Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 lipca 2018, Czeslaw, Hieronim, Fryderyk

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

3,2 mln zł na termomodernizację dwóch hal sportowych

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace termomodernizacyjne w dwóch halach sportowych w Bytomiu. Remont przejdzie hala przy ul. Kosynierów 15 w Szombierkach oraz przy ul. Strzelców Bytomskich na Stroszku. Realizacja kolejnych inwestycji sportowych możliwa jest dzięki pozyskaniu przez miasto środków z Unii Europejskiej.

Weź udział w jubileuszowym 10. Półmaratonie Bytomskim

Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. W Polsce co roku organizuje się setki imprez, gdzie miłośnicy biegania mogą sprawdzić możliwości swojego organizmu. Jedną z nich jest Bytomski Półmaraton, którego jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się wyjątkowo w sobotę, 15 września.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Wspinaczka sportowa dla najmłodszych

Wspinaczka sportowa dla najmłodszych Data publikacji: 31 lipca 2017Klub Sportowy Skarpa Bytom promuje wspinaczkę sportową wśród dzieci i młodzieży. Klub bierze właśnie udział w ogólnopolskim projekcie "W górę". Realizuje go Polski Związek Alpinizmu we współpracy z ośmioma wybranymi miastami, w tym także z Bytomiem.

Dzięki temu kilkuset uczniów może bezpłatnie uczestniczyć w zajęciach wspinaczkowych pod okiem wykwalifikowanych instruktorów i trenerów.

Zajęcia odbywają się również w Tarnowie, Lublinie, Rzeszowie, Jaworznie, Kielcach, Nowym Sączu oraz w Zakopanem. W każdym z wytypowanych obiektów odbywa się około 50 godzin zajęć w kilku osobowych grupach, gdzie dzieci poznają tajniki wspinaczki m.in. techniki asekuracji, style wspinania, ubierania uprzęży, wiązania liny oraz wiele więcej.

Klub Sportowy „Skarpa Bytom” zaprasza zainteresowane zajęciami dzieci w wieku od 6 do 12 lat do kontaktu. Szczegóły dostępne są pod numerem telefonu 601-14-11-11. Ścianka wspinaczkowa mieści się przy ul. Modrzewskiego 5a w dzielnicy Szombierki. Uwaga: Zajęcia już się odbywają a liczba miejsc jest ograniczona.

Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach „Program sport wszystkich dzieci” z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Więcej informacji można uzyskać również odwiedzając stronę www.skarpa.bytom.pl

Autor: Katarzyna Nylec
Zdjęcia: arc. KS Skarpa

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.