Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 grudnia 2018, Olimpia, Łukasz, Jolanta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wspólna lekcja historii

Wspólna lekcja historii Data publikacji: 16 listopada 2017Na wspólnych warsztatach, spotkaniach integracyjnych oraz wycieczkach śladami polsko-niemieckiej historii upłynęła wizyta kilkudziesięcioosobowa grupa młodzieży z Recklinghausen, która gościła w Bytomiu w ramach projektu KunstORT 2017.

Przypomnijmy, że kolejna edycja projektu, w którym brali już udział nie tylko młodzi Niemcy, Polacy, Ukraińcy czy Izraelczycy, realizowana była przez działający w Recklinghausen Instytut Die Brucke. Tegoroczna edycja projektu, podobnie jak poprzednia, z 2015 roku, skupiała się na wymianie kulturowej, wymianie poglądów oraz edukacji związanej z II wojną światową.

Podczas warsztatów w PSB, młodzi nie tylko rozmawialio europejskich totalitaryzmach, ale też odwiedzili miejsca pamięci, m.in. Muzeum Auschwitz – Birkenau i Śląskie Centrum Deportacji w Radzionkowie. W programie wymiany znalazła się też wycieczka do Muzeum Śląskiego czy gliwickiej Radiostacji.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: arch.UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.