Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 grudnia 2018, Nina, Celina, Walerian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Przewodniki turystyczne online

Wszystkim, którzy wybierają się na wycieczkę po Bytomiu, polecamy popularne przewodniki turystyczne. Znajdziesz w nich nie tylko informacje o atrakcjach, ale także gotowe propozycje spacerów, ścieżki dydaktyczne, ścieżki spacerowe, trasy turystyczne piesze i rowerowe. 

Wycieczka do kolebki miasta

Wycieczka do kolebki miasta Data publikacji: 24 sierpnia 2017Przed nami ostatnia już wycieczka z cyklu „Poznaj Bytom z przewodnikiem. W sobotę, 26 sierpnia zwiedzający odkrywać będą średniowieczną historię naszego miasta.

Na trasie wycieczki znajdzie się Wzgórze Małgorzatki, będące świadkiem najstarszych dziejów Bytomia. Zwiedzający zobaczą także średniowieczny urbanistyczny układ Śródmieścia, pozostałości dawnych murów miejskich oraz poszukają prastarych śladów w najstarszych bytomskich budowlach.

Zaintersowani dowiedzą się również skąd ówcześni mieszkańcy Bytomia brali wodę oraz gdzie się leczyli. Wycieczka wyruszy o 9.00 z Rynku. Są jeszcze wolne miejsca.

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.