Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 marca 2018, Aleksandra, Klaudia, Anatol

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Hokeistki z tytułem Mistrza Polski

Bytomskie hokeistki zdobyły dziś /17 marca/ po raz trzeci z rzędu tytuł Mistrza Polski. W decydującym meczu TMH Polonia Bytom pokonała 3:1 zespół GKS Stoczniowiec Gdańsk.

Weź udział w Bytom Spartan Sprint & Super

Ta jedna z najbardziej ekstremalnych imprez biegowych, która odbywa się w Ameryce Północnej oraz Europie już 24 marca zawita do naszego miasta. Na terenie Armady Golf Club biegacze będą musieli zmierzyć się nie tylko z trudną trasą pełną przeszkód, ale również ze swoimi słabościami.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Wspinaczka sportowa dla najmłodszych

Wspinaczka sportowa dla najmłodszych Data publikacji: 31 lipca 2017Klub Sportowy Skarpa Bytom promuje wspinaczkę sportową wśród dzieci i młodzieży. Klub bierze właśnie udział w ogólnopolskim projekcie "W górę". Realizuje go Polski Związek Alpinizmu we współpracy z ośmioma wybranymi miastami, w tym także z Bytomiem.

Dzięki temu kilkuset uczniów może bezpłatnie uczestniczyć w zajęciach wspinaczkowych pod okiem wykwalifikowanych instruktorów i trenerów.

Zajęcia odbywają się również w Tarnowie, Lublinie, Rzeszowie, Jaworznie, Kielcach, Nowym Sączu oraz w Zakopanem. W każdym z wytypowanych obiektów odbywa się około 50 godzin zajęć w kilku osobowych grupach, gdzie dzieci poznają tajniki wspinaczki m.in. techniki asekuracji, style wspinania, ubierania uprzęży, wiązania liny oraz wiele więcej.

Klub Sportowy „Skarpa Bytom” zaprasza zainteresowane zajęciami dzieci w wieku od 6 do 12 lat do kontaktu. Szczegóły dostępne są pod numerem telefonu 601-14-11-11. Ścianka wspinaczkowa mieści się przy ul. Modrzewskiego 5a w dzielnicy Szombierki. Uwaga: Zajęcia już się odbywają a liczba miejsc jest ograniczona.

Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach „Program sport wszystkich dzieci” z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Więcej informacji można uzyskać również odwiedzając stronę www.skarpa.bytom.pl

Autor: Katarzyna Nylec
Zdjęcia: arc. KS Skarpa

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.