Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
12 grudnia 2017, Joanna, Aleksandra, Dagmara

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Kolejny odcinek Strzelców Bytomskich przebudowany

Kosztem ponad 730 tysięcy zł przebudowany został kolejny odcinek jednej z głównych ulic naszego miasta. Zakończyły się właśnie prace na odcinku ul. Strzelców Bytomskich od wiaduktu kolejowego /przy dawnej KWK „Powstańców Śląskich”/ do ul. Objazdowej.

Wokół zdrowia seniora

To temat przewodni konferencji „Zdrowie Seniora”, która 15 grudnia odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Bytomiu. Podczas niej poruszone zostaną kwestie związane z chorobą  Alzheimera, chorobami narządu wzroku i słuchu oraz zaburzeniami równowagi ciała.

Szósta edycja Mieszkania dla Młodych

Dziewięć kolejnych lokali mieszkalnych czeka na chętnych do ich wynajęcia w ramach szóstej edycji programu „Mieszkania dla Młodych” w Bytomiu. Są to mieszkania do remontu, który najemca musi wykonać we własnym zakresie i na własny koszt przed zawarciem umowy najmu.

Bytomska wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania do 6. edycji Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w piątek, 15 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Zrewitalizować siebie, otworzyć się na innych

Masz czas i mógłbyś towarzyszyć starszemu sąsiadowi na spacerze? Szukasz kogoś, kto zna się na drobnych remontach? Zanim znajdziesz anonimowego fachowca, poszukaj  go wśród swoich sąsiadów. W ramach pilotażu rewitalizacji ruszyły projekty społeczne: Bank Wolontariatu oraz Bank Wzajemnych Usług Sąsiedzkich.

Podziel się opłatkiem z rodakami na Kresach

Już po raz kolejny bytomianie włączają się w świąteczną pomoc rodakom na Kresach. Do 12 grudnia potrwa  zbiórka produktów żywnościowych, z których zostaną przygotowane świąteczne paczki dla najbardziej potrzebujących.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Wyczyszczono 520 tys. metrów kwadratowych chodnika

Wyczyszczono 520 tys. metrów kwadratowych chodnika Data publikacji: 30 marca 2016 520 tys. m2 chodników, prawie 2 mln m2 dróg, zieleńców i parków - to tylko liczby, ale efekt wielkiej akcji sprzątania miasta po zimie już jest widoczny. Początek wiosny to dla ekip porządkowych Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej okres wzmożonej pracy. Już przed świętami oczyszczono wszystkie jezdnie, przejścia podziemne i wiaty przystankowe /25 tys. m2 /. Wielkie sprzątanie trwa też w bytomskich parkach.

Zamiatanie ulic i chodników oraz sprzątanie zieleńców w pasach drogowych rozpoczęto już w okresie przedświątecznym. Oczyszczono ponad 520 tys. m2 chodników, umyto pięć przejść podziemnych oraz elewacje miejskich szaletów. W ramach prac zdezynfekowano ponad tysiąc koszy na odpady.

Porządkami objęto też pasy drogowe, zieleńce i parki, czyli łącznie 1 948 133,5 m2. Nasze ekipy usuwają odpady, grabią liście i udrażniają cieki wodne. Zależy nam, by uporządkować po zimie parki i przygotować je na oblężenie spacerowiczów – mówi Ewa Nazarewicz, dyrektor MZZiGK.

Warto wspomnieć, że w ramach prac interwencyjnych oczyszczono z odpadów tereny torowiska tramwajowych na ul. Katowickiej, Chorzowskiej, Strzelców Bytomskich, Zabrzańskiej, Łagiewnickiej, oraz Świętochłowickiej. Uporządkowano także ok. 20 891 m2 terenów o nieuregulowanym stanie prawnym w okolicach ulic św. Piotra, Czackiego, Wesołej, Morcinka czy ul. Bławatkowej. Śmieci i samosiejki usunięto też z terenów przy ul. Szymały, Popiełuszki, Składowej, Musialika i Witczaka.

Przed ekipami sprzątającymi zostało jeszcze: sadzenie kwiatów, uporzadkowanie zieleni przy Kolonii Zgorzelec, w parku Mickiewicza, malowanie oraz naprawa ławek i Bytom jest gotowy na przyjęcie wiosny.

 


Autor: AK
Zdjęcia: archiwum MZZiGK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.