Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 stycznia 2019, Marta, Henryk, Mariusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Przewodniki turystyczne online

Wszystkim, którzy wybierają się na wycieczkę po Bytomiu, polecamy popularne przewodniki turystyczne. Znajdziesz w nich nie tylko informacje o atrakcjach, ale także gotowe propozycje spacerów, ścieżki dydaktyczne, ścieżki spacerowe, trasy turystyczne piesze i rowerowe. 

Odkrywając piękno Bytomia

Odkrywając piękno Bytomia Data publikacji: 30 lipca 2017Kilkaset osób wzięło udział w lipcowych wycieczkach z przewodnikiem, organizowanych przez Wydział Promocji i Kontaktów z Mediami UM i bytomski oddział PTTK. Przed nami sierpniowa odsłona zwiedzania najciekawszych miejsc w mieście. Bytom, mimo wielu blizn, to niezwykłe miasto i nie trzeba wysiłku, by dostrzec jego piękno.

Zdanie to podzielają uczestnicy tematycznych wycieczek, którzy z prawdziwym zapałem co tydzień przemierzają miasto odkrywając jego piękno i mniej znane fakty historyczne. Podczas ostatniej lipcowej wycieczki zwiedzający udali się szlakiem śródmiejskich budynków powstałych na przełomie XIX i XX wieku.

W programie nie mogło zabraknąć jednej z architektonicznych wizytówek Bytomia – secesyjnego budynku IV LO przy pl. Sobieskiego. Wygląd budynku szkoły, który przyciąga uwagę kolorową, glazurową cegłą, niewiele różni się od pierwotnego. Zwiedzający zachwycali się zachowanymi do dziś elementami pierwotnego wyposażenia, np. zaprojektowanymi specjalnie dla szkoły secesyjnymi szafami na pomoce naukowe czy reprezentacyjną aulą z oryginalną stolarką drzwi i okien.

Na trasie zwiedzania znalazł się także sąsiadujący z „Sikorakiem” neoklasycystyczny gmach Opery Śląskiej, gdzie dla uczestników wycieczki udostępniono niedostępne na co dzień zakamarki teatru, jak m.in. pracownie krawieckie, garderoby czy kulisy sceny głównej.

Za tydzień, 5 sierpnia na zainteresowanych czeka wycieczka po północnej części Śródmieścia. Na trasie znajdzie się m.in. schron przeciwlotniczy przy pl. Akademickim, modernistyczny Kościół Św. Barbary oraz zabytkowe wille zbudowanych w tej części miasta przez zamożnych przedsiębiorców.

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.