Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 lipca 2018, Czeslaw, Hieronim, Fryderyk

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Wydawanie decyzji o zmianie imienia i nazwiska

Wydawanie decyzji o zmianie imienia i nazwiska

Zmiana imion i nazwiskMirosława Gacmanga (starszy specjalista)
pokój na parterze
tel. 32 77 98 616
e - mail: mgacmanga@um.bytom.pl

 

Wymagane dokumenty:

  • pisemny wniosek o zmianę imienia (zmianę pisowni imienia) lub o zmianę nazwiska (zmianę pisowni nazwiska) osoby ubiegającej się o zmianę (do pobrania w Urzędzie Stanu Cywilnego w pokoju 4 lub na stronie Urzędu Miejskiego w Bytomiu pod adresem http://www.um.bytom.pl w zakładce Karty usług, druki urzędowe),
  • dowód osobisty (do wglądu),


Gdy zmiana nazwiska dotyczy małoletniego dziecka, to wymagana jest zgoda drugiego z rodziców. Zasada ta nie obowiązuje w następujących przypadkach:

- gdy drugi rodzic nie posiada pełnej zdolności do czynności prawnych,
- gdy drugi rodzic nie żyje lub nie jest znany,
- gdy drugi rodzic jest pozbawiony władzy rodzicielskiej.

Gdy dziecko ukończyło 13 lat, wymagana jest również jego osobista zgoda.

Opłata skarbowa:

  • za wydanie decyzji o zmianie imienia i nazwiska - 37 zł.
  • za potwierdzenie kserokopii za każdą stronę 5 zł.


Termin załatwiania sprawy: do 30 dni.

Tryb odwoławczy:
od decyzji odmownej przysługuje odwołanie do Wojewody Śląskiego w Katowicach za pośrednictwem kierownika usc w terminie 14 dni od daty otrzymania decyzji.

Podstawa prawna:
Ustawa o zmianie imienia i nazwiska z dnia 17 października 2008 roku (Dz. U. z 2008 nr 220, poz. 1414 z późn. zm.).Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.