Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 lutego 2018, Romana, Izabela, Damian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Od 1 marca nowe zasady segregacji śmieci

Od 1 marca zacznie funkcjonować nowy system segregacji śmieci. Najważniejszą zmianą jest to, że mieszkańcy Bytomia będą segregować odpady na 5 frakcji.

Dodatkowy punkt poboru opłat czynny w poniedziałki

Z uwagi na zbliżające się terminy płatności należności budżetowych informujemy, że poza stale funkcjonującymi w Urzędzie Miejskim przy ul. Parkowej 2 kasami w pokoju 110A i pokoju 120, uruchomiono w kasie w pokoju 213 dodatkowy punkt poboru opłat.

W Bytomiu przebudują drogi za prawie 14 mln

Jeszcze w tym roku przebudowane zostaną ul. Katowicka, Frenzla, skrzyżowanie ul. Wrocławskiej i Reja oraz Aleja Jana Pawła II. W sumie na realizację tych inwestycji miasto wyda prawie 14 mln zł, z czego aż 10 mln pochodzi z Metropolitalnego Funduszu Solidarności. Pierwsze przetargi ruszą już w marcu.

Pamiętajmy o Żołnierzach Wyklętych

Przez lata władze komunistyczne próbowały zatrzeć o nich pamięć. Choć byli bohaterami i walczyli o wolną i niepodległą Polskę w czasach reżimu komunistycznego, nie wolno było o nich nawet wspominać. Mowa o Żołnierzach Wyklętych. 1 marca w całym kraju uczcimy ich pamięć. Hołd oddadzą także bytomianie.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

Szukamy policjanta z powołania

Jeśli spotkałeś policjanta, którego zaangażowanie i profesjonalizm pomogły ci w trudnej sytuacji, zgłoś go do konkursu „Policjant z powołania”. Ruszyła właśnie kolejna edycja konkursu nad którym patronat objęli: Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Karol Fajer i prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2018/2019 w Bytomiu

Urząd Miejski w Bytomiu informuje, że rekrutacja do przedszkoli miejskich/oddziałów przedszkolnych w szkołach, organizacyjnie podległych przedszkolom rozpocznie się od 5 marca 2018 roku.

Wyczyszczono 520 tys. metrów kwadratowych chodnika

Wyczyszczono 520 tys. metrów kwadratowych chodnika Data publikacji: 30 marca 2016 520 tys. m2 chodników, prawie 2 mln m2 dróg, zieleńców i parków - to tylko liczby, ale efekt wielkiej akcji sprzątania miasta po zimie już jest widoczny. Początek wiosny to dla ekip porządkowych Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej okres wzmożonej pracy. Już przed świętami oczyszczono wszystkie jezdnie, przejścia podziemne i wiaty przystankowe /25 tys. m2 /. Wielkie sprzątanie trwa też w bytomskich parkach.

Zamiatanie ulic i chodników oraz sprzątanie zieleńców w pasach drogowych rozpoczęto już w okresie przedświątecznym. Oczyszczono ponad 520 tys. m2 chodników, umyto pięć przejść podziemnych oraz elewacje miejskich szaletów. W ramach prac zdezynfekowano ponad tysiąc koszy na odpady.

Porządkami objęto też pasy drogowe, zieleńce i parki, czyli łącznie 1 948 133,5 m2. Nasze ekipy usuwają odpady, grabią liście i udrażniają cieki wodne. Zależy nam, by uporządkować po zimie parki i przygotować je na oblężenie spacerowiczów – mówi Ewa Nazarewicz, dyrektor MZZiGK.

Warto wspomnieć, że w ramach prac interwencyjnych oczyszczono z odpadów tereny torowiska tramwajowych na ul. Katowickiej, Chorzowskiej, Strzelców Bytomskich, Zabrzańskiej, Łagiewnickiej, oraz Świętochłowickiej. Uporządkowano także ok. 20 891 m2 terenów o nieuregulowanym stanie prawnym w okolicach ulic św. Piotra, Czackiego, Wesołej, Morcinka czy ul. Bławatkowej. Śmieci i samosiejki usunięto też z terenów przy ul. Szymały, Popiełuszki, Składowej, Musialika i Witczaka.

Przed ekipami sprzątającymi zostało jeszcze: sadzenie kwiatów, uporzadkowanie zieleni przy Kolonii Zgorzelec, w parku Mickiewicza, malowanie oraz naprawa ławek i Bytom jest gotowy na przyjęcie wiosny.

 


Autor: AK
Zdjęcia: archiwum MZZiGK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.