Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 czerwca 2018, Bogna, Florentyna, Rafal

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Gwiazdy zjadą do Bytomia!

Na te kilka dni wypełnionych muzyką z niecierpliwością czekają miłośnicy dobrej zabawy z Bytomia i okolic. Znamy już nazwiska gwiazd, które wystąpią 21-24 czerwca podczas tegorocznych Dni Bytomia.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Wyczyszczono 520 tys. metrów kwadratowych chodnika

Wyczyszczono 520 tys. metrów kwadratowych chodnika Data publikacji: 30 marca 2016 520 tys. m2 chodników, prawie 2 mln m2 dróg, zieleńców i parków - to tylko liczby, ale efekt wielkiej akcji sprzątania miasta po zimie już jest widoczny. Początek wiosny to dla ekip porządkowych Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej okres wzmożonej pracy. Już przed świętami oczyszczono wszystkie jezdnie, przejścia podziemne i wiaty przystankowe /25 tys. m2 /. Wielkie sprzątanie trwa też w bytomskich parkach.

Zamiatanie ulic i chodników oraz sprzątanie zieleńców w pasach drogowych rozpoczęto już w okresie przedświątecznym. Oczyszczono ponad 520 tys. m2 chodników, umyto pięć przejść podziemnych oraz elewacje miejskich szaletów. W ramach prac zdezynfekowano ponad tysiąc koszy na odpady.

Porządkami objęto też pasy drogowe, zieleńce i parki, czyli łącznie 1 948 133,5 m2. Nasze ekipy usuwają odpady, grabią liście i udrażniają cieki wodne. Zależy nam, by uporządkować po zimie parki i przygotować je na oblężenie spacerowiczów – mówi Ewa Nazarewicz, dyrektor MZZiGK.

Warto wspomnieć, że w ramach prac interwencyjnych oczyszczono z odpadów tereny torowiska tramwajowych na ul. Katowickiej, Chorzowskiej, Strzelców Bytomskich, Zabrzańskiej, Łagiewnickiej, oraz Świętochłowickiej. Uporządkowano także ok. 20 891 m2 terenów o nieuregulowanym stanie prawnym w okolicach ulic św. Piotra, Czackiego, Wesołej, Morcinka czy ul. Bławatkowej. Śmieci i samosiejki usunięto też z terenów przy ul. Szymały, Popiełuszki, Składowej, Musialika i Witczaka.

Przed ekipami sprzątającymi zostało jeszcze: sadzenie kwiatów, uporzadkowanie zieleni przy Kolonii Zgorzelec, w parku Mickiewicza, malowanie oraz naprawa ławek i Bytom jest gotowy na przyjęcie wiosny.

 


Autor: AK
Zdjęcia: archiwum MZZiGK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.