Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 lutego 2018, Leon, Ludmila, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2018/2019 w Bytomiu

Urząd Miejski w Bytomiu informuje, że rekrutacja do przedszkoli miejskich/oddziałów przedszkolnych w szkołach, organizacyjnie podległych przedszkolom rozpocznie się od 5 marca 2018 roku.

Wygrały indeksy Wyższej Szkoły Policji

Wygrały indeksy Wyższej Szkoły Policji Data publikacji: 6 kwietnia 2016Marcelina Bujoczek i Katarzyna Chudobska – uczennice reprezentujące klasę policyjną w Zespole Szkół Administracyjno- Ekonomicznych i Ogólnokształcących, znalazły się w gronie laureatów VII Ogólnopolskiej Olimpiady Policyjnej. W nagrodę otrzymały indeksy na studia w szczycieńskiej Wyższej Szkole Policji.

Do tegorocznej edycji konkursu przystąpiło 150 osób z 43 szkół ponadgimnazjalnych. Po sprawdzeniu prac napisanych przez uczestników do kolejnego etapu zakwalifikowano 142 uczniów. Test wiedzy wyłonił najlepszą trzydziestkę, która 1 kwietnia rywalizowała w dwóch konkurencjach – teście wiedzy i zawodach sportowych.

Do finału zakwalifikowanych zostało 30 uczestników i uczestniczek z całej Polski, a wśród nich 4 osoby reprezentujące klasy policyjne z bytomskiej szkoły. Po egzaminie ustnym z wiedzy o społeczeństwie, prawie i z przepisów regulujących pracę policji oraz egzaminie sprawnościowym, tytuł finalisty i indeksy na dowolnie przez siebie wybrany kierunek studiów w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie wywalczyły Marcelina Bujoczek i Katarzyna Chudobska.

Ogólnopolska Olimpiada Policyjna”organizowana jest przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie od 2010 roku. Co roku przedsięwzięcie to umożliwia uczniom szkół ponadgimnazjalnych zdobycie  indeksu na wybranym kierunku studiów pierwszego stopnia w szczycieńskiej uczelni bez udziału w procesie rekrutacji. Dlatego też impreza co roku cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów z całej Polski. Przez sześć edycji szczycieńska uczelnia rozdała już 90 indeksów.

Autor: AK
Zdjęcia: arch. ZSAEiO

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.