Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
12 grudnia 2018, Joanna, Aleksandra, Dagmara

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w czwartek, 20 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Prezydent Mariusz Wołosz upublicznia wystąpienia pokontrolne NIK

W trosce o przejrzystość administracji, upubliczniamy wystąpienia pokontrolne, jakie sporządziła NIK po kontroli „Wybranych aspektów funkcjonowania Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.”.  – powiedział podczas dzisiejszej /6 grudnia/ konferencji prasowej, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Uwaga mieszkańcy! W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu będzie nieczynny

W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu /ul. Parkowa 2 i ul. Smolenia 35/ oraz Urząd Stanu Cywilnego /ul. Olejniczaka 22/ będą nieczynne.

Bytomskie projekty rekomendowane do ZIT

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4, Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej Górze, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2 – które ubiegają się o dofinansowanie na termomodernizację budynków – zostały wybrane do rekomendacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Wręczono Anioła Wolontariatu

Wręczono Anioła Wolontariatu Data publikacji: 6 grudnia 2018W swojej codziennej pracy kierują się sercem, bo wierzą, że świat i ludzie są lepsi, jeśli damy im kawałek siebie. Za nami doroczna gala, podczas której statuetkę Bytomskiego Anioła Wolontariatu odebrała Jagna Świętochowska.

Jagna Świętochowska, zgłoszona do nagrody przez Szkołę Podstawową nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi, jest wieloletnią nauczycielką tej szkoły, od 36 lat jest także instruktorką harcerską. W 2002 r. reaktywowała harcerstwo w SP 51, gdzie założyła II Harcerską Drużynę Wodną im. Joachima Barona.

Jak czytamy w rekomendacji, to dzięki jej zaangażowaniu młodzi bytomianie znaleźli sposób na rozwijanie swoich pasji, głównie żeglarstwa. Co ważne, w swojej pracy laureatka przykłada dużą wagę do relacji z rodzicami swoich podopiecznych, dając im możliwość zapoznania się z żeglarstwem, a także zdobycia patentu żeglarskiego. Efektem każdej wieloletniej pracy wychowawczej powinno być wychowanie sobie następców. Tak też się stało w przypadku tegorocznej laureatki. Obecnie funkcję drużynowej prowadzi osoba, która niejako dorastała o boku druhny Jagny – od zucha do instruktora.

Do tegorocznej nagrody nominowani byli: Paweł Łętowski (Fundacja Hegemon Akademia Rugby), Paweł Urzenitzok (Publiczne Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego), Stowarzyszenie „Spełniany Dziecięce Marzenia” oraz Elżbieta Sochacka (Klub Emerytów, Absolwentów i Sympatyków „Energetyk-Elektronik”).

Uroczystą galę, w której udział wziął m.in. prezydent Mariusz Wołosz, uświetniły występ chóru Wrzosy Jesieni oraz etiuda teatralna w wykonaniu uczniów Gimnazjum nr 1. W dalszej części imprezy na scenie pojawił się duet wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury Nr 2 w Karbiu - Danusia Ungier i Daniel Nowak oraz młodzi aktorzy z Klasy Aktywności Twórczej Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi, którzy zaprezentowali „Z(a)łamanie” w reżyserii Aleksandry Drzazgi - spektakl na podstawie sztuki Maliny Prześlugi „Stopklatka”.

Tego dnia rozstrzygnięto także konkurs plastyczny Bytomskie Anioły zorganizowany przez Bytomską Radę Działalności Pożytku Publicznego i Biuro Organizacji Pozarządowych. Pierwszym miejscem nagrodzono Weronikę Kośmider ze Szkoły Podstawowej nr 45. Jury przyznało też wyróżnienia. Otrzymali je: Zuzanna Niżnik ze Szkoły Podstawowej nr 45 oraz Marcelina Moskwa z Przedszkola Miejskiego nr 32.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.