Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 grudnia 2018, Olimpia, Łukasz, Jolanta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wybiorą Nauczyciela - Wolontariusza Roku

Wybiorą Nauczyciela - Wolontariusza Roku Data publikacji: 2 października 2017Praca z młodzieżą to pasja, której oddaje się nie tylko w ramach etatu w szkole. Anna Dziadek, nauczycielka historii i katechezy w Szkole Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi staruje w konkursie Nauczyciel Wolontariusz 2017, organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Poprzedni rok szkolny 2016/2017 ogłoszony został „Rokiem Wolontariatu”.

Jednym z jego elementów był ogólnopolski konkurs „Wolontariusz Roku”. Do wzięcia w nim udziału zaproszono uczniów, którzy w różnorodny sposób, dobrowolnie i bez wynagrodzenia angażowali się w pracę na rzecz innych osób lub instytucji. Teraz przyszedł czas na najaktywniejszych nauczycieli.

W swojej pracy dydaktycznej i wychowawczej Anna Dziadek kieruje się hasłem "Wychowanie jest sprawą serca". Dla bytomskiej nauczycielki zaangażowanej w szereg przedsięwzięć propagujących idee wolontariatu, zawsze najważniejsi byli uczniowie i środowisko, w którym żyją. Jak mówią o niej uczniowie i współpracownicy, swoją postawą pokazuje, iż cierpliwość i emocjonalne zaangażowanie jest tym, co wyróżnia dobrego nauczyciela.

O tym do kogo trafi tytuł Nauczyciela – Wolontariusza Roku, dowiemy się 14 października.

Autor: AK
Zdjęcia: arch. UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.