Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 czerwca 2018, Paulina, Jan, Tomasz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Gwiazdy zjadą do Bytomia!

Na te kilka dni wypełnionych muzyką z niecierpliwością czekają miłośnicy dobrej zabawy z Bytomia i okolic. Znamy już nazwiska gwiazd, które wystąpią 21-24 czerwca podczas tegorocznych Dni Bytomia.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Wybuch gazu na Stroszku. Dwie osoby nie żyją

Wybuch gazu na Stroszku. Dwie osoby nie żyją Data publikacji: 22 marca 2017Dwie osoby zginęły w wyniku eksplozji gazu w budynku przy skwerze Heleny Modrzejewskiej 2B w Bytomiu – Stroszku. Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło wczoraj, 21 marca około godziny 15.30. Z budynku ewakuowano 13 osób, a przybyłe na miejsce służby ratunkowe natychmiast przystąpiły do gaszenia pożaru, który nastąpił po wybuchu gazu.

Pierwsze sygnały o eksplozji gazu służby miejskie otrzymały około 15.40. Na miejscu pojawiły się Straż Pożarna, Policja, Pogotowie Ratunkowe i Gazowe, a także Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego oraz przedstawiciele miasta - Biura Bezpieczeństwa Miasta i Centrum Interwencji Kryzysowej, którzy zapewnili pomoc psychologiczną poszkodowanym w wyniku wybuchu gazu.

Mieszkanie, w którym doszło do eksplozji zostało całkowicie zniszczone, a siła wybuchu była tak silna, że spowodowała uszkodzenia drzwi i okien sąsiednich lokali. Z budynku ewakuowano  13 lokatorów, z których - po zakończonej wieczorem akcji ratunkowej - powróciło do mieszkań ośmiu, zaś pozostałych pięciu - mimo zapewnienia im noclegu przez miasto - znalazło schronienie u swoich rodzin. Do domów będą mogli powrócić jednak dopiero kiedy zostaną zamontowane drzwi do lokali mieszkalnych oraz okna, które zostały uszkodzone w wyniku wybuchu. Jak poinformowała nas Elżbieta Kwiecińska - Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego – nie została naruszona konstrukcja budynku.

W akcji wzięło udział w sumie 10 zastępów Straży Pożarnej z Bytomia, Katowic i Radzionkowa, łącznie prawie 30 strażaków.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: KMP w Bytomiu/AW

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.