Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 stycznia 2019, Piotr, Malgorzata

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Żałoba narodowa po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza

Pogrzeb prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę, 19 stycznia. Zgodnie z decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od piątku, 18 stycznia od godziny 17.00, do soboty, 19 stycznia do godziny 19.00 w kraju będzie obowiązywać żałoba narodowa.

Bytomianie uczcili pamięć Pawła Adamowicza

Minutą ciszy bytomianie uczcili dzisiaj, 15 stycznia pamięć zmarłego wczoraj Pawła Adamowicza. Wielu mieszkańców w milczeniu zapaliło znicze i modliło się za prezydenta Gdańska. Przypomnijmy, że w niedzielę, 13 stycznia doszło do brutalnego ataku na Pawła Adamowicza, w wyniku którego kilkanaście godzin później zmarł.

Rekordowy finał w Bytomiu

W minioną niedzielę, już po raz 27. Bytom i cała Polska, pokazali, że warto pomagać. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku w naszym mieście obfitował w wiele atrakcji.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Wydawanie decyzji o zmianie imienia i nazwiska

Wydawanie decyzji o zmianie imienia i nazwiska

Zmiana imion i nazwiskMirosława Gacmanga (starszy specjalista)
pokój na parterze
tel. 32 77 98 616
e - mail: mgacmanga@um.bytom.pl

 

Wymagane dokumenty:

  • pisemny wniosek o zmianę imienia (zmianę pisowni imienia) lub o zmianę nazwiska (zmianę pisowni nazwiska) osoby ubiegającej się o zmianę (do pobrania w Urzędzie Stanu Cywilnego w pokoju 4 lub na stronie Urzędu Miejskiego w Bytomiu pod adresem http://www.um.bytom.pl w zakładce Karty usług, druki urzędowe),
  • dowód osobisty (do wglądu),


Gdy zmiana nazwiska dotyczy małoletniego dziecka, to wymagana jest zgoda drugiego z rodziców. Zasada ta nie obowiązuje w następujących przypadkach:

- gdy drugi rodzic nie posiada pełnej zdolności do czynności prawnych,
- gdy drugi rodzic nie żyje lub nie jest znany,
- gdy drugi rodzic jest pozbawiony władzy rodzicielskiej.

Gdy dziecko ukończyło 13 lat, wymagana jest również jego osobista zgoda.

Opłata skarbowa:

  • za wydanie decyzji o zmianie imienia i nazwiska - 37 zł.
  • za potwierdzenie kserokopii za każdą stronę 5 zł.


Termin załatwiania sprawy: do 30 dni.

Tryb odwoławczy:
od decyzji odmownej przysługuje odwołanie do Wojewody Śląskiego w Katowicach za pośrednictwem kierownika usc w terminie 14 dni od daty otrzymania decyzji.

Podstawa prawna:
Ustawa o zmianie imienia i nazwiska z dnia 17 października 2008 roku (Dz. U. z 2008 nr 220, poz. 1414 z późn. zm.).Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.