Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 listopada 2018, Elzbieta, Seweryn, Pawel

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wyróżnienia dla bytomskich przedsiębiorców

Wyróżnienia dla bytomskich przedsiębiorców Data publikacji: 17 października 2016Firmy z Bytomia zostały wyróżnione w konkursie promującym samozatrudnienie. Całość odbyła się podczas VI Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach.

Wśród nagrodzonych została właścicielka salonu fryzjerskiego z Bytomia, która otrzymała wyróżnienie w kategorii najlepszy debiut w biznesie. W kategorii 5 lat po debiucie wyróżnienie przypadło lokalnej firmie, która od kilku lat zajmuje się instalacją, modernizacją, oraz serwisem systemów telewizji satelitarnych i naziemnych.

Wyróżnienia przyznano podczas panelu dyskusyjnego "Urząd Pracy jako znaczący partner i koordynator lokalnego rynku pracy". Współorganizatorem konkursu honorującego przedsiębiorstwa powstałe przy wsparciu dotacji udzielanych przez urzędy pracy był Powiatowy Urząd Pracy w Bytomiu.

Organizując tego typu konkurs zależało nam na nie tylko na promocji podmiotów gospodarczych w regionalnej sferze zatrudnienia i przedsiębiorczości, ale też na wyróżnieniu ludzi, którzy zdecydowali się otworzyć swój własny biznes korzystając z proponowanych przez nas form wsparcia – mówi Iwona Szczudło, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Bytomiu.

Warto wspomnieć, że od początku roku z dofinansowania na rozpoczęcie działalności gospodarczej skorzystało 85 osób. Łącznie z Funduszu Pracy, RPO oraz PO WER wypłacono prawie 1 mln 900 tys. zł. Dla porównania w 2015 roku dotację przyznano 129 przedsiębiorcom.

Do najczęściej dofinansowywanych biznesów, które rozkręcają bytomianie, należą m. in. punkty usługowe: salony fryzjerskie, gabinety kosmetyczne oraz zakłady fotograficzne. Nie brak też firm oferujących usługi projektowania architektonicznego czy produkcji mebli.

Autor: AK
Zdjęcia: arch. UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.