Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 września 2018, Tekla, Boguslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Wydano już 280 tys. kart ŚKUP!

Wydano już 280 tys. kart ŚKUP! Data publikacji: 11 września 2017Od początku funkcjonowania systemu ŚKUP, tj. od października 2015 roku wydano już ponad 280 tys. kart umożliwiających wnoszenie opłat za przejazd autobusem lub tramwajem.  Warto pamiętać, że system Śląskiej Karty Usług Publicznych wdrożony został nie tylko w zakresie komunikacji miejskiej.

System ŚKUP umożliwi również realizację płatności Pieniądzem Elektronicznym zapisanym na Kartach za usługi i opłaty w Urzędzie Miejskim i podległych mu jednostkach organizacyjnych.

Lista płatności, jakie można zrealizować Kartą ŚKUP jest bardzo długa, a składa się na nią m.in. opłaty skarbowe, podatek od nieruchomości, opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi, opłaty związane z uczestnictwem w wydarzeniach kulturalnych itp.

Obecnie moduły obsługujące system ŚKUP znajdują się w kasach Urzędu Miejskiego przy ul. Parkowej 2 oraz ul. Smolenia 35, Bytomskim Centrum Kultury /pl. Karin Stanek/, Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu Rozbark, Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz na pływalni odkrytej przy ul. Wrocławskiej, pływalni krytej przy ul. Parkowej, lodowisku sztucznym przy ul. Pułaskiego, a także w okresie zimowym w obiekcie lodowiska sezonowego na pl. Sobieskiego. W najbliższym czasie wprowadzony również zostanie moduł ŚKUP w Punkcie Informacyjnym Urzędu Miejskiego obsługujący opłaty skarbowe takie jak np. opłata od pełnomocnictwa, tytułem wydania zaświadczenia itp.

Więcej informacji dot. Systemu ŚKUP znaleźć można pod adresem www.kartaskup.pl

Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.