Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
26 września 2018, Justyna, Łucja, Cyprian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Wyróżnienie dla policjanta z Bytomia

Wyróżnienie dla policjanta z Bytomia Data publikacji: 19 lipca 2017W jubileuszowej, X edycji ogólnopolskiego konkursu "Policjant, który mi pomógł" w gronie laureatów znalazł się funkcjonariusz z Bytomia - aspirant Grzegorz Milewski.

Do konkursu ogłoszonego przez Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" napłynęły zgłoszenia z całej Polski.

Kapituła konkursu składająca się z pracowników „Niebieskiej Linii”, przedstawiciela Komendy Głównej Policji oraz zwycięzców ostatnich trzech edycji konkursu wyłoniła pięciu laureatów. Podstawowym kryterium oceny zgłoszeń była merytoryczna ocena pracy policjantów w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Wynikała ona z analizy uzasadnień do 118 zgłoszeń nadesłanych z całego kraju.

W zaszczytnych gronie pięciu laureatów znalazł się dzielnicowy z Komisariatu I w Bytomiu - asp. Grzegorz Milewski. Podległym mu rejonem jest Karb.

Kandydaturę asp. Milewskiego zgłosili nie tylko mieszkańcy. Jego zaangażowanie w pomoc osobom doznających przemocy docenili także: przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego do spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, kurator rodzinna Sądu Rejonowego w Bytomiu, pracownik socjalny MOPR-u.

- Pan Grzegorz zwraca uwagę na sytuację dzieci i reaguje podejmując adekwatne działania mające na celu zapewnienie im bezpieczeństwa. Jego postawa jest wzorem dla innych pracowników służb, nie tylko funkcjonariuszy policji - uzasadniała Marta Szmelcer, Przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego do spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.

W tym samym tonie wypowiedzieli się mieszkańcy dzielnicy. - Dzięki pracy dzielnicowego stan mojego zdrowia psychicznego i fizycznego znacznie się polepszył, bo syn już nie stosuje wobec mnie przemocy - napisała jednak z bytomianek.

Inna jest wdzięczna za pomoc w rozwiązaniu problemu alkoholizmu i przemocy w rodzinie. - Systematyczne wizyty i zaangażowanie dzielnicowego spowodowały, że mój mąż po odbyciu kary nie stosuje wobec mnie przemocy, nie nadużywa alkoholu i powrócił do pracy zawodowej - relacjonuje.

Warto dodać, że to nie pierwszy sukces policjanta. Już w 2014 roku został wyróżniony przez Zespół Interdyscyplinarny za szczególne zaangażowanie w realizację procedury „Niebieskie Karty”.

Wręczenie nagród wyróżnionym odbędzie się w najbliższą niedzielę, 23 lipca w trakcie centralnych obchodów Święta Policji.

Autor: Katarzyna Nylec
Zdjęcia: Adam Jakubiak/KMP Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.