Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 lutego 2018, Arnold, Konrad, Marceli

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

10 mln na przebudowy bytomskich dróg

Projekty inwestycyjne z Metropolitalnego Funduszu Solidarności otrzymają dofinansowanie. Wśród miast, które skorzystają ze wsparcia jest także Bytom. Decyzję w sprawie przyznania dotacji podjęto 16 lutego podczas Zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM).

Utrudnienia drogowe na ul. Katowickiej

Od 1 lutego w związku z przebudową wodociągu w ul. Katowickiej wprowadzona została tymczasowa zmiana organizacji ruchu.

Szukamy policjanta z powołania

Jeśli spotkałeś policjanta, którego zaangażowanie i profesjonalizm pomogły ci w trudnej sytuacji, zgłoś go do konkursu „Policjant z powołania”. Ruszyła właśnie kolejna edycja konkursu nad którym patronat objęli: Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Karol Fajer i prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Odnowę rozpoczynamy od Rozbarku i Żabich Dołów

Trzy projekty na prawie 28 mln zł. Bytom startuje m.in. z realizacją projektów w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji. Rewitalizacji Żabich Dołów i odnowie Rozbarku poświęcona została dzisiejsza /26 stycznia/ konferencja prasowa w Biurze Promocji Bytomia.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Wybuch gazu na Stroszku. Dwie osoby nie żyją

Wybuch gazu na Stroszku. Dwie osoby nie żyją Data publikacji: 22 marca 2017Dwie osoby zginęły w wyniku eksplozji gazu w budynku przy skwerze Heleny Modrzejewskiej 2B w Bytomiu – Stroszku. Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło wczoraj, 21 marca około godziny 15.30. Z budynku ewakuowano 13 osób, a przybyłe na miejsce służby ratunkowe natychmiast przystąpiły do gaszenia pożaru, który nastąpił po wybuchu gazu.

Pierwsze sygnały o eksplozji gazu służby miejskie otrzymały około 15.40. Na miejscu pojawiły się Straż Pożarna, Policja, Pogotowie Ratunkowe i Gazowe, a także Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego oraz przedstawiciele miasta - Biura Bezpieczeństwa Miasta i Centrum Interwencji Kryzysowej, którzy zapewnili pomoc psychologiczną poszkodowanym w wyniku wybuchu gazu.

Mieszkanie, w którym doszło do eksplozji zostało całkowicie zniszczone, a siła wybuchu była tak silna, że spowodowała uszkodzenia drzwi i okien sąsiednich lokali. Z budynku ewakuowano  13 lokatorów, z których - po zakończonej wieczorem akcji ratunkowej - powróciło do mieszkań ośmiu, zaś pozostałych pięciu - mimo zapewnienia im noclegu przez miasto - znalazło schronienie u swoich rodzin. Do domów będą mogli powrócić jednak dopiero kiedy zostaną zamontowane drzwi do lokali mieszkalnych oraz okna, które zostały uszkodzone w wyniku wybuchu. Jak poinformowała nas Elżbieta Kwiecińska - Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego – nie została naruszona konstrukcja budynku.

W akcji wzięło udział w sumie 10 zastępów Straży Pożarnej z Bytomia, Katowic i Radzionkowa, łącznie prawie 30 strażaków.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: KMP w Bytomiu/AW

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.