Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 października 2017, Juliana, Łukasza, Bogumila

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Judocy i judoczki powalczą w Memoriale im. Wiśniewskiego

Dla wielu młodych judoków i judoczek to jedna z najważniejszych imprez sportowych w roku. Mowa oczywiście o Otwartym Pucharze Polski Juniorek i Juniorów w Judo, który 4 listopada odbędzie się w Hali na Skarpie.

Czas - Miejsca - Ludzie

Obozy koncentracyjne, jenieckie i inne miejsca internowania są tematem czesko – polskiej publikacji „Czas – Miejsca – Ludzie. Nazistowski system obozów w latach drugiej wojny światowej”. Zapraszamy na promocję tej książki do Muzeum Górnośląskiego 25 października.

Za kilka miesięcy rusza budowa Centrum Samochodowego Bytom

Za kilka miesięcy rusza budowa Centrum Samochodowego Bytom. Docelowo znajdzie tu pracę ponad 200 osób. To już kolejny inwestor, który zdecydował się rozpocząć działalność właśnie w Bytomiu.

Śląskie smaki, śląskie wice. Zapraszamy na Biesiadę Rozbarską

Miłośników dobrej zabawy zapraszamy na pięciogodzinny maraton ze śląskim humorem, śląską kuchnią oraz wieloma innymi atrakcjami. Już 20 października we wnętrzu zrewitalizowanej Cechowni byłej KWK Rozbark odbędzie się kolejna Biesiada Rozbarska.

Trwają inwestycje drogowe w ramach Budżetu Obywatelskiego

Ponad 1 mln zł kosztują inwestycje drogowe, które w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 realizuje MZDiM. Trzy z nich już zostały zrealizowane, zaś pozostałe mają zostać oddane do użytku w październiku i listopadzie. Najważniejsze to: przebudowa ul. Fałata, budowa parkingu przy ul. Modrzewiowej oraz przy ul. Reptowskiej 53-57.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Kwartały pilotażu - harmonogram spotkań na październik

Można już zapoznać się z październkowym harmonogramem spotkań w kwartałach pilotażu w ramach projektu pilotażowego, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

Rodzina na zakręcie. Kampania przeciw przemocy

Bytom rozpoczął drugą odsłonę projektu „Drogowskaz dla rodzin” dotyczącego przeciwdziałaniu przemocy wobec dzieci. Tym razem duży nacisk położony jest na budowanie relacji pomiędzy opiekunami w rodzinach.

Wyczyszczono 520 tys. metrów kwadratowych chodnika

Wyczyszczono 520 tys. metrów kwadratowych chodnika Data publikacji: 30 marca 2016 520 tys. m2 chodników, prawie 2 mln m2 dróg, zieleńców i parków - to tylko liczby, ale efekt wielkiej akcji sprzątania miasta po zimie już jest widoczny. Początek wiosny to dla ekip porządkowych Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej okres wzmożonej pracy. Już przed świętami oczyszczono wszystkie jezdnie, przejścia podziemne i wiaty przystankowe /25 tys. m2 /. Wielkie sprzątanie trwa też w bytomskich parkach.

Zamiatanie ulic i chodników oraz sprzątanie zieleńców w pasach drogowych rozpoczęto już w okresie przedświątecznym. Oczyszczono ponad 520 tys. m2 chodników, umyto pięć przejść podziemnych oraz elewacje miejskich szaletów. W ramach prac zdezynfekowano ponad tysiąc koszy na odpady.

Porządkami objęto też pasy drogowe, zieleńce i parki, czyli łącznie 1 948 133,5 m2. Nasze ekipy usuwają odpady, grabią liście i udrażniają cieki wodne. Zależy nam, by uporządkować po zimie parki i przygotować je na oblężenie spacerowiczów – mówi Ewa Nazarewicz, dyrektor MZZiGK.

Warto wspomnieć, że w ramach prac interwencyjnych oczyszczono z odpadów tereny torowiska tramwajowych na ul. Katowickiej, Chorzowskiej, Strzelców Bytomskich, Zabrzańskiej, Łagiewnickiej, oraz Świętochłowickiej. Uporządkowano także ok. 20 891 m2 terenów o nieuregulowanym stanie prawnym w okolicach ulic św. Piotra, Czackiego, Wesołej, Morcinka czy ul. Bławatkowej. Śmieci i samosiejki usunięto też z terenów przy ul. Szymały, Popiełuszki, Składowej, Musialika i Witczaka.

Przed ekipami sprzątającymi zostało jeszcze: sadzenie kwiatów, uporzadkowanie zieleni przy Kolonii Zgorzelec, w parku Mickiewicza, malowanie oraz naprawa ławek i Bytom jest gotowy na przyjęcie wiosny.

 


Autor: AK
Zdjęcia: archiwum MZZiGK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.