśnie to kazanie stanowi kanwę filmu „Ostatnia Msza” zrealizowanego w ramach projektu „Tajemniczy Bytom” przez Macieja Bartkowa, który można było obejrzeć 8 października w Bytomiu.

W spotkaniu wziął udział Damian Bartyla – prezydent Bytomia oraz Krzysztof Przybylski - współorganizator spotkania z księdzem Jerzym Popiełuszko w Bytomiu w 1984 - obecnie Sekretarz Miasta Bytomia.

Galeria zdjęć:Autor: wa
Zdjęcia: Hubert Klimek/UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.