Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
14 grudnia 2017, Alfred, Izydor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Kolejny odcinek Strzelców Bytomskich przebudowany

Kosztem ponad 730 tysięcy zł przebudowany został kolejny odcinek jednej z głównych ulic naszego miasta. Zakończyły się właśnie prace na odcinku ul. Strzelców Bytomskich od wiaduktu kolejowego /przy dawnej KWK „Powstańców Śląskich”/ do ul. Objazdowej.

Wokół zdrowia seniora

To temat przewodni konferencji „Zdrowie Seniora”, która 15 grudnia odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Bytomiu. Podczas niej poruszone zostaną kwestie związane z chorobą  Alzheimera, chorobami narządu wzroku i słuchu oraz zaburzeniami równowagi ciała.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szósta edycja Mieszkania dla Młodych

Dziewięć kolejnych lokali mieszkalnych czeka na chętnych do ich wynajęcia w ramach szóstej edycji programu „Mieszkania dla Młodych” w Bytomiu. Są to mieszkania do remontu, który najemca musi wykonać we własnym zakresie i na własny koszt przed zawarciem umowy najmu.

Bytomska wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania do 6. edycji Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w piątek, 15 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Wybuch gazu na Stroszku. Dwie osoby nie żyją

Wybuch gazu na Stroszku. Dwie osoby nie żyją Data publikacji: 22 marca 2017Dwie osoby zginęły w wyniku eksplozji gazu w budynku przy skwerze Heleny Modrzejewskiej 2B w Bytomiu – Stroszku. Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło wczoraj, 21 marca około godziny 15.30. Z budynku ewakuowano 13 osób, a przybyłe na miejsce służby ratunkowe natychmiast przystąpiły do gaszenia pożaru, który nastąpił po wybuchu gazu.

Pierwsze sygnały o eksplozji gazu służby miejskie otrzymały około 15.40. Na miejscu pojawiły się Straż Pożarna, Policja, Pogotowie Ratunkowe i Gazowe, a także Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego oraz przedstawiciele miasta - Biura Bezpieczeństwa Miasta i Centrum Interwencji Kryzysowej, którzy zapewnili pomoc psychologiczną poszkodowanym w wyniku wybuchu gazu.

Mieszkanie, w którym doszło do eksplozji zostało całkowicie zniszczone, a siła wybuchu była tak silna, że spowodowała uszkodzenia drzwi i okien sąsiednich lokali. Z budynku ewakuowano  13 lokatorów, z których - po zakończonej wieczorem akcji ratunkowej - powróciło do mieszkań ośmiu, zaś pozostałych pięciu - mimo zapewnienia im noclegu przez miasto - znalazło schronienie u swoich rodzin. Do domów będą mogli powrócić jednak dopiero kiedy zostaną zamontowane drzwi do lokali mieszkalnych oraz okna, które zostały uszkodzone w wyniku wybuchu. Jak poinformowała nas Elżbieta Kwiecińska - Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego – nie została naruszona konstrukcja budynku.

W akcji wzięło udział w sumie 10 zastępów Straży Pożarnej z Bytomia, Katowic i Radzionkowa, łącznie prawie 30 strażaków.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: KMP w Bytomiu/AW

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.