Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
11 grudnia 2018, Waldemar, Damazy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wygrały indeksy Wyższej Szkoły Policji

Wygrały indeksy Wyższej Szkoły Policji Data publikacji: 6 kwietnia 2016Marcelina Bujoczek i Katarzyna Chudobska – uczennice reprezentujące klasę policyjną w Zespole Szkół Administracyjno- Ekonomicznych i Ogólnokształcących, znalazły się w gronie laureatów VII Ogólnopolskiej Olimpiady Policyjnej. W nagrodę otrzymały indeksy na studia w szczycieńskiej Wyższej Szkole Policji.

Do tegorocznej edycji konkursu przystąpiło 150 osób z 43 szkół ponadgimnazjalnych. Po sprawdzeniu prac napisanych przez uczestników do kolejnego etapu zakwalifikowano 142 uczniów. Test wiedzy wyłonił najlepszą trzydziestkę, która 1 kwietnia rywalizowała w dwóch konkurencjach – teście wiedzy i zawodach sportowych.

Do finału zakwalifikowanych zostało 30 uczestników i uczestniczek z całej Polski, a wśród nich 4 osoby reprezentujące klasy policyjne z bytomskiej szkoły. Po egzaminie ustnym z wiedzy o społeczeństwie, prawie i z przepisów regulujących pracę policji oraz egzaminie sprawnościowym, tytuł finalisty i indeksy na dowolnie przez siebie wybrany kierunek studiów w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie wywalczyły Marcelina Bujoczek i Katarzyna Chudobska.

Ogólnopolska Olimpiada Policyjna”organizowana jest przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie od 2010 roku. Co roku przedsięwzięcie to umożliwia uczniom szkół ponadgimnazjalnych zdobycie  indeksu na wybranym kierunku studiów pierwszego stopnia w szczycieńskiej uczelni bez udziału w procesie rekrutacji. Dlatego też impreza co roku cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów z całej Polski. Przez sześć edycji szczycieńska uczelnia rozdała już 90 indeksów.

Autor: AK
Zdjęcia: arch. ZSAEiO

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.