Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 stycznia 2019, Marta, Henryk, Mariusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Żałoba narodowa po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza

Pogrzeb prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę, 19 stycznia. Zgodnie z decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od piątku, 18 stycznia od godziny 17.00, do soboty, 19 stycznia do godziny 19.00 w kraju będzie obowiązywać żałoba narodowa.

Bytomianie uczcili pamięć Pawła Adamowicza

Minutą ciszy bytomianie uczcili dzisiaj, 15 stycznia pamięć zmarłego wczoraj Pawła Adamowicza. Wielu mieszkańców w milczeniu zapaliło znicze i modliło się za prezydenta Gdańska. Przypomnijmy, że w niedzielę, 13 stycznia doszło do brutalnego ataku na Pawła Adamowicza, w wyniku którego kilkanaście godzin później zmarł.

Rekordowy finał w Bytomiu

W minioną niedzielę, już po raz 27. Bytom i cała Polska, pokazali, że warto pomagać. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku w naszym mieście obfitował w wiele atrakcji.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Wpisywanie (umiejscowienie, transkrypcja) zagranicznych aktów stanu cywilnego

 

Wpisywanie (umiejscowienie, transkrypcja) zagranicznych aktów stanu cywilnego

II Zastępca KierownikaElżbieta Mrożek
I piętro, pokój 5
tel. (32)7798 609
e - mail: emrozek@um.bytom.pl

  

Wymagane dokumenty (w zależności od sprawy):

  • Stosowny wniosek do pobrania w Urzędzie Stanu Cywilnego w pokoju 5 lub na stronie Urzędu Miejskiego w Bytomiu pod adresem http://www.um.bytom.pl w zakładce Karty usług, druki urzędowe):
  • Oryginalne odpisy aktu stanu cywilnego wraz z ich tłumaczeniem na język polski dokonanym przez tłumacza przysięgłego albo poświadczone przez konsula,
  • Odpisy międzynarodowe aktów stanu cywilnego wydane po 01.05.2004r.
  • Wszelkie kserokopie i fotokopie są traktowane na równi z oryginalnym odpisem tylko wówczas, gdy zostały poświadczone przez ten organ, który przechowuje oryginały ksiąg stanu cywilnego i jest uprawniony do wydawania z nich odpisów lub przez polską placówkę konsularną stwierdzającą, że kserokopie są zgodne z oryginałem i że mają charakter dokumentu urzędowego, wydanego zgodnie z prawem miejsca wystawienia.

Wnioskodawca winien legitymować się dokumentem tożsamości i zameldowaniem na terenie gminy Bytom.

Opłata skarbowa:
Za wydanie decyzji - 50 zł.

Termin załatwiania sprawy: do 30 dni.

Tryb odwoławczy:
od decyzji odmownej przysługuje odwołanie do Wojewody Śląskiego w Katowicach za pośrednictwem kierownika usc w terminie 14 dni od daty otrzymania decyzji.

Podstawa prawna:
Ustawa o aktach stanu cywilnego, z dnia 29.09.1986 roku (tekst jedn. Dz.U. Nr. 161 z 2004 roku, poz. 1688) art. 73.

Uwaga: Oryginalny odpis i tłumaczenie nie podlegają zwrotowi.

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.