Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 października 2018, Jadwigi, Teresy, Brunona

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rekreacja nad Bytomką? Już wkrótce będzie to możliwe!

To jedna z największych inwestycji sportowo – rekreacyjnych w naszym mieście w ostatnich latach. Za ponad 24 mln zł zrekultywowany zostanie blisko 30 ha obszar terenów poprzemysłowych w pobliżu rzeki Bytomki, na granicy Szombierek i Łagiewnik. Prace wchodzą już w decydującą fazę, a ich planowane zakończenie to maj 2019 roku.

Bytom zmienia się na lepsze. To widać!

Spadek bezrobocia, nowi inwestorzy tworzący miejsca pracy, wielomilionowe inwestycje miejskie z rewitalizacją miasta na czele, a także programy dla seniorów, poprawa bezpieczeństwa oraz walka o czysty Bytom. To tylko niektóre działania, jakie w ostatnich latach realizowane są w naszym mieście.

Ponad 41 mln zł dofinansowania na rewitalizację Bobrka

Bardzo się cieszę, że kolejny projekt w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji otrzymał dofinansowanie. Dowodzi to, że proces rewitalizacji Bytomia nie jest zagrożony, a przygotowane przez nas wnioski są dobre – mówi prezydent Bytomia, Damian Bartyla.

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Wyróżnienie dla Elżbiety Barbary Sochackiej

Wyróżnienie dla Elżbiety Barbary Sochackiej Data publikacji: 7 grudnia 2017Fundacja Park Śląski wyróżniła dyplomem Wolontariuszki – Seniorki 2017 roku Elżbietę Barbarę Sochacką, która znana jest m.in. z prowadzenia od 22 lat Klubu Emerytów, Absolwentów i Sympatyków „Energetyk-Elektronik” w Bytomiu.

Podczas Gali Wolontariatu, która odbyła się 5 grudnia w Chorzowie nagrodzone tytułem Wolontariuszki – Seniorki 2017 zostały oprócz Elżbiety Barbary Sochackiej również Anna Jurczyga, która od 6 lat jest wolontariuszką w Domu Opieki „Samarytanin” w Bielsku-Białej oraz Dorota Maj, która pełni dyżury w wodzisławskim przytulisku dla zwierząt.

Popularna Basia, jak mówią o Elżbiecie Sochackiej znajomi została zgłoszona do konkursu przez członków Klubu Emerytów, Absolwentów i Sympatyków „Energetyk-Elektronik” w Bytomiu. Kapituła konkursu doceniła wkład i pomoc jaką niesie laureatka konkursu bezdomnym zwierzętom poprzez organizację dla nich akcji, dzięki którym mają one szansę na znalezienie nowego domu.

Projekt Senior w ramach którego odbył się konkurs na Wolontariusza-Seniora 2017 Roku i Gala Wolontariatu został dofinansowany z Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Fundacja Park Śląski/Elżbieta Sochacka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.