Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 grudnia 2017, Albina, Zdzislaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Już jest świąteczny rozkład jazdy KZK GOP

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP w okresie weekendu przedświątecznego /16-17 grudnia/ oraz w okresie świąt i zimowej przerwy świątecznej 23 grudnia – 1 stycznia wprowadził zmiany w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej i tramwajowej.

Kolejny odcinek Strzelców Bytomskich przebudowany

Kosztem ponad 730 tysięcy zł przebudowany został kolejny odcinek jednej z głównych ulic naszego miasta. Zakończyły się właśnie prace na odcinku ul. Strzelców Bytomskich od wiaduktu kolejowego /przy dawnej KWK „Powstańców Śląskich”/ do ul. Objazdowej.

Wokół zdrowia seniora

To temat przewodni konferencji „Zdrowie Seniora”, która 15 grudnia odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Bytomiu. Podczas niej poruszone zostaną kwestie związane z chorobą  Alzheimera, chorobami narządu wzroku i słuchu oraz zaburzeniami równowagi ciała.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szósta edycja Mieszkania dla Młodych

Dziewięć kolejnych lokali mieszkalnych czeka na chętnych do ich wynajęcia w ramach szóstej edycji programu „Mieszkania dla Młodych” w Bytomiu. Są to mieszkania do remontu, który najemca musi wykonać we własnym zakresie i na własny koszt przed zawarciem umowy najmu.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Wyróżnienie dla Elżbiety Barbary Sochackiej

Wyróżnienie dla Elżbiety Barbary Sochackiej Data publikacji: 7 grudnia 2017Fundacja Park Śląski wyróżniła dyplomem Wolontariuszki – Seniorki 2017 roku Elżbietę Barbarę Sochacką, która znana jest m.in. z prowadzenia od 22 lat Klubu Emerytów, Absolwentów i Sympatyków „Energetyk-Elektronik” w Bytomiu.

Podczas Gali Wolontariatu, która odbyła się 5 grudnia w Chorzowie nagrodzone tytułem Wolontariuszki – Seniorki 2017 zostały oprócz Elżbiety Barbary Sochackiej również Anna Jurczyga, która od 6 lat jest wolontariuszką w Domu Opieki „Samarytanin” w Bielsku-Białej oraz Dorota Maj, która pełni dyżury w wodzisławskim przytulisku dla zwierząt.

Popularna Basia, jak mówią o Elżbiecie Sochackiej znajomi została zgłoszona do konkursu przez członków Klubu Emerytów, Absolwentów i Sympatyków „Energetyk-Elektronik” w Bytomiu. Kapituła konkursu doceniła wkład i pomoc jaką niesie laureatka konkursu bezdomnym zwierzętom poprzez organizację dla nich akcji, dzięki którym mają one szansę na znalezienie nowego domu.

Projekt Senior w ramach którego odbył się konkurs na Wolontariusza-Seniora 2017 Roku i Gala Wolontariatu został dofinansowany z Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Fundacja Park Śląski/Elżbieta Sochacka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.