Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 października 2017, Juliana, Łukasza, Bogumila

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Trwają inwestycje drogowe w ramach Budżetu Obywatelskiego

Ponad 1 mln zł kosztują inwestycje drogowe, które w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 realizuje MZDiM. Trzy z nich już zostały zrealizowane, zaś pozostałe mają zostać oddane do użytku w październiku i listopadzie. Najważniejsze to: przebudowa ul. Fałata, budowa parkingu przy ul. Modrzewiowej oraz przy ul. Reptowskiej 53-57.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Rodzina na zakręcie. Kampania przeciw przemocy

Bytom rozpoczął drugą odsłonę projektu „Drogowskaz dla rodzin” dotyczącego przeciwdziałaniu przemocy wobec dzieci. Tym razem duży nacisk położony jest na budowanie relacji pomiędzy opiekunami w rodzinach.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Wybuch gazu na Stroszku. Dwie osoby nie żyją

Wybuch gazu na Stroszku. Dwie osoby nie żyją Data publikacji: 22 marca 2017Dwie osoby zginęły w wyniku eksplozji gazu w budynku przy skwerze Heleny Modrzejewskiej 2B w Bytomiu – Stroszku. Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło wczoraj, 21 marca około godziny 15.30. Z budynku ewakuowano 13 osób, a przybyłe na miejsce służby ratunkowe natychmiast przystąpiły do gaszenia pożaru, który nastąpił po wybuchu gazu.

Pierwsze sygnały o eksplozji gazu służby miejskie otrzymały około 15.40. Na miejscu pojawiły się Straż Pożarna, Policja, Pogotowie Ratunkowe i Gazowe, a także Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego oraz przedstawiciele miasta - Biura Bezpieczeństwa Miasta i Centrum Interwencji Kryzysowej, którzy zapewnili pomoc psychologiczną poszkodowanym w wyniku wybuchu gazu.

Mieszkanie, w którym doszło do eksplozji zostało całkowicie zniszczone, a siła wybuchu była tak silna, że spowodowała uszkodzenia drzwi i okien sąsiednich lokali. Z budynku ewakuowano  13 lokatorów, z których - po zakończonej wieczorem akcji ratunkowej - powróciło do mieszkań ośmiu, zaś pozostałych pięciu - mimo zapewnienia im noclegu przez miasto - znalazło schronienie u swoich rodzin. Do domów będą mogli powrócić jednak dopiero kiedy zostaną zamontowane drzwi do lokali mieszkalnych oraz okna, które zostały uszkodzone w wyniku wybuchu. Jak poinformowała nas Elżbieta Kwiecińska - Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego – nie została naruszona konstrukcja budynku.

W akcji wzięło udział w sumie 10 zastępów Straży Pożarnej z Bytomia, Katowic i Radzionkowa, łącznie prawie 30 strażaków.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: KMP w Bytomiu/AW

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.