Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 września 2018, Tekla, Boguslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Dlaczego Bytom? Bo tak!

Dlaczego warto inwestować w Bytomiu? To pytanie pada w nowym spocie promującym rozwój gospodarczy w naszym mieście. Nakręcony dla Urzędu Miejskiego w Bytomiu film właśnie został udostępniony w sieci.

Światowy Dzień Turystyki w bytomskich schronach

„Turystyka dla wszystkich – promocja powszechnej dostępności” to hasło tegorocznych obchodów Światowego Dnia Turystyki, które odbędą się 27 września. Z tej okazji w naszym mieście będzie można zobaczyć schrony „Sosabowski” i „Träger”, które znajdują się na pl. Akademickim.

Lubisz ekstremalne biegi? Zapraszamy do Bytomia

Tym razem przed dwa dni /6 i 7 października/ biegacze będą zmagać się z ekstremalną trasą w Dolomitach Sportowej Dolinie, w trakcie której będą musieli pokonać zasieki, ściankę ruchomą, drabinkę poziomą, mokradła, tunel i wiele innych niespodzianek. Zapraszamy na kolejny bytomski Ekstremalny Bieg Harpagana.

Noc Teatrów Metropolii

Bezsenna, kolorowa i pełna wrażeń. Taka właśnie będzie tegoroczna odsłona Nocy Teatrów Metropolii, która odbędzie się 29 września. Na widzów czeka prawie 100 spektakli i atrakcji specjalnych: na scenie i w plenerze, klasycznie i offowo.

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Wyczyszczono 520 tys. metrów kwadratowych chodnika

Wyczyszczono 520 tys. metrów kwadratowych chodnika Data publikacji: 30 marca 2016 520 tys. m2 chodników, prawie 2 mln m2 dróg, zieleńców i parków - to tylko liczby, ale efekt wielkiej akcji sprzątania miasta po zimie już jest widoczny. Początek wiosny to dla ekip porządkowych Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej okres wzmożonej pracy. Już przed świętami oczyszczono wszystkie jezdnie, przejścia podziemne i wiaty przystankowe /25 tys. m2 /. Wielkie sprzątanie trwa też w bytomskich parkach.

Zamiatanie ulic i chodników oraz sprzątanie zieleńców w pasach drogowych rozpoczęto już w okresie przedświątecznym. Oczyszczono ponad 520 tys. m2 chodników, umyto pięć przejść podziemnych oraz elewacje miejskich szaletów. W ramach prac zdezynfekowano ponad tysiąc koszy na odpady.

Porządkami objęto też pasy drogowe, zieleńce i parki, czyli łącznie 1 948 133,5 m2. Nasze ekipy usuwają odpady, grabią liście i udrażniają cieki wodne. Zależy nam, by uporządkować po zimie parki i przygotować je na oblężenie spacerowiczów – mówi Ewa Nazarewicz, dyrektor MZZiGK.

Warto wspomnieć, że w ramach prac interwencyjnych oczyszczono z odpadów tereny torowiska tramwajowych na ul. Katowickiej, Chorzowskiej, Strzelców Bytomskich, Zabrzańskiej, Łagiewnickiej, oraz Świętochłowickiej. Uporządkowano także ok. 20 891 m2 terenów o nieuregulowanym stanie prawnym w okolicach ulic św. Piotra, Czackiego, Wesołej, Morcinka czy ul. Bławatkowej. Śmieci i samosiejki usunięto też z terenów przy ul. Szymały, Popiełuszki, Składowej, Musialika i Witczaka.

Przed ekipami sprzątającymi zostało jeszcze: sadzenie kwiatów, uporzadkowanie zieleni przy Kolonii Zgorzelec, w parku Mickiewicza, malowanie oraz naprawa ławek i Bytom jest gotowy na przyjęcie wiosny.

 


Autor: AK
Zdjęcia: archiwum MZZiGK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.